Liečba bradavice (verrucae)

Ochorenie spôsobuje humánny papillomavírus HPV rôznych genotypov. Často sa hojí spontánne, do roka zmizne 50 %. Spontánnu regresiu môžu urýchliť aj homeopatiká alebo sugescia. Liečba solitárnej bradavice je šetrná exkochleácia lyžičkou, vykonaná v miestnom znecitlivení po aplikácii náplasti s kyselinou salicylovou, pri mnohopočetných bradaviciach sa odporúča konzervatívny prístup formou náplasti, tekutej náplasti alebo krémov najčastejšie na báze kyseliny salicylovej, urey (napríklad Gutaplast, Duofilm, Verrumal). Celková terapia nebýva uspokojivá. Sľubnou prevenciou vzniku bradavíc je očkovanie proti HPV.

Publikované: 08.03.2010

Ste odborníkom pre tento výkon? Staňte sa autorom popisu tohoto zákroku! Návštevníci portálu hľadajúci tento výkon Vás uvidia ako autora textu, odborníka pre túto oblasť. Pacienti sa s dôverou obracajú s konzultáciou skôr na lekára, ktorého vnímajú ako experta práve na problém, ktorý ich trápi. Chcete sa stať autorom? Kontaktujte nás ešte dnes! Ukážka a podmienky účasti na autorských textoch.

Liečba bradavice (verrucae) - Novinky

Bradavice a kožné výrastky

Bradavice, často zamieňané alebo aj nazývané kurie oká, sú výrastky umiestnené na rôznych častiach tela . Vznikajú postupným...

Súvisiace skúsenosti

Súvisiace problémy

Liečba bradavice (verrucae)

80% spokojnosť. Založené na 15 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí