Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Prelex operácia - rozmazane videnie - Implantácia umelej šošovky - PRELEX, RLE - Diskusia

Prelex operácia - rozmazane videnie

Prelex operácia - rozmazane videnie

Iveta  |  Visitor  |  Nitra
  • 2 odpovedí
Dobrý deň. Som 4 týždne po operácii prelex s multifokalnou šošovkou. Je to bežné, aby som videla na diaľku stále rozmazane? Viem, že neuroadaptacia trvá aj 2 mesiace, len nepociťujem, že by sa to lepšilo. Ďakujem za odpoveď.
Vlado  |  Visitor  |  Bratislava
  • 4 odpovedí
Dobrý deň, Iveta. Vidím, však tu nie je žiadna odpoveď, pritom by ma zaujímala tiež, nakoľko som momentálne v rovnakej situácii, že mesiac po rovnakej operácii mám stále na diaľku rozmazané videnie. Na blízko vidím ako jastrab, no videnie do diaľky mi robí veľké problémy. Ako sa to u Vás vyvíjalo?
Iveta  |  Visitor  |  Nitra
  • 2 odpovedí
Ono sa vám to po čase upraví.aj tie prsky, keď pozrite do svetiel od auta.sú dni, keď je aj diaľka perfektná,ale sú ešte dni, keď tá diaľka je trošku problém.určite to chce ale čas.

Odpoveď na Iveta

Vlado  |  Visitor  |  Bratislava
  • 4 odpovedí
Ďakujem za odpoveď. Som rád, že píšete, že sa to upraví. Na druhej strane som prekvapený, že aj teraz po dvoch rokoch po operácii mávate dni, kedy to videnie do diaľky nie je dobré.

Odpoveď na Vlado

Iveta  |  Visitor  |  Nitra
  • 2 odpovedí
Ono to záleží, aké oči ste mali predtým.a ja som ich teda vôbec nemala dobré.pred touto operáciou som mala dioptrie okolo+6.k tomu skulavost.bola som najprv na laserovej operácii, čo mi nepomohlo byť bez okuliarov.až po roku od laserovej som išla na výmenu šošoviek.a teraz som bez okuliarov a oko pozerá rovno.som vďačná, že vidím pri kontrole tak, že pani doktorka je spokojná.a ja tiež.nebojte sa,bude dobre.🙂

Odpoveď na Iveta

Vlado  |  Visitor  |  Bratislava
  • 4 odpovedí
Ste zlatá. Ďakujem za podporu. :-) Všetko dobré!
Janett  |  Visitor  |  Kosice
  • 2 odpovedí
Dobry den tiez by ma to zaujimalo kedze som po zakroku uz druhy mesiac a stale do dialky vidim rozmazane a velke kruhy svetiel v tme…😏😏
Vlado  |  Visitor  |  Bratislava
  • 4 odpovedí
Dobrý deň, Janett. Viem ako sa cítite, presne to som tu pred dvoma rokmi riešil. Chce to len trošku času a vôbec sa s tým neznervózňovať. Po tom, čo ma Iveta upokojila, prestal som to riešiť a o to rýchlejšie sa to dalo dokopy, teda podľa mňa. Je to len otázka, aby si mozog na to zvykol a keď sa na to nesústredíte, asi je to preň o to ľahšie. Videnie sa mi zaostrilo a teraz vidím dobre na všetky vzdialenosti úplne bez problémov, dokonca aj tie nočné kruhy okolo svetiel zmizli. Keď som bol pred operáciou na vyšetrení, videl som tam na plagáte Maroša Kramára, ktorý mal tiež tú istú operáciu za sebou. Zavolal som mu a utvrdil ma v tom istom, dokonca že po nejakom čase po operácii sa zvykne šošovka ultrazvukom dočistiť, čo sa vraj urobí len raz a už potom to je v pohode natrvalo. Už mal vtedy aj to čistenie za sebou rovnako, ako teraz už aj moja svokra. Mala rovnaký priebeh a je v pohode, s tým rozdielom, že jej sa zrak zaostril už približne po mesiaci. Mne po približne dva a pol. Držím palce.

Odpoveď na Vlado

Janett  |  Visitor  |  Kosice
  • 2 odpovedí
No aj mne pri kontrole vravela ze mi to este dobrusia..tak ste ma ukludnili tym lebo ja hlavne potrebujem šoferovat kazdy den..a robi mi to problem..tak vam dakujem

Súvisiace skúsenosti

Jana74 28.10.2017
Stojí to za to

Po vyšetreniach na klinike NeoVízia mi pani doktorka Smorádková povedala ,že vidím len na 5 percent.Po konztultácii mi odporučila operáciu metódou PRELEX.Operoval ma pán primár Piovarči.Som po operácii viac ako tri mesia... Viac 

Stojí to za to

Podstupila som operáciu Prelex,to je implantacia umelej šošovky. Mala som dioptrie na čítanie 3 a na diaľku 1. Operácia bola bezbolestná, starostlivosť celého personálu na vysokej úrovni. Veľmi odporúčam.

Odborníci vo vašom okolí