Výsledok MR kolena

Výsledok MR kolena

dada 52.  |  Visitor
  • 1 odpovedí
  • 1 Páči sa mi to
Dobrý deň,
prosím o vysvetlenie MR ľ.kolena:

MM je výrazne znížený, presahuje okraje kondylov, s prítomnosťou hyperintnezných línií- lézia gr III.
LM - degenerat. zmeny v zadnom rohu gr II.
ACL je zhrubnuté, hyperintnezné, rozvláknenej štruktúry,- subtotálna až totálna lézia.
PCL, LCL, MCL sú hladko kontúrované, bez porušenia kontinuity.
Chrupavky na mediálnych kondylocho femuru a tibie sú výrazné stenčené s léziami, subkortikálne so zmenou signálovou intenzitou kostnej drene - chondromalácia gr III.
V suprapatelárnej burze je prítomná tekutina.
V mediálnej časti popliteálnej jamky je prítomná tekutinová kolekcia- Bakerova cysta.

Záver:
Lézia MM gr III.
Degenerat. zmeny LM gr II.
Subtotálna až totálna lézia ACL.
Chondromalácia med. kondylu femuru a tibie gr III. s reaktívnym edémom kostnej drene subkortikálne.
Bakerova cysta.
tekutina suprapatelárne.

Užívam len Condrosulf 800mg, 1 sáčok denne, problém mám len pri záťaži.

Prosím o vysvetlenie môjho výsledku. Aká je ďalšia liečba, je nutná operácia?

Ďakujem.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
jde o poškození vnitřního a zevního menisku, poškození předního zkříženého vazu, poškození chrupavek kloubních ploch kosti stehenní, nitrokloubní náplň tekutinou s expazí do zákolenní jamky.
Doporučuji artroskopickou revizi kolenního kloubu.
prim. Moster, Revmacentrum / SurGal Clinic, Brno
dada 52.  |  Visitor
  • 1 odpovedí
  • 1 Páči sa mi to
Velmi pekne ďakujem za vysvetlenie,už som objednaná na artroskop.operáciu o 2 týždne na jednodňovú chir.Znepokojilo ma poškodenie chrupaviek kl.pl.kosti stehennej,užívam už len Condrosulf 800 mg,doporučovali by ste užívat aj iné?Bude nutná rehabilitácia po zákroku?Ešte raz velmi ďakujem!Zdravím!
dizzy  |  Visitor
  • 3 odpovedí
dobry den. poprosil by som vas o vysvetlenie

v zadnom rohu later. menisku 2 sikme hypersignalne linie s kontaktom na zadnu plochu
v zadnom rohu med. menisku sikma hypersignalna linia s kontaktom na zadnu plochu
LCA-ma dif. vyssi Si, slabo diferen. priebeh vlakien
mierne zmnozena synovial. tekutina v suprapatel. recese a klbnej strbine
v zadnych rohoch oboch meniskov patolog. linie-fissury
parcial. ruptura LCA g.l.sin.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
MRI: částečné přetržení předního zkříženého vazu, změny v zadních částech obou menisků, mírně zmnožena nad normu nitrokloubní tekutina.
prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

dizzy  |  Visitor
  • 3 odpovedí
dakujem velmi pekne. a co s tym dalej? pretoze este stale neviem uplne vystriet nohu a ani ju skrcit. pri chodzi ma boli a to nehovorim o doslapnuti na krivom terene. je to velka bolest.
dakujem

Odpoveď na dizzy

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
jednoduché řešení - artroskopická revize.
prim. Moster, Revmacentrum
Juraj24  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dobrý deň prosim vás o vysvetlenie MR
Záver:Lézia MM gr.III s drobnou parameniskealnou cystou
Lezia LM v oblasti predného rohu s parameniskealnou cystou
Chondropatia patelly gr.II
Lahko zmnožena intraartikularna tekutina
Vopred dakujem
Eby  |  Visitor  |  Bratislava
  • 3 odpovedí
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o názor na výsledok MR.
Prítomný je postkontúzny edém dorz. časti later. kondylu tíbie, malý edém aj leter. kondylu femuru.
Sklerot. lézia med. kondylu femuru 9x3mm v.s. ostrovček kompakty.
LCA je výrazne zmazanej, hypersignálnej, zle diferencovateľnej štruktúry.
Bez zrejmých známok chondromalácie.
Mierne zmnoženie tekutiny intraartikulárne a stredne v suprapatell. burse.
Záver: Parc. až subtotálna lézia LCA
Postkontúzny edém later.kondylu tíbie, mierne later.kondylu femuru
Výpotok v suprapatell. burse, mierne intraartikulárne.

Aká liečba by mala nasledovať? Ďakujem
Ján21  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 1 odpovedí
Prosím Vás bol so na MR a záver mám takýto:

V.s. stav po parciánej lézii ACL st.dáta, lézia predného rohu lat.menisku grade 3

čo to znamená prosím Vás?je nutna operácia a je to važne či nie??
a este bolesti mam z vnútornej strany kolena a a vo vysledku je laterárny meniskus písaný a to je vonkajší..može m z toho boliet aj vnútorna stran kolena??

za odpoved vopred Ďakujem
Martina  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Dobry den chcela by som vedieť co to všetko znamená Ďakujem..

Kosti kolena v norm.postavení,s norm.signálom kostnej drene az na rozsiahly nehomogénny edémovy signál v metaepifýze laterálneho femorálneho kondylu menej aj v medialnom kondyle femuru a diskrétne v úrovni eminencii interkodylika. naviac ppesiaknutie parapatelárnych retinákul az podkožie viac mediálne s výpotkom v patelárnych burzách. povlaky chrupaviek neporušené, nezúžene, menisky norm. utvárane v norm.polohe s normálnym signálom až na hrubší intermediarny signál v zadnom tele MM jeho povrch neporušený peri a paramenislálne bez cýst.

Záver: Výraznejší edém v kondyloch genu dx. hlavne laterálne s výpotkom v patelárnych burzách i presiaknutim parapatelárnych retinákul viac medialne.
Kristýna Pszotová  |  Visitor  |  Trencin
  • 1 odpovedí
Dobrý deň, prosím o vysvetlenie MR kolena:
Patella Wiberg II.v strednom postavení, bez známok FP či FT chondropatie
Parapatellárne pliky nezhrubnuté
Korizontálna nekomunikujúca lézia v zadnom rohu mediálneho menisku gr. I až II.
LCA je zhrubnuté a hypersignálne a v strednej časti sa nedá dobre diferencovať- subtotálna až kompletná lézia
Inak je meniskoligametozny aparát primerane konfigurovaný bez evid. traumatických zmien
Edém laterálneho kondylu femuru a tibie
Mierne zmnoženie intraartikulárnej tekutiny najmä parapatellárne.
ZÁVER: Subtotálna až kompletná lézia LCA
Šikmá lézia MM-ZR gr. I až II.
Bone bruise LKT a LKF
Mierne zmnožená intraartikulárna tekutina
Ďakujem.
mata  |  Visitor  |  Kosice
  • 1 odpovedí
Dobrý den chcela by som vysnetliť výsledok MRI kolena
Menisky: MM s deg. zmenenou štrukturou ZR s obrazom myxo - fibrinoidnej prestavby retikulárneho charakteru
za skoru odpoved dakujem . Mata
33jozko3  |  Visitor  |  Nitra
  • 1 odpovedí
Rozsiahla parciálna ruptúra ACL, lézia MCL gr. I, diskrétne známky infrakcie lat. kondylu tíbie, malý edém med. kompartmentu, malá intraartikulárna tekutinová kolekcia
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
jde o rozsáhlé částečné přetržení předního zkříženého vazu, lehké poškození vnitřního postranního vazu, nalomení kloubní plochy kosti bércové. Výpotek v kloubu.
prim. Moster, Revmacentrum
Lukáš H  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Poprosil by som Vás o preklad
Patella bez patolog. zmien.
LCM a LCL bez známok ruptúry.
LCA s tendiopat. zmenami a malou parc. léziou v oblasti pod odstupom. LCP nie je porušené.
Med. meniskus s incip. zmenami v dorz. oblasti typ 1.
Lat. meniskus bez evid. lôž. defektu.
Art. štrbina je zachovaná.
Art. chrupavka s obrazom potraumat. chondropatie na lat. kondyloch tibie i femuru s bone bruise s oseálnym edémom-pokuntúzne zmeny.
Artrot. zmeny nie sú prítomné.
V art. štrbine je t.č. prítomný malý výpotok.
Poplit. oblasť bez patolog. zmien.

A ešte otázka, som už dva mesiace po úraze a stále si nemôžem kľaknúť, koleno je bolestivé pri dlhšej chôdzi, je nutná operácia?
Ďakujem za odpoveď
K. Marek  |  Visitor  |  Trnava
  • 1 odpovedí
Dobrý deň. Poprosil by som Vás o preklad:

LCA je kompletne prerušené.LCP, LCM, LCL sú zachovalej kontinuity, priemernej šírky a signálu.
Medialny meniskus je priemernej výšky, s drobnou trhlinou v oblasti zadného rohu s kontaktom na dolnú artikulačnú plochu, bez dislokácie.
Laterárny meniskus je zachovalej výšky, bez jednoznačných traumatickych zmien.
FP llb je priemerne konfigurovaný, bez chondropatie.
Na váhonostnej ploche laterárneho kondylu femuru pozorovať viacpočetné osteochondrálne lézie priemeru do 6mm, sosubchondrálnym kostným edénom. jemný subchondrálny edém mod. kondylu femuru.
Intraartikulárne pozorovať zmoždenú tekutinu.
Volné klbne teliesko priemeru 7mm ventrálne.
Záver:

Lézia LCA gr.III.
Lézia MM gr IIIa.
Osteochondrálne lézie váhonostnej polohy let. kondylu femuru, subchondrálny kostný edém.
Zmnožená intrartikulárna tekutina, volné klbne teliesko.


Tekutinu tam už nemám, ale bolí ma vnútorna strana kolena.
Tiež by som sa chcel ešte spýtať, či sa to dá operovať... Aby som sa mohol opäť venovať športu, je to môj život a tak lahko sa vzdať nechcem.

Dakujem za vašu odpoved a čas. Pekný zvyšok dna :)

Odpoveď na K. Marek

koad  |  Visitor  |  Trencin
  • 2 odpovedí
Dobrý deň,som po úraze kolena,je to staršieho dáta(niekoľko rokov,no koleno už nedrží a tak som prešiel CT vyšetrenie,kde sa píše:
Patella Wiberg3,mierne zúženie kĺbnej štrbiny mediálne s naznačenou subchondrálnou sklerotizáciou tibiálne,zahrotená interkondylárna eminentia,zhmoždená intraartikulárna tekutina
Z.st.p.subtotálnej ruptúre LCA,počínajúce artrotické zmeny,synovitída
Ďakujem

Odpoveď na koad

koad  |  Visitor  |  Trencin
  • 2 odpovedí
poslali ste mi výsledok užívateľa STAHO,nie môj ďakujem
STAHO  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dobrý deń, poprosil by som o vysvetlenie MR kolena

Technika

: PD_tse_fs_sag_cor, PD_tse_sag T1_se_cor, T2_blade_tra, pd_tse_parasag.
Intraartikulárne malé množstvo hemoragickej tekutinovej kolekcie.

Hrúbka chrupavčitej časti je zachovaná bez ložiskových zmien intenzity signálu.

Sledovateľné je bonebruise oboch kondylov femuru a laterálnej časti epifýzy thíbie

LCA má zachovaný priebeh, ale je nehomogénne a edematózne

Zadný skrížený väz je homogénnej intenzity signálu, takisto kolaterálne ligamentá, lig. patellae a retinákulá sú bez pathomorfologických zmien.

V zadnom rohu mediálneho menisku je mierne nehomogénne zvýšená intenzita signálu- lézia grade I-II, laterálny je bpn

Záver:

Malý hemarthros

Výrazné bonebruise thíbie aj femuru

Edém LCA po dystenzii respektíve parciálnej ruptúre

Počínajúca drobná lézia v zadnom rohu mediálneho menisku


ďakujem. SH
gabrik789  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 1 odpovedí
Dobrý den. Výledok MR ľavého kolena: Popliteálna krajina-Bakerova cysta veľkosti 52x14x23 mm, chcel by som vedieť či je potrebna operacia, nakoľko má dosť velke bolesti.Dakujem Ján
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
Bakerská cysta (BC) je vždy sekundární. Primární je poškození vnitřního kolena - vazy, chrupavky, menisky. Nemá smysl operovat BC bez revize kolenního kloubu, kde je její příčina.
prim. Moster, Revmacentrum
lala  |  Visitor  |  Zilina
  • 1 odpovedí
Dobrý deň,
rada by som sa opýtala, čo znamená nasledovný výsledok MR kolena: lézia gr.1 rohu med. menisku. Je v tomto prípade nutný operačný zákrok?
Ďakujem
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
Záleží v tomto případě zejména na subjektivních potížích pacient a na klinickém vyšetření. Pokud koleno neotéká, neplní se tekutinou je operace relativní indikací. Tedy je možno zřejmě vyčkat. Je nutno si ale uvědomit, že vyšetření MRI je cca na 60 % spolehlivé.
prim. Moster, Revmacentrum
Sisi84  |  Visitor  |  Trnava
  • 1 odpovedí
Dobrý deň,
prosím o vysvetlenie záveru z MR pravého kolena. Mám mierne bolesti pri chôdzi po schodoch a pri vstávaní z drepu.
- diskrétna parc. lézia LCA gr. I,
- degeneratívne zmeny zadného rohu medialneho menisku,
- zmnožená synoviálna tekutina suprapatellárne a interkondylicky.
Môj lekár mi povedal,že všetko je v poriadku. Čo potom znamenajú tieto závery? Že niekedy v buducnosti by som mohla mať problémy s kolenom?
Vopred velmi pekne ďakujem
krpcek011  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 1 odpovedí
Dobry den
chcela by som vediet v akom stave mam koleno po uraze ked mam z poslednej kontroly napisane:
s: bolesti pri dlhsom ohnuti, potom problem vystriet, este v plane RHB kontrola
o.lave koleno- hypotrofia MQ 3cm, tonizacia slabsia, bez naplne, parapatelarny opuch, ext.volna, flexia viazne len terminalne, patela tuhsia,stabilne,med. meniskus velmi susp., origo LCM nebolestive
dg.:M. Sudeck genus I. sin I st.postraum
Susp. meniscopathia medialis genus I. sin
+ ostatne
Dakujem za odpoved
Mary  |  Visitor  |  Bratislava
  • 3 odpovedí
Mám 50 rokov, a mám sa rozhodnúť pre alebo proti operácii prvého kolena, poraďťe mi, prosím.
Dg.:Laesio men. lateralis g. 1. dx
Gonarthrosis 1.dx gr II/III
ohraničené ložisko /28x15mm/ interkondylickej oblasti proximálnej tíbie vpravo
Veľmi rada chodím peši, a som dosť vášnivá hubárka. Už teraz mám s chôdzou propblémy, až na rovinky.
Ďakujem
Mária P.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
jaká operace byla navržena - pro gonartrózu ??? Nebo operace ložiska v kosti bércové ?
prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

Mary  |  Visitor  |  Bratislava
  • 3 odpovedí
odporúčaná ASK - to je asi artroskopia /ak to dobre píšem/.
A neviem,či mi to pomôže, alebo sa s bolesťou a liekmi treba naučiť žiť.

Odpoveď na Mary

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
artroskopická operace může opravit poškození menisku, ale co bércová kost ?
Doporučuji se do detailu informovat o rozsahu zákroku u Vašeho lékaře.
prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

Mary  |  Visitor  |  Bratislava
  • 3 odpovedí
Zdravím,
konziliárny ortopéd ma objednal na operáciu s tým, že si to mám premyslieť, lebo teraz by mi opravili meniskus, vybrali cystu, ale vraj sa tá cysta môže pravdepodobne zopakovať a potom by nasledoval už len umelý kĺb a vtedy, predpokladám, by niečo robili aj s bércovou kosťou, lebo o nej hovoril, že je zlá.
Ďakujem za odpovede

Odpoveď na Mary

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
bez RTG snímku těžko soudit....
prim. Moster, Revmacentrum
xatra  |  Visitor  |  South Moravia
  • 1 odpovedí
Dobrý den, na magnetické rezonanci kolene mi byl nalezen v.s. horizontální léze zadního rohu mediálního menisku grade IIIa, dnes jsem byl na kontrole u chirurga, ten mi po zhlédnutí výsledků z rezonance diagnostikoval Meniscopathia med. susp. , na artroskopii mě nechce poslat, protože mě ten meniskus vůbec nebolí, a to ani při zátěži. Co tedy s tím kolenem mám a je operace doopravdy nutná?
Kamil  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Dobry den,
chcel by som poprosit o diagnozu, mam lave koleno po MRI a tu je zaver:
totalna lezia LCA
lezia zad. rohu med. menisku gr.III-IV
chondromalacia II-III st.med.komp. F-T klbu
kontuzny endem dorz. casti kondylov tibie
exotroza dorz. casti prox. diafyzy tibie
backerova cysta
Mam 53 rokov a doteraz som lyzoval a bicykloval, len ked idem hrat napr. futbal tak mam problem. Proste doslova pri zmene smeru koleno nedrzi. Inak ma to neboli a mal som asi problem kedysi pred rokmi ale vtedy mi dali mozno octanovu mast, nehrel som uz dynamicke sporty a koleno bolo OK. Poprosim vas o nazor ci je to potrebne operovt, pripadne co mi doporucujete, pretoze sa obavat ci sa to nezhorsi a budem mat problem i pre beznom zivote.
Dakujem,
Kamil
Elka  |  Visitor  |  Kosice
  • 1 odpovedí
Dobrý deň,

v mladosti (16 r.)som mala úraz kolena, 2 mesiace som mala celú nohu v sádre, tým sa celá liečba uzavrela. Odvtedy ma to koleno pobolievalo pri určitých činnostiach (chôdza po schodoch,dole z kopca,atd). Teraz mám 56 a posledné 3 roky už bez bolesti nespravím ani krok. Navštevujem ortopéda, užívam GS Condro forte a zhruba raz za pol roka absolvujem injekčnú kúru 3 inj. Synocrom forte. Sú dni keď mám pocit, že sa bolesť zmiernila, ale potom sa ozve s väčšou intenzitou. Ortopéd má poslal aj na mag.rez., výsledok prikladám, ale záver bol v podstate taký, že mám Gonarthrosis a viac sa pre mňa momentálne nedá urobiť. Len teda tie injekcie po pol roku.
MR vyšetrenie:
Chrupavka s obrazom chondropathie na patelofemoraálnej art. ploche, drob. nerovnosťami fokálne zasahujúcimi do subchondria, pri celkovom stenčení krycej chrupavky, najmä na fem. ploche. Later. men. vcelku primeraný. Mediálny vykazuje intermeniskálne škvrnité až plošné zmeny signálu charakteru myxo-fibrinoidnej deg.Väzy skrížené, kolaterálne bez zmeny priebehu.Výraznejšia syn. náplň v patelárnych recesoch reakt. charakteru.
Prosím o preloženie a vysvetlenie nálezu, ako aj o názor, či skutočne mi nič nepomôže, napr. ASK kolena.
Ďakujem
Matus  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 1 odpovedí
Dobry den prosim o vysvetlenie vysledkov MRI,
Na lateralnych vahonosnych castiach kondylov femuru a tibie znamky postkontuzneho edemu konstnej drene, patela tybu Wiberg III, bakerova cysta 77x26x34 mm, V zadnom rohu a tele MM je komplexna trhlina lezia gr.IIIb, zvisla trhlina lezia gr.IIIb, v zadnom roku blizsie k uponu zadneho rohu s distrakciou menisku, sirka trhliny do 4mm. Telo MM je medialne subluxovane. V zadnom rohu LM je zvisla hyperintenzivna trhlina ktora dosahuje tibialny okraj menisku, lezia gr.IIIa. ACL je hyperintenzivne rozvlaknene, kontinuita je zachovana, lezia gr.II distenzia.
Myslite ze bude potrebna operacia. Som polozavodny horsky cyklista a terenny bezec, myslite ze
navrat k aktivite bude mozny.

Dakujem za nazor

Súvisiace skúsenosti

Odborníci vo vašom okolí