Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Operácia menisku - Koleno - operácia menisku - Diskusia

Operácia menisku

Operácia menisku

igor236  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 1 odpovedí
dobry den, chcel by som poprosit o radu, riesim otazku ci sa mam dat hned operovat ci pockat ci sa to nezlepsi... som na vazkach... vyjadrite sa kto mate skusenosti, ide mi o to, ze niekto vravi ze to treba dat hned operovat, iny zasa tvrdia ze akonahle sa do kolena raz spravi zasah uz s tym budu vzdy problemy... co je pravda? ake mate skusenosti? doktor vravel ze pokial nic neboli tak sa moze fungovat aj s poskodenym, ale akonahle su nejake problemy (mna to zvykne boliet pri chodzi) tak to treba minimalne "otvorit" a pozriet co je s tym... zasa na druhu stranu mam info, ze doktory radi operuju lebo s toho maju pekne peniaze z poistovni... ako ste na tom ti, co ste takut operaciu podstupili pred rokmi - mate od vtedy pokoj? bolest ktoru teraz pocitujem (z vnutornej strany) zmizne ked sa to zoperuje? inak vysledok z MR: "Menisky su primeranej velkosti, lateralny homogennej intenzity signalu. V zadnom rohu med. menisku je diskretna degenerat. lezia grade II, nedosahuje na povrch menisku." diky za rady!
Darka  |  Visitor  |  Kosice
  • 1 odpovedí
  • 1 Páči sa mi to
Zdravím Igor,
nepíšete koľko máte rokov, či sportujete a tak. Ja mám operáciu za sebou, ale pri dlhšej chôdzi, ale fakt dlhšej turistike ma to koleno bolí zas, pri lyžovaní tiež, a hlavne preto som to dala operovať aby mi to nerobilo problém. Ja by som radšej s operáciou počkala.
igor236  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 1 odpovedí
nie nesportujem mam 30rokov, ale obcasnu turistiku a prechadzky do prirody mam rad... zaujimave je ze mam uplne ine priznaky ako by som mal mat.. vraj volest sa ma prejavovat pri chodzi po schodoch, mna to prave na schodoch prestane boliet... drepy viem robit ale praskaju kolena, ked si na ne polozim ruku dost to tam srotuje ako v rozbitom lozisku - i ked bezbolestne. neviem mozno mi to robilo j pred tym ale som sa moc nejak nepozoroval... a zaujimave je to ze mna zacali boliet oba kolena naraz v jeden den, kdezto to koleno kde MR potvrdila meniskus to pobolievalo uz dlhsie ale to druhe nie.. a priznaky na tych kolenach mam vzdy rovnako - raz ma boli nad jablckom raz pod raz ma boli lytkova kost,ale vzdy ked na jedne jaj na druhej nohe. alebo obcas mam stuhnute kolena, a zasa obe naraz... vobec nechapem co so mnou je
flegmosko  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Zdravim Igor, mam podobne 2 operácie za sebou a musim len súhlasiť ze keď si das raz operaciu tak asi začne kolobeh operaciu po každých 3-4 rokoch. Keď som siel na prvú tak 2 chlapci vedľa mna co ležali tak vraveli ze jeden 4 a druhy ze 7 operácia ( meniskus, lezie, defekt, plastika, vazy ....) Nezda sa to ale v kolene je strašne veľa veci. Ja dokonca aj Bakerova cysta mi vylieza pri dlhších prechadzkach ci lyzovani co je na zadnej strane kolena. Da sa tiež vyoperovat ale neradi to lekari robia, lebo je to posledná ochrana kolena ktorú mas. Skratka je toho veľa ale pokiaľ nemas fakt silne bolesti a vieš to trochu pretrpiet tu bolesť tak skus obstreky, nejaké masticky, bandaz keď ides na turu alebo lyzujes ale potom hneď tu bandaz dole. Je toho omnoho viac co by som ti povedal ale skus sa poradiť aj s dvomi lekármi. Veľa stastia.

Súvisiace skúsenosti

saska_94 21.01.2017
Stojí to za to

Od malicka mam problemi s klbami... navstivila som xy lekarov no ani jeden nevedel co mi je. Po odporucani som sa rozhodla navstivit Avelane clinic a pana doktora Galbaveho a nelutujem! Najlepsia klinika! Maximalna spoko... Viac 

Stojí to za to

Pan doktor operovali ste mi koleno 5.4.2013, nevedela som kto ste. Dnes som bola na kontrolu, okrem ineho, ze ste fesak, ale vas pristup klobuk dole. Zelam vam vela, vela uspechov.Aj sestricka zlata. U nas v regione nebu... Viac 

Odborníci vo vašom okolí