Kolená - MR nález

Kolená - MR nález

bhliktom27
bhliktom27  |  Visitor
Dobrý deň.
Mám dlhotrvajúce bolesti oboch kolien. Neprekonal som žiadny úraz (aspoň si toho nie som vedomý), nikdy mi kolená neopuchali ani nebol potrebný lekársky zákrok. Bolesť sa však v priebehu cca pól roka stupňovala, tak som navštívil ortopéda. Na RTG snímku nebol žiadny nález, tak som podstúpil MR vyšetrenie. Nález z MR oboch kolien prikladám. Ak by bolo potrebné, pošlem tiež dokumentáciu z MR vyšetrenia (obrazová dokumentácia). Bolesti som pociťoval pri zostupe (napríklad chôdza zo schodov), ale v súčasnosti ju pociťujem hlavne v kľude. Veľmi zriedkavo sa vyskytujú kŕče v lýtku (nárazovo, bez preťaženia).
Prosím Vás o vysvetlenie nálezu z MR vyšetrenia (pre mňa je to dosť nezrozumiteľné) a ak je to možné, odporučenie liečby. Moc pekne Vám ďakujem.
anonym  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dobrý deň poprosila by som Vás o vysvetlenie môjho nálezu z MR-
- med. meniskus s ľahkými degeneratívnymi zmenami bez lož. lézie typ I.
-art. štrbina ľahko zúžená v med. časti
- art. chrupavka s ľahkou chondropatiou v med. art. štrbine, bez ložis. defektov
- c art. štrbine t. č. minimálny výpotok
- poplit. oblasť s úzkou tubulárnou Bakerovou cystou s dĺžkou asi 6 m
Ďakujem .

lucia  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
prosim o vysvetlenie nalezu:

kostna struktura skeletu je zachovana bez loz. a traum. zmien.
medialny, lateralny kolateralny vaz, patell. ligementum a LCP su primeranej sirky a signalu bez lezie
LCA vyssieho signalu, v dist. polovici ciastocne rozvláknenej struktury v.s st. p. distenzii
oba menisky su prim. velkosti a signalu bez zn. lezie
fokalny defekt chrupavky vahonosnej casti med. kondylu femuru velk. 7 mm aj so subchondr. reakciou
bez zmnozenia tekutiny intraartikularne a v suprapatell. burse
ZAVER. v.s st. p distenzii LCA
fokalna chondromaalacia IV. st. med. kondylu femuru

velmi pekne dakujem za vysvetlenie. je nutna operacia????
Luky_23  |  Visitor  |  Trencin
  • 3 odpovedí
Dobrý chcel by som sa opýtat na koleno bol som na magnetickej a napísali mi popis ale fakt sa nevyznám

T TSE PD FS SAG, COR, TRA, T1 SE SAG, T2 TSE PARASAG, T2 DESS 3DSAG
Menisky so zachovanou výškou a pozícou, bez jednoznačných známok ruptúry. V oblasti periférie tela a v cornu posterior MM diskrétne známky chondromyxoidnej degeneráciu gradus I.. V oboch meniskoch fyziologické vaskulárneho lineárne zóny.
Patela typ IV. podľa Wiberga s hypoplastickou konvexnou tibiálnou fazetou. Stav po laterálnej luxácii patelly s akútnou subkoritkálnou bone bruise léziou pozdĺž mediálnej fazety pately na ploche 21x12x23 mm, s obrazom korešpondujúcej impresívnej fraktúry pozdĺž anterolaterálneho aspektu laterál. kondylu femru anteroposteriórne na ploche 30 mm so subkortikálnou bone bruise léziou do 35x17x46 mm, sekundárna parciálna akútna ruptúra mediálneho patellárneho retinákula s prekvácaním a edémom, sekundárny edém pozdĺž proximálneho mediálneho aspektu hoffovho telesa. Výrazný hydrops resp. hemarhtros. LCA s fyziologickou fascikuláciou, skrížené a kolaterálne väzy v ostatnom rozsahu intaktné. Poplitálne Bakerova cysta tvaru presýpacích hodín s maximálnym diametrom 22x25x85 mm v typickej lokalite mediálne. Skelet bez degeneratívných zmien.

záver:
Stav po opakovenej laterálnej luxácii pately, sekundárna akútna impresívna fraktúra laterálneho kondylu femuru a korešpondujúce kissing subortikálnej bone bruise lézie femuru a pately, parciálna ruptúra mediálného patellárneho retinákula, hemarthros, popliteálne bakerova cysta mediálne. Bez lézií ligamentózneho aparátu a meniskopathie v ostatnom rozsahu. Len diskrétna chondromyxoidná degenerácia gradus I. tela a cornu posterior MM. Ďakujem za odpoveď
Akrim
Akrim  |  Visitor  |  Zilina
  • 1 odpovedí
potrebovala by som odbornú radu ohladom výsledku z MR : - Med. meniskus s deg. zmenami a pomerne výraznou léziou v dorzolat. oblasti tp 3.
- Poplit. oblast s úzkou polochou Bakerovou cystou s priemerom max.4cm.
na základe výsledku mi doktor odporúčil operáciu ale vzhladom nato ze uz nemam bolesti chcela by som skúsit inj. liečbu, myslíte že to má zmysel alebo predsa je lepsšia operácia ihned ?
,DN53  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dobry deň
Chcem sa opýtať, pri lyžovani som mala úraz kolena, vyvrtnutý a natiahnutý postranný väz kolena, nosim ortézu 3 týždne. Pri určitych pohyboch ma koleno boli.Po MR zistene citujem V oblasti zadného rohu medialneho menisku lineárny hypersignál v kontakte s okrajom menisku - lézia 3 stupňa
Mierne zmnoženie tekutiny v suprapatelárnej burze, popliteálna oblasť voľná.V axiálnych obrazoch menšia a vyklenutá mediálna kĺbna plôška pately (dysplazia pately Wiberg 4)Je potrebná ARTROSKOPIA alebo je to vážne? Mám 34 rokov a rada športujem ĎAKUJEM za odpoveď
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
z vyšetření MRI je podezření na poškození zadního rohu vnitřního menisku. Soudím, že po stabilizaci poranění je možno s operační léčbou ještě vyčkat. Pokud ale koleno by zlobilo, otékalo nebo dokonce se zasekávalo, operační léčba bude nezbytná.
prim. Moster, Revmacentrum
Miriam 888  |  Visitor  |  Presov
  • 1 odpovedí
Dobrý deň,
manžela dlhšiu dobu bolí koleno, momentálne je to veľmi bolestivé. Záver MR je: Známky degenerácie meniskov.Lézia zadného rohu mediálneho menisku (GRADE 2). Známky incip. gonartrózy.Tekuté kolekcie v retro a suprapaterálnej burse. Prosím o výklad a ako máme ďalej postupovať. Ortopéd mu predpísal Glucomed.
Ďakujem.
Miriam

Súvisiace skúsenosti

saska_94 21.01.2017
Stojí to za to

Od malicka mam problemi s klbami... navstivila som xy lekarov no ani jeden nevedel co mi je. Po odporucani som sa rozhodla navstivit Avelane clinic a pana doktora Galbaveho a nelutujem! Najlepsia klinika! Maximalna spoko... Viac 

Stojí to za to

Pan doktor operovali ste mi koleno 5.4.2013, nevedela som kto ste. Dnes som bola na kontrolu, okrem ineho, ze ste fesak, ale vas pristup klobuk dole. Zelam vam vela, vela uspechov.Aj sestricka zlata. U nas v regione nebu... Viac 

Odborníci vo vašom okolí