3x operované ľavé koleno a problémy s chrupavkou

3x operované ľavé koleno a problémy s chrupavkou

carin  |  Visitor  |  Auvergne-Rhone-Alpes
3x operované ľavé koleno a stále žiadne konečné riešenie.Osteochondr.II-III stupňa,týka sa to chrupavky,kt.sa mi z nejakého důvodu netvorí a preto vlastne stále za dobu 1 a pól roka už 3x bolo koleno AS operované.Na posledy som navštívila po dohode s mojim ortop.kt.operoval obe kolená s bežným poškodením už inú nemocnicu aj operatéra,keďže tento můj nevedel už ako ďalej a povedal mi,že nevidel v takom veku-mám 38r,takto poškod.chrupavku a ani nevie ako a čo s tým ďalej,vraj mám uvažovať o protéze,inak to vraj nepůjde.Navštívila som,zoperovali-revíziu vlastne len urobili aby videli čo je poškodené a vraj žiadna protéza,plastika krížového vazu treba a tú chrupavku vraj oni nerobia a treba ju urobiť.Odporučili ma na Prešov,vraj v Prešove sa nejakým spôsobom sadia náhrady do kolena kt.nahrádzajú chrupavku.Jedná sa nejakú vlásočnic.transplant.akejsi rohoviny neviem z akého žijúceho tvora a je mi to aj jedno.Neviem vlastne interprétovať presne tú informáciu,kt.mi bola poskyt.lekárom vo vojenskej nemocnici v RK,ale znelo to,ako keby v Prešove vedeli môj probl.vyriešiť.Moje probl.s kolenom sú už neúnosné a zapodievam sa ním už posled.3r.nemôžem pracovať ako by som potreb.a o kvalite života už ani nehovorím.Rada by som sa poradila a dala si vysvetliť a konečne túto probl.s kolenom vyriešila a uzavrela k spokojnosti.Viete Vy mne poradiť kde a ako riešiť konečne koleno? Ďakujem za pochopenie a pomoc už len tým,že ste si prečítali
Odborníci vo vašom okolí