Kedy je vhodná TEP kolena

Kedy je vhodná TEP kolena

cifricka
cifricka  |  Visitor  |  Trnava
Mám 42 rokov, 4 artroskopické operácie, jedna z nich aj otvorenie klbu s 6cm jazvou a trvalym poškodením makkých tkanív pod nou, jedna plastika predného skríženého vazu s oneskorením 12 rokov o ktorej mi nijaký ortopéd nepovedal napriek stažnostiam o nestabilite klbu. Plastika pomohla k stabilite, ale 50% chrupavky, z tej vnutornej strany je prec, ale stratila som citlivost po operácii na holenej kosti. Nemozem chodit po schodoch, ani hore ani dole, krívam, kľudove bolesti takmer stále, ziaden sport ani bicykel, všetko je trápenie, bez pohybu to tuhne. Skonstatovany 3.stupen poskodenia. Navrhnutá TEP. Liezla sompo salách, lyzovala som, povolanim lesnik, vsetko je prec. Toto koleno ma ničí od mojich 17 rokov. Poradte mi prosím, čo stým, TEP je posledné riešenie, zoderiem ju. Dakujem. Dana,Slovennsko
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatológia  |  Přerov
  • 355 odpovedí
  • 6 Páči sa mi to
Odpoveď je ve Vašem textu. Poškozené koleno máte od 17 let a svými aktivitami jste přispěl k jeho destrukci. Pokud dostanete TEP a budete se chovat takto dál, jak sám konstatujete, rychle si ho zničíte a další kroky už jsou velký problém.
Měl by jste se rozhodnout, co vlastně chcete.
Odborníci vo vašom okolí