Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Stav kolena podla MR - Koleno - operácia menisku - Diskusia

Stav kolena podla MR

Stav kolena podla MR

Slavka  |  Visitor  |  Zilina
Dobry den, prosim o vysvetlenie popisu z MR ľ. kolena a moju perspektívu (co treba urobit, aby som mohla pokracovat v horskej turistike; som 70 r, zijem sama)
MR koleno sin-. Technika vyšetrenia: Ax T2, Sag T2, Cor PD, Sag STIR, Cor STIR, Sag T1 FS
Nálezu dominuje postkontúzny bone edém v rozsahu mediálneho femorálneho kondylu, predovšetkým v periférnej časti. V tejto lokalite sledujem aj minimálne nepravidelné kontúry kortikalis, dif.dg. sa môže jednať o známky osteochondrálnej kontúzie, respektive SIF - anamnéza?
Je sledovateľné edematózne presiaknutie okolia, známky distenzie a parciálnej ruptúry LCM
minimálne 1. Stupňa, s tenkou efúziou po oboch stranách väzu.
Mediálny meniskus v rozsahu tela je stenšený, prevažne má zachované kontúry a intenzitu,
poskontúzne zmeny nemožno vylúčiť v mieste prechodu ZR do tela menisku,
makroskopickú priečnu trhlinu s extenziou na plato toho času nepredpokladám, jej
vyhraničenie v budúcnosti sa nedá vylúčiť, doporučujem kontrolné MR s odstupom času.
Drobné zahrotenia v zmysle gonartrózy na periférii mediálneho tibiálneho kondylu.
Na laterálnom tibiálnom kondyle centrálne je sledovateľný fokálny vertikálny defekt chrupavky veľkosti 4× 2 mm , s drobnou reakciou subchondria. Dif. dg. fokálna chondrofraktúra.
Chrupavka je chronicky redukovaná najmä na hornom pole pately - chondromalácia 2. Stupňa, Tu aj drobné fokusy reakcie subchondria. Bez čerstvej efúzie.
LCA, LCP, LCL intaktné.
LM primeraného tvaru, intenzity, bez subluxácie.
Lig. patellae a C. Hoffi bez evidentnej patológie.
Bez väčšej effúzie.
Záver: postkontúzny bone edém a ľahko nepravidelné kontúry kortikalis na periférii mediálneho femorálneho kondylu - dif. dg. sa jedná o osteochondrálnu kontúziu. Dif.dg. SIF - anamnéza?
Parc. ruptúra LCM 1. Stupňa.
Tkanivo med. menisku zatiaľ bez vyhraničenej väčšiny trhliny, ľahko stenšené , doporučujem kontrolné MR za účelom vylúčenia prípadného vyhraničenia meniskeálnej trhliny s odstupom času.
Fokálna chondrofraktúra na later. tibiálnom kondyle.
Chron. chondromalácia pately 2.st..

Súvisiace skúsenosti

saska_94 21.01.2017
Stojí to za to

Od malicka mam problemi s klbami... navstivila som xy lekarov no ani jeden nevedel co mi je. Po odporucani som sa rozhodla navstivit Avelane clinic a pana doktora Galbaveho a nelutujem! Najlepsia klinika! Maximalna spoko... Viac 

Stojí to za to

Pan doktor operovali ste mi koleno 5.4.2013, nevedela som kto ste. Dnes som bola na kontrolu, okrem ineho, ze ste fesak, ale vas pristup klobuk dole. Zelam vam vela, vela uspechov.Aj sestricka zlata. U nas v regione nebu... Viac 

Odborníci vo vašom okolí