Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Opuch dasna - Dentálna hygiena - Diskusia

Opuch dasna

Opuch dasna

Kvietok  |  Visitor  |  Banska Bystrica
Dobry den,
Mam bolestive dasno vlavo hore medzi dvomi poslednymi zubami. Nie je cervene, a neboli vzdy, len ked jem na tej strane a "podrazdim" si to dasno. Potom to trosku boli. Napriklad cez noc sa vzdy upokoji a mensi opuch zmizne. Teraz nemozem navstivit zubara, vedeli by ste mi poradit?
Andel Elite Dental Center  |  Basic member  |  Hlohovec
  • 7 odpovedí
Dobry den, bolestive dasno moze mat niekolko pricin. najcastejsie je bolest zapricinena nedostatocnou hygienou (nepouzivanie medzizubnych kefiek, zle vybrata medzizubna kefka, nespravny sposob pouzivania medzizubnej kefky). Pokial v medzizubnom priestore nepouzivate ziadnu medzizubnu kefku, bolo by vhodne doplnit cistenie o tuto pomocku. Ak neviete aku velkost medzizubnej kefky si kupit odporucame si zadovazit co najmensiu, aby nedoslo k poskodeniu tkaniv pouzivanim nespravnych velkosti. Idealne by vsak bolo navstivit zubneho lekara, alebo dentalnu hygienicku, ktora by vam presne vybrala velkost medzizubnych kefiek a naucila vas pouzivat tieto pomocky.
Dalsou pricinou bolesti v medzizubnom priestore mozu byt: zubny kaz, nanosy zubneho kamena a podobne. Ako prva pomoc by vam mohla pomoct aj ustna voda s nizkym obsahom chlorhexidinu (Corsodyl, Curasept a podobne). Ale takouto ustnou vodou smiete vyplachovat maximalne 2x do dna po dobu 2 tyzdnov. Neodporucame pouzivat tieto ustne vody dlhodobo.
Pokial to bude mozne, navstivte co najskor zubnu ambulanciu aby bolo mozne zistit presnu pricinu vzniku vasich tazkosti a predísť ďalším problémom.
S podravom Andel Elite Dental Center

Súvisiace skúsenosti

Stojí to za to

Tak ako som si to predstavoval,tak sa mi to splnilo v DENTAL STUDIO 2001.Dental studio 2001 mi splnilo vsetky poziadavky a predstavy ake som mal.Odbornost,pristup,profesionalita,komunikacia,je pre cely tim samozrejmostou... Viac 

Odborníci vo vašom okolí