Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Zlomený palec na nohe a sadra po členok na týždne - Konzervatívna liečba úrazov - Diskusia

Zlomený palec na nohe a sadra po členok na týždne

Zlomený palec na nohe a sadra po členok na týždne

chocolada  |  Visitor  |  Nitra
Dobrý deň, syn si pred 9 dnami zlomil prst, zakopol do steny pri futbale. trochu mu krvacalo aj okol nechta, to ustalo , u lekára mu to natreli asi betadinom, niečo hnedé, a dostal dlahu po polovicu lýtky, o3dni v pondelok dostal sadru ľahku za 20eur, ale bola velmi tesná skratila mu nohu o 2cm, takže večer pohotovosť uvoľniť tu modru peknu sadru,chceli sme ju lebo s tou moze aj chodiť lahká sa zlomí. má to velmi tesné ešte aj pri tej klenbe, ajtak mu ťažko kupim topanky lebo nevmestí sa do nich - doteraz, ked mu tu sadru zoberu dole už asi nebude problé, lekár však hovorí treba tesné, je to zlomené. ale zlomený je prst. vraj komunikuje zo svetom, hoci nebola to otvorená rana, a je to bez bolesti, len ked to zaťaží, cesta na wecko a pod. otázka: ak mal tam menšiu podliatinu okolo nechta, je možné dať nohu po členom do sadry na týždne? a vôbec treba to? ja som predpokladala len fixáciu prsty a okolo členka previazané, ale nie sadru po členok? je to lekár ale čudák postarší, možno zo skúsenosti ale nie som sním spokojná. ani s jeho prístupom. chcela by som vedieť či nestačí len fixácia prsta, že by sme tu sadru nemuseli mať viac ako 2týždne. chceli sme tu sadru lebo by si vedel dať nejaké volnejšie topky a do škoaly ,ale s týmto nie, ked me boli na druhý den po pohotovosti u neho, uvolnil mu 4 prsty a palec doplnil a tým to zhrublo , prikladám obrázky, dakujem

Súvisiace skúsenosti

Odborníci vo vašom okolí