Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Súvis medzi skusom a odhalenými dasnami - Liečba paradentózy (prístroj Vector) - Diskusia

Súvis medzi skusom a odhalenými dasnami

Súvis medzi skusom a odhalenými dasnami

pepito25  |  Visitor  |  Nitra
  • 2 odpovedí
Dobry den.

Chcem sa popytat, ci a ako suvisi to, aky mam skus zubov s tym, ze mam odhalene (ustupene) dasna na zuboch?
Myslel som si (cital som a pocul som), ze odhalene dasna su skor dedicna vec, pripadne vec nespravnej techniky pri umyvani zubov. Mam 34 rokov a dnes som sa u zubnej hygienicky dozvedel, ze by som si mal zacat vybavovat strojcek na zuby, aby sa mi horne zuby upravili tak, ze pri skuse su vpredsie pred spodnymi a prekryvaju ich a ze tymto sposobom mozem do buducna zastavit ustupovanie dasien (inymi slovami zachranit si zuby na dalsie roky).
Celkom tomu nerozumiem. Do dnesneho dna mi to nepovedal nikto, ani zubari, ani zubni technici, pritom problem s ustupujucimi dasnami mam dlhodobo.

Za kazdu reakciu vopred dakujem.
Petra  |  Visitor  |  Nitra
  • 2 odpovedí
Presne tento problém mám aj ja. A tiež ma nahovárajú na strojček...
pepito25  |  Visitor  |  Nitra
  • 2 odpovedí
A kolko mas rokov? A ako sa rozhodnes?

Odpoveď na pepito25

Petra  |  Visitor  |  Nitra
  • 2 odpovedí
37 a stále zvažujem. Pozerám že príspevok si uverejnil 2016 ty ako? Dal si ten strojček od vtedy?

Odpoveď na Petra

pepito25  |  Visitor  |  Nitra
  • 2 odpovedí
Nedal. Zubna hygienicka mi to vtedy sice navrhovala, no samotna zubarka reagovala tak, ze v tomto veku je to uz dost neskoro riesit (ze to sa malo skor).
Odborníci vo vašom okolí