Bolest v kolene

Bolest v kolene

Michal BA  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dobry den, uz asi rok ma trapi bolest v lavom kolene. Z nicoho nic ma zacalo boliet. Hram aktivne futbal, ale nepametam si ze by ma to zacalo boliet po nejakom kontakte. Obehal som niekolko lekarov. Diagnoza je, ze mam zapaleny upon slachy na jablcko. Iny doktor mi povedal, ze sa mi nedokrvuje spicka jablcka... vyskusal som vela veci, tabletky, injekcie, maste, rehabilitaciu (elektro a ultrazvuk). RTG bolo v poriadku. Bolest nepresla, neviete mi poradit co s tym? Dakujem
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím, Michale,
Vaše potíže - bolesti kolenního kloubu patří do skupiny úponových bolestí, tzv. entezopatií. Jedná se nejspíše u Vás o tzv. Skokanské koleno - v literatuře též dg.: Jumper´s knee.
Léčba skokanského kolena se nám nejvíce osvědčila metodou Rázové vlny.

www.revmacentrum.cz
www.razovavlna.eu
Katuska  |  Visitor  |  Zilina
  • 2 odpovedí
Dobrý deň,pred 3rokmi mi operovali koleno na meniskus.Teraz po 3rokoch ma bolí koleno a celkovo mám ostrú bolesť až pichavu.....neviete mi poradiť?

Odpoveď na Katuska

Katuska  |  Visitor  |  Zilina
  • 2 odpovedí
Dobrý deň.Pred 3rokmi mi operovali koleno na meniskus.Teraz má bolí opäť.Ostra až doslova pichava bolesť raz v kolene raz nižšie.....čo to môže byť?
Iveta  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 1 odpovedí
Dobrí má koleno v decembri operovali meniskus dva mesiace ineicia do kolena a furt ma to bolí našla som si prácu upratovačku a brutálne ma to bolí umieram od bolesti poradíte my čo dalej
maťka69  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dobrý deň.mavala som dosť veľké bolesti kolena a preto sa doktori rozhodli v novembri operovať mi koleno..zistili mi že mam diskoidny meniskus a z pravej strany mi zrezali šľachy kvoli natiahnutiu.chvilu som sa po operaci citila dobre ale znovu začali velke bolesti.V amrci sa mi stal uraz na koleno,tak bolestivosť stupla.bola som na MRI a tam bolo zistene nejaky zapal.Brala som lieky,injekcie,RHB.no ale bolest bola rovnaka..teraz v juli ma znova operovali ale nezistili nič iba ten meniskus a vraj sa mi nejaka štrbina vymrvuje.Bola som aj na cievnom,reumatologii ale tam bolo všetko v poriadku.Teraz mi znovu nasadili injekcie ale uspech žiadny.preto ja chcem aby mi nejako napravili ten meniskus newem teda či sa to da....
Laura  |  Visitor
  • 7 odpovedí
ahoj......mam to iste co ty .hravla som aktivne tenis....a robila zjazdove lyzovanie........znicoho nic ma zaclo boliet ....a nemozem zohnutkoleno bviac ako 90stupnov..poradili mi ze mam ist na artroskopiu alebo operaciu:D
poradis aj ty mne??
dakujeeeeeeem
Michal BA  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Laura, po viacerych odporucaniach som sa dal na liecbu razovou vlnou. Nie je to lacne, ale keby to malo zabrat... Vysledok je taky, ze bolest trochu presla, ale koleno boli stale. Doktor mi povedal, ze liecba ma ucinok az rok po aplikacii a ze do 4 mesiacoch by ma to malo prejst uplne. Momentalne som 3 mesiace po liecbe a koleno boli stale - o trochu menej. Takze rozmyslam, co s tym dalej. Jeden doktor mi este doporucoval nejaky zakrok, tak sa pojdem na to asi opytat...

Odpoveď na Michal BA

Laura  |  Visitor
  • 7 odpovedí
ja viem.......chcem pout nazor od inych lebo moj oco je urazovy chirurg tak ve co s tym ale..chcem pocut nazor inych doktorov:D
ale dakujem ti:D
Laura  |  Visitor
  • 7 odpovedí
dakujem viliam.......ina mozno nie je vsak??a oco tam ide??:D
dakujeeeeem
anonym  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 1 odpovedí
dobry den aj mna boli koleno ja zase nemozem virovnat ked si raz sadnem a idem sa ppostavit ta nemozem lebo mi praskne daco v kolene a nemozem virovnat je to strasna bolest ked idem virovnavat pomali co mam robit?? :(((
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
nemožnost ohnutí kolenního kloubu více než 90 st. se nemusí hned řešit operací. Může jít jen o podrážděný kloub, který se dá léčit konzervativně bez operace. Teprve až budou všechny konzervativní metody vyčerpány, je indikován operační výkon. Doporučuji navštívit zkušeného ortopéda a s ním se poradit.
www.revmacentrum.cz
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím, Michale,
tvůj problém je tzv. skokanské koleno. Velice se osvědčila léčba skokanského kolena rázovou vlnou. V případě případného neúspěchu je možnost později i operačního zásahu.
www.razovavna.eu
jofo
jofo  |  Visitor
  • 4 odpovedí
Dobry den,uz 3 roky ma trapi bolest v pravom kolene[z vnutornej strany]neboli to stale len na jar a jesen.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
bez odborného vyšetření by byla jen spekulace o bolestech kolenních kloubu sezónního charakteru.
www.revmacentrum.cz
Laura  |  Visitor
  • 7 odpovedí
dobry den idem na operaciu do KE.........som zvedava akomto dopadne:D
jofo
jofo  |  Visitor
  • 4 odpovedí
Zdravim Vas a drzim vam palce.Potom mi prosim vas napiste ako to dopadlo.

Odpoveď na jofo

Laura  |  Visitor
  • 7 odpovedí
a co mas ty za problem s kolenom??este neviem ci idem.........ale cem ist:D ak mi to pomoze lebo cchem hrat tenis:D napisem bneboj sa dik caw:D

Odpoveď na Laura

jofo
jofo  |  Visitor
  • 4 odpovedí
Cau Laura.vies mna to koleno pobolieva z vnutornej strany niekedy sa na to aj zobudim.Ale nie je to stale.Zacinam sa toho obavat ci aj mna necaka operacia.Musim ist k nejakemu odbornemu lekarovi.Smiem vediet kolko mas rokov?

Odpoveď na jofo

Laura  |  Visitor
  • 7 odpovedí
14 rokov.....aj mna na vnutornej strane:D

Odpoveď na Laura

jofo
jofo  |  Visitor
  • 4 odpovedí
Ahoj Laura zaujimave taka mlada a uz mas take problemy,ja mam 36.

Odpoveď na jofo

Branislav Branik  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Chcel by som poprosit o radu . cca pred 2 rokmi som podstupil artroskopiu na lavej nohe z vnutornej strany. od vtedy sa mi stavaju take "nehody" pri menej kontrolovanom pohybe mi ako keby vyskoci klb a hned vpadne spet pocut aj citit take rupnutie automaticky sa mi podlomi koleno.

Odpoveď na jofo

Marian  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Veru caka ta operacia ako mna ... cakacie doby su 1,5 roka ale ked si zaplatis cca. 600€ tak za mesiac mozes mat po operacii...
Luky  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Prepacte asi sa to tu sem nehodi ale potrebujem poradit mam 13 rokov a neustale ked sa udriem slabsie alebo tak tak ma nesmierne zaboli pod jablckom idem od bolesti vyskocit.. ked sa postavim tak mam pod jablckom mensi kopcek a ked si ho pritlacim tak ma zaboli.. minule som hral futbal a jeden mi nechtiec ale nie silno udrel na to miesto a som dostal bolesti aj krc dohromady.... prosim ked budete vediet z coho to moze byt poradte :(
amazingThailand  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Zdravim Vas vsetkych.

Momentalne som po operacii stehennej kosti (Otvorena zlomenina) cize som sa musel podrobit operacii. Na kost mi prilozily \"kus\" zeleza a 12 srobov...uz je masiac po operacii a noha sa mi lepsi, ale pred nedavnom som zacal mat bolesti v kolene a kazdy maly pohyb v ohybe ma ide zabit od bolesti, vobec si to neviem vysvetlit vsetko bolo doteraz fajn....

Prosim o radu.
Shaki  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dobrý deň, potrebovala by som radu dnes na zápase mi vyskočilo pravé koleno ale hned sa vratilo späť.Mám čiastočne natrnutý predný križný väz, a však koleno nebolí z vonkajšej strany ale z vnutornej. Pri došlapovaní na nohu je to až taká pichlavá bolest...neviete čo to može byť? mám podozrenie či nemám poškodený meniskus.
Dakujem za radu
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
pokud máte stav po přetržení zkříženého vazu, soudím, že potíže vyplývají z nestability kolenního kloubu. Sport doporučuji jen s kvalitní čtyřbodovou ortézou a důkladné vyšetření kolenního kloubu, a to buď magnetickou rezonancí nebo artroskopií.
prim. Moster, Revmacentrum, Brno
dominika  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 1 odpovedí
dobry den, mam 16 rokov a uz dlhsi čas má problém s pravým kolenom.. neustále ma bolí zvnútra, a hocikedy sa na to aj v noci zobudím... po chvíli to však prejde. mám problém ohnúť ho, pretože mi vždy ako keby preskočí a dosť to bolí... nemala som žiadny vážny úraz tak ani nepoznám dovod prečo ma tak bolí.. nevedeli by ste mi inekto poradiť ćo s tým? ďakujem :)
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
podle Vámi popsaných potíží je vhodná artroskopická revize kolenního kloubu. Jde o minimální zákrok s maximálním efektem.
prim. Moster, Revmacentrum, Brno
Laura74  |  Visitor  |  Nitra
  • 3 odpovedí
Dobrý deň,pridám sa aj ja,mám bolesti v ľavom kolene z vnútornej časti.Trvá to už pol roka.Doktor mi povedal,že tam mám zodratú chrupavku II.stupňa.Absolvovala som magneto terapiu a ultrzvuk.Okrem liekov na utíšenie bolesti a injekcie raz za mesiac mi nič neodporúča.Kupujem si rôzne maste,pásy Dr.Levina.potravinové doplnky na znovuvytvorenia chrupavky-no bolesť neustupuje.Budím sa na ňu aj vnoci.Neviem si poradiť,lebo u nás je len on sám jediný ortopéd a neviem ako ísť za iným lekárom vzdialeným až 60km.Vlastne ani nemám záruku,ak by som aj išla,či by ma vôbec prijali....
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
k regeneraci kloubní chrupavky nepomůže léčba magnetem. Podívejte se na webové stránky www.plazmaterapie.com, www.lecbakmenovymibunkami.cz
prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

Laura74  |  Visitor  |  Nitra
  • 3 odpovedí
Ďakujem za odpoveď.
mirco21  |  Visitor  |  Zilina
  • 1 odpovedí
povie miniekto kolko po oprácii menisku mozem hrat znova aktívne futbal??
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
po nekomplikované operaci menisku (počástečném odstranění menisku) by neměl být problém po 5 týdnech začít opětovně s postupným tréninkem. Návrat ke sportu je obvyklý.
prim. Moster, Revmacentrum
Juraj  |  Visitor  |  Nitra
  • 4 odpovedí
to ti ja neviem povedat ja som akurat po operacii menisku a chrupavky a mne povedali ze koleno bude znova plne funkcne za take 3az4 tyzdne zalezi co ti budo presne operovat a ako bude po operacii.
petra  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
dobry den. mam 30 rokov, byvala sportovkyna, doteraz ziadny vyrazny problem s kolenami. pred 5. dnami som chcela zoskocit z muriku a hned po cupnuti mi nieco v kolene preskocilo. vsetci sa ma pytaju ci to puklo a tym si prave nie som ista... citila som, ze nieco sa stalo, ze nieco asi nebolo na svojom mieste v okamihu cupnutia. ked som sa postavila, isla som normalne dalej s pocitom, ze trosku ma boli koleno. cely den som bola v praci (casnicka)a koleno vecer zacalo neskutocne boliet, opuchlo do neskutocnych rozmerov. nedalo sa vystriet a ani pokrcit. dnes je to uz lepsie aj ked opuch tam stale je. avsak koleno stale boli. je to len obycajne zranenie alebo treba vyhladat odbornika? dakujem za radu
Citron  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Zdravim , chcem sa spytat na bolest v kolene . Boli ma prave koleno z vnutornej casti , praska mi a neviem si ho zahnut celkom. hram futbal. Peto
kiko1591  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dobry den mam 14 rokov a boli ma koleno zle som stupil hram ale futbal ked hram po niekom case zacne bole poradte mi prosim
41milki  |  Visitor
  • 3 odpovedí
Dobry den.....asi pred 3 tyzdnami sa mi pri futbale stal uraz.. po nevinom suboji mi nieco prasklo v lavom kolene a teraz nemožem koleno ohnuť . Prosim poradte mi co mam robiť ?! Velmi ma to boli z vnutornej strany . PRosim o radu !
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
považoval bych za rozumné navštívit odborného lékaře na ortopedii.
prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

41milki  |  Visitor
  • 3 odpovedí
už som navštivil lekara ale ten mi len dal nato FAstungel.A pocedal mi že mam tzv. podvrtnute koleno.Prosim o nejaku radu ? Nedalo by sa to nejako vyliečiť ???

Odpoveď na 41milki

maťo  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dobrý deň , mám 20 rokov , hrávam aktívne futbal , športujem ,Už dlhší čas mám problém s kolenom teda skôr to vyzerá na meniskus , koleno nezvláda záťaž, mávam bolesti , keď je dlhší čas zohnuté takisto sa to prejavuje bolesťou a v poslednom čase som spozoroval drobný výrastok na menisku.. prosím poraďte mi ako mám postupovať ,budem vďačný za každú dobrú radu.ďakujem
Peter  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Dobry den asi pred rokom a pol som v zime spadol na chodniku a mal som niečo s kolenom a natrhnuty stehenny sval. Polepšilo sa to a asi po 3 mesiacoch ma zasa začalo bolieť koleno a kedže som nemal čas a aktivne som športoval bral som iba klbovu vyživu ktora moc nepomahala ale lepšie než nič. Koleno ma stale bolelo ale teraz sa to ešte zhoršilo. Koleno ma boli takmer stale niekedy boli už ked sa rano zobudim, inokedy až ked sa prejdem alebo dlhšie postojim. Citim taky tlak v kolene a pri chôdzi mam pocit ako keby mi lietalo jablčko v kolene hore a dole. a stale mi praska v kolene. Chystam sa k ortopedovi ale je tam stale moc ludi a ja nemam cely den abi som tam sedel 4-5 hodin a aj tak ma nakoniec nevezme. čo môže biť stym kolenom? budem ešte môcť robiť kickbox?Dakujem za odpoved.
NelcaNechcemNic  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Dobry den. po behu som si isla ponatahovat koleno a nieco ma pri drepe pichlo v kolene. bez bolesti nemozem koleno poriadne ohnut.mohli by ste mi poradit co je s mojim kolenom ? :(
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
nejúčelnější je se nechat vyšetřit odborným lékařem na ortopedii. Může jít jen o přechodný ponámahový stav, může jít ale i poranění menisků.
prim. Moster, Revmacentrum
Čelo  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dobry den. ja som bol operovany asi pred rokom a pol mal som roztrhnuty postranny vaz. robili mi plastiku a artroskopiu.asi po siedmych mesiacoch som sa dal do kopy a zasa zacal hravat futbal.tuto zimu som zasa zacal mat problemy.pri namahe ma strasne picha z vonkajsej strany kolena mohli by ste mi prosim poradit co to moze byt?? dakujem
Radovan  |  Visitor  |  Zilina
  • 1 odpovedí
Dobry den...bol som na MR praveho kolena a mam takyto vysledok:

V oblasti medialnej casti kolenneho kompratmentu - medialneho femoralneho kondylu aj medialnej casti tubialneho plato sledujeme redukciu chrupovcitej casti s drobnymi nerovnostamis jemnou subchondralnou sklerozou bez znamok volnej klbnej struktury - chondromalacia grad. I, II.
Lateralny kompratment vykazuje len menej vyrazne degenerativne zmeny. Drobna osteochondralna lezia v oblasti lateralneho kondylu femuru priemeru asi 6mm s reaktivnym edemom kostnej drene v okolo.

Medialny meniskus v oblasti zadneho rohu nehomogennej intenzity signalu - lezia grad. III linia zasahuje k interartikularnym okrajom menisku. Lateralny meniskus s primeranou intenzitou signalu.
Meniskofemoralne, meniskotibialne ligamentum zachovane.

Kolateralne väzy intaktne.
Predny zadny skrizeny väz normalneho priebehu.

Na axialne vedenych sekvenciach naznacena lateralizacia pattely, mierna redukcia chrupovcitej casti femoropattelarneho sklbenia.
Retinacullum pattele intaktne. Zmnozeny kolenny vypotok.
Medialna plica.
Bakerova cista medialne.

Ligamentum patelle, Hoffovo teleso bez patolog. zmien.
Kostne struktury bez inych patolog. zmien signalu.

Chcem vas peken poprosit...robim telocvikara a tiez rekreacne ale dost casto sportujem ci uz volejbal a futbal...je potrebna operacia???
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatológia  |  Přerov
  • 355 odpovedí
  • 6 Páči sa mi to
Přepisujete výsledek pomocného vyšetření, sice dost spolehlivého, ale ne 100%. Mimo to rozhodování , zda něco operovat , dobrý lékař nedělá jen a pouze podle takového vyšetření. Jistě že je možné na základě NMR mít nějaký názor, co tak asi v koleni je. Na druhou stranu pokud chcete seriozní odpověď, zda konkrétně u Vás něco operovat nebo ne, je vhodné navštívit znalého ortopeda, nechat se vyšetřit a řešit to s ním. Pokud ani pak nebudete rozhodnut, máte možnost ještě "druhého" názoru, u jiného odborníka. Ale to se dělává většinou jen u hodně vážných dg.....
dubaak  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
ahojte, dnes som kráčal domov a zrazu ma tak slabšie začalo pichat v lavom kolene, nepametam si že by som nejak zle stupil alebo čo... trošku to vystrelovalo smerom hore aj dole. Ľahol som si do postele a o 2hej v noci som sa zobudil, s tou nohou dokážem ledva pohnúť a spať tiež nedokážem, chcel by som poradit či sa momentálne pre to dá spraviť ak tu niekto je, a ak nie, prípadne čo by to mohlo byť? máte s tým niekto skúsenosti? bojím sa aby to nebolo niečo vážne.... ocenil by som čo najrychlejšiu radu, ďakujem.
domino.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
navštivte lékaře, může jít o cokoli. Odkladem může dojít k vážnému poškození zdraví.
prim. Moster, Revmacenrum

Súvisiace skúsenosti

saska_94 21.01.2017
Stojí to za to

Od malicka mam problemi s klbami... navstivila som xy lekarov no ani jeden nevedel co mi je. Po odporucani som sa rozhodla navstivit Avelane clinic a pana doktora Galbaveho a nelutujem! Najlepsia klinika! Maximalna spoko... Viac 

Stojí to za to

Pan doktor operovali ste mi koleno 5.4.2013, nevedela som kto ste. Dnes som bola na kontrolu, okrem ineho, ze ste fesak, ale vas pristup klobuk dole. Zelam vam vela, vela uspechov.Aj sestricka zlata. U nas v regione nebu... Viac 

Odborníci vo vašom okolí