Zdravotné problémy vám už dovolenku nepokazia

Leto je úžasné ročné obdobie, slniečko zlepšuje náladu a dovolenka prináša odpočinok a vytrhnutie z každodenného kolotoča plného povinností. Niekedy sa ale všetko vyvíja inak a dni voľna nečakane skomplikujú zdravotné problémy.

Vaše predstavy o skvelej dovolenke môžu narušiť rôzne ochorenia spôsobené zníženou imunitou, potrápiť vás môžu bolesti zubov, opuchy nôh z dlhého cestovania či vysokých teplôt a v neposlednom rade i úrazy. Preto určite neurobíte chybu, keď do kufra k plavkám, teniskám a rozčítanej knižke pribalíte malú lekárničku. Jej obsah vám pomôže vyriešiť niektoré zdravotné potiaže hneď, bez väčších starostí a ďalších nákladov. Cestovnú lekárničku získate v lekárni, ale postačí i kozmetická taštička, do ktorej zabalíte náplaste s vankúšikom i bez vankúšika, dezinfekciu, pružné obínadlo, sterilný obväz, pinzetu a nožničky, ihlu (na vytiahnutie triesok), očné kvapky, lieky proti bolesti a proti črevným problémom. Nezabudnite ani na svoje bežne užívané lieky a lieky na alergiu a ani na enzymový liek Wobenzym. Obsahuje prírodné enzýmy, ktoré fungujú ako účinná podporná liečba pri úrazoch, zlomeninách, vytknutí, obmedzujú vznik opuchov, miernia bolesť, celkovo urýchľujú hojenie a taktiež posiľují imunitu. A to sa i behom dovolenky môže hodiť. Kedy enzýmové lieky zaručene využijete?

pitny rezim voda slunce upal uzeh leto

1. Pri opuchoch nôh
Opuchy sa môžu objaviť kedykoľvek, hlavne pri cestovaní, pri dlhom sedení v autobuse i v lietadle. Príčinou bývajú vysoké teploty, nedostatočný pohyb a dlhodobá nie celkom prirodzená poloha nôh bez možnosti sa poriadne pretiahnuť a prejsť. Pokiaľ na opuchy trpíte a už sa u vás tento problém objavil, využite účinky podpornej liečby ešte pred dovolenkou. Enzymové lieky totiž zlepšujú prekrvenie tkanív, podporujú činnosť lymfatického systému a tak pomáhajú brániť vzniku opuchov.

2. Na podporu imunity
Eště nikdy vám nezkazila dovolenku angína, nachladenie či kašeľ? Aj keď tieto vcelku banálne ochorenia inokedy v pohode zvládnete, na dovolenke je to veľmi nepríjemná komplikáca. Príčiny bývajú rôzne – dlhé a náročné cestovanie, pobyt v cudzom prostredí, kúpanie v studenej vode, prudké zmeny teplôt spôsobené klimatizáciou, zvýšená telesná záťaž pri športe a dokonca i ponocovanie a časté večierky s priateľmi. Určitou poistkou, ktorá posíli vašu imunitu, sú opäť enzymové lieky. Aktivujú imunitný systém a udržujú ho v rovnováhe, takže sa organizmus s chorobou alebo jej hrozbou dokáže vysporiadať pokiaľ možno rýchle a sám.

3. Pri úrazoch
Dovolenka býva spojená s častým kúpaním, letnými športmi, častejšie ako inokedy jazdíme na bicykloch, kolobežke, in-linoch, chodíme po horách, túlame sa krajinou. Časté športovanie a neobvyklé aktivity so sebou mnohokrát prinášajú veľkú zátaž, riziko preťaženia a natiahnutých svalov a väčšie riziko zranení.

leto horko upal uzeh

Na dovolenke sa potýkame hlavne s ľahkými úrazmi, odreninami a tržnými ranami, k najčastejším úrazom patria pomliaždeniny horných a dolných končatín – vytknutý členok, koleno, ale i zlomeniny. Väčšina týchto úrazov vyžadujú ambulantné lekárske ošetrenie, preto si pred odjazdom určite nezabudnite zjednať kvalitné cestovné poistenie. A pre istotu pribaľte Wobeznym. Každý takýto úraz býva spojený s opuchmi, zápalmi a práve skoré podávanie enzýmových liekov (čo najskôr po úraze) tieto prejavy minimalizuje, urýchľuje vstrebávanie opuchov, krvných výronov a podliatin, skracuje dobu hojenia. V prípade veľkej záťaže taktiež urýchľuje regeneráciu organizmu, zlepšuje prekrvenie svalov a uľahčuje odbúravanie nežiadúcich metabolitov – vďaka Wobenzymu tak budete rýchlo opäť v kondícii.

Wobenzym je tradičný liek z prírodných zdrojov k vnútornému užitiu. Starostlivo prečítajte príbalovú informáciu. Ďalšie informácie získate na www.wobenzym.sk.

Publikované: 13.07.2017

Diskusia k téme

Odborníci vo vašom okolí