Implantácia umelej šošovky - PRELEX, RLE

Operácia rieši presbyopiu - stratu akomodácie a preostrovania do blízka u pacientov nad 45 rokov aj ďalekozrakosť a krátkozrakosť. Pred operáciou sa robí biometrické vyšetrenie a stanoví sa ideálna optická mohutnosť umelej šošovky. Vlastná šošovka je nahradená šošovkou umelou, pôvodné zostáva iba púzdro. Technika zákroku zodpovedá klasickej operácii šedého zákalu (karakty).

Aktualizované: 06.08.2008

Ste odborníkom pre tento výkon? Staňte sa autorom popisu tohoto zákroku! Návštevníci portálu hľadajúci tento výkon Vás uvidia ako autora textu, odborníka pre túto oblasť. Pacienti sa s dôverou obracajú s konzultáciou skôr na lekára, ktorého vnímajú ako experta práve na problém, ktorý ich trápi. Chcete sa stať autorom? Kontaktujte nás ešte dnes! Ukážka a podmienky účasti na autorských textoch.

Súvisiace skúsenosti

Jana74 28.10.2017
Stojí to za to

Po vyšetreniach na klinike NeoVízia mi pani doktorka Smorádková povedala ,že vidím len na 5 percent.Po konztultácii mi odporučila operáciu metódou PRELEX.Operoval ma pán primár Piovarči.Som po operácii viac ako tri mesia... Viac 

Stojí to za to

Podstupila som operáciu Prelex,to je implantacia umelej šošovky. Mala som dioptrie na čítanie 3 a na diaľku 1. Operácia bola bezbolestná, starostlivosť celého personálu na vysokej úrovni. Veľmi odporúčam.

PRELEX, RLE

89% spokojnosť. Založené na 62 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí