Opakujúce sa závraty

Opakujúce sa závraty

matasess  |  Visitor  |  Zilina
Dobrý deň. Približne pred 10 rokmi ma silno prefúklo na túre. Pár dní nato som dostala závrat, nedokázala som bez pomoci vstať z postele. Po vyležaní a kope Ibalginu to prešlo. Po nejakej dobe sa mi to však vrátilo. Opakovane mi potvrdili zápal vnútorného ucha, ale nemohla som naň brať lieky, lebo mi z nich bolo nevoľno. Odvtedy som mala obdobia, kedy sa to úplne upokojilo, ale aj také, kedy sa mi závraty vracali každý mesiac. Vždy sa mi to stáva počas noci, keď ležím na ľavom boku, zvyčajne sa prebudím na závrat nadránom. Mám tiež slabšiu skoliózu, problémy s krčnou chrbticou (mám dlhý krk a často sa mi zablokujú stavce) a každodenné tenzné bolesti hlavy. Za tie roky som si odsledovala, že tie závraty a bolesti krčnej chrbtice sú spojené so zmenami počasia, silným vetrom, prievanmi a klimatizáciou. Nestretol sa niekto s niečím podobným? Mám 26 rokov a je to veľmi obmedzujúce a trápi ma to. Vyskúšala som už rôznych lekárov, od neurológov cez fyzioterapeutov, až po psychiatra (momentálne beriem Citalec 20 mg, ktorý mi ako-tak pomáha). Budem vďačná za každú odpoveď a ospravedlňujem sa za trochu dlhší text.

Súvisiace skúsenosti

Odborníci vo vašom okolí