Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Laicky preklad môjho MR-ka (koleno) - Koleno - operácia menisku - Diskusia

Laicky preklad môjho MR-ka (koleno)

Laicky preklad môjho MR-ka (koleno)

Peter Cibuľa  |  Visitor  |  Banska Bystrica
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na laické vysvetlenie môjho MR-ka. Stačí len ak je tam niečo nie dobre. Predom ďakujem za preklad.
-Popis:
V hlbokej vrstve tesne perioseálne v laterálnej patelárnej chrupavke perzistuje pruhovité zvýšenie intenzity signálu (LL 4
mm, CC 4,1 mm) s nezmeneným subchondrálnym defektom, ostro ohraničeným priemeru 3,2 mm v priľahlej patelárnej
facete.
Patella typu Wiberg III. Retinákulá, ligamentum patellae bpn.
Fyziologická tekutinová náplň intraartikulárne.
V tele mediálneho menisku perzistuje horizontálna intersticiálna hypersignálna línia šírky do 0,5 mm. Laterálny meniskus
bpn.
Kondylárne chrupavky bpn.
LCP, kolaterálne väzy bpn.
Perzistuje zmazaná štruktúra LCA, s nepravidelne zvýšeným signálom, ligamentum gracilnejšie vo femorálnej časti.
Záver:
V porovnaní s MR vyšetrením z 26. 10. 2020 stacionárny obraz pruhovitej chondropatie v hlbokej vrstve laterálnej
patelárnej chrupavky so subchondrálnym defektom laterálnej patelárnej facety. Perzistujú signálové zmeny LCA po
distorzii / hemorágii, s možnou parciálnou femorálnou avulziou. Stacionárna lézia gr. IIB mediálneho menisku.

Súvisiace skúsenosti

saska_94 21.01.2017
Stojí to za to

Od malicka mam problemi s klbami... navstivila som xy lekarov no ani jeden nevedel co mi je. Po odporucani som sa rozhodla navstivit Avelane clinic a pana doktora Galbaveho a nelutujem! Najlepsia klinika! Maximalna spoko... Viac 

Stojí to za to

Pan doktor operovali ste mi koleno 5.4.2013, nevedela som kto ste. Dnes som bola na kontrolu, okrem ineho, ze ste fesak, ale vas pristup klobuk dole. Zelam vam vela, vela uspechov.Aj sestricka zlata. U nas v regione nebu... Viac 

Odborníci vo vašom okolí