Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Rozmazané videnie po operácii katarakty - Šedý zákal (katarakta) v otázkach a odpovediach - Diskusia

Rozmazané videnie po operácii katarakty

Rozmazané videnie po operácii katarakty

anonym  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 5 odpovedí
dobry vecer chcem sa opytat, som po operaci katarakty ktora prebehla v poriadku ale,ako mi dali obvez dole na kontrole tak som vsetko videla super zaostrene az do vecera bola som nesmierne stastna ze vidim ale potom prislo rano a nebolo to ono tak do metra mam zaostrene vsetko super ale dalej ako meter ,to mam take rozmazane, nezaostrene .moze sa mi to este zlepsit ?alebo budem potrebovat zase okulare do dialky? som skoro dva tyzdne po operacii dakujem za odpoved
anonym  |  Visitor  |  Prague
  • 1 odpovedí
Dobrý den, vidění může kolísat i několik týdnů po operaci. Může to souviset se stavem vaší rohovky a intenzitou zkalení čočky před operací. Důležité je dodržovat kapání jak Vám bylo doporučeno a chodit na pravidelné kontroly. Při nich se změří vaše dioptrie a lékař zjistí, zda je všechno v pořádku.
Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ  |  Visitor
  • 10 odpovedí
Na základe práva na výmaz sme tento príspevok odstránili.
MARI  |  Visitor  |  Nitra
  • 1 odpovedí
ja už som rok aj niečo po operácii oboch oči sprvoti som videla veľmi dobre ale v poslednej dobe moje videnie je také že v pozadí vidim také šedé ako dym no lekár povedal že je všetko v poriadku a nereagoval vôbec na to čo mu vraví ďalej mi vadí keď sa rozvieti a stále sa mi sťahujú oči a zároveň vidim také malé vejariky kde je chyba a čo to je? poraďte mi prosím ako ďalej ďakujem srdečne za odpoveď

Odpoveď na MARI

Bea  |  Visitor  |  Trnava
  • 1 odpovedí
Ja mám to iste oslabená sietnica vidím mušky a ako keby závoj hmla dym vadí mi to. Po pól roku od operácie katarakty jedno oko a po ďalšom pól roku druhé oko mušky a dym alebo závoj hmly ktorá sa pohybuje!!!!! Som z toho nervózna veľmi! Mám sa s tým naučiť žiť! Je to OK????
Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ  |  Visitor
  • 10 odpovedí
Na základe práva na výmaz sme tento príspevok odstránili.
anonym  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 5 odpovedí
dakujem za odpoved.na kontroly chodim pravidelne aj si kvapkam ako mam ale pred operaciou mi doktorka povedala ze do dialky budem vidiet pekne bez okuliarov, ale na blizko (citanie,pisanie) budem potrebovat okuliare, ale? pritom sa stal opak na blizko asi polmetra vidim perfektne zaostrene ale do dialky sice vidim ale nezaostrene kde sa stala chyba tak som sa tesila bez okuliarov a teraz sa tesim zase na okuliare aby som videla aspon nieco v dialke precitat dakujem za odpoved

Odpoveď na anonym

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ  |  Visitor
  • 10 odpovedí
Na základe práva na výmaz sme tento príspevok odstránili.

Odpoveď na Zmazaný užívateľ

anonym  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 5 odpovedí
dakujem za odpoved
chcela by som sa este spytat kolko by stalo to vysetrenie u vas,a este ak si kvapnem do oci unidexa a oftaquix tak asi na pol minuty ked mam vlhke oci tak mam zrak zaostreny ale potom to zase je ako predtym take rozmazane a ked sa pozriem do zrkadla na oci tak vo svetle mam tie zrenicky ´´ako macka v noci,,leskle ako zrkadlo.nasej pani doktorke idem na kontrolu za dva tyzdne.este raz pekne dakujem

Odpoveď na anonym

ocianka  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Dobry den,
Ja mam presne ten isty problem. Rada by som vedela ako to dopadlo a co je pricinou a ake bude riesenie Vaseho problemu. Ja som len tyzden po operacii druheho oka.
Dakujem vopred za odpoved.

Odpoveď na ocianka

anonym  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 5 odpovedí
dobry vecer
tak problem ostal stale je to rovnake az na to ze mi pani doktorka povedala ze da sa s tym zit,ale na detaily aj tak budem potrebovat okuliare tak neviem.ale som si vsimla ze sem tam sa mi objavy pred ocami ako biely mliecny oblak a za chvilu je to prec tak sa mi zda ze sa mi ten zakal vracia na kontrolu idem zase az o mesiac potom budem mudrejsia a dam vam vediet
p.s.a vy mate aky problem ak smiem vediet lebo som tam pisala viac krat,dakujem vam

Odpoveď na anonym

jojosr
jojosr  |  Visitor
  • 3 odpovedí
Mozem sa spytat, kde ste bola operovana a aky druh sosovky ste dostala? Ake dioptrie ste mala pred operaciuo a ake pouzivate teraz?
Dakujem
Vlasta  |  Visitor  |  Trencin
  • 1 odpovedí
Dobry den prajem, 16.4 som bola operovana na katarakty, slubili ze nebudem potrebovat na dialku okuliare, teraz som na tom tak ze nevidim ani do dialky, len na blizko trochu lepsie som z toho zufala, na buduci tyzden mam ist na druhe oko ale musim to odmietnut lebo potom uz neuvidim ist ani len na wc, prosim Vas poradte mi co mam robit, s pozdravom Vlasta L.
peter  |  Visitor
  • 2 odpovedí
som 2 den po operacii sedeho zakalu polovicu oka nadol mam podliatu krvov,moze mi niekto poradit ci je to v norme?
Tonka  |  Visitor  |  Kosice
  • 2 odpovedí
ahojte mam 67r. som už vyše mesiaca po operácii sedeho zákalu a mam stále bolesti oka ako keby som tam mala sklo a do diaľky vidím rozmazane ale doktorka mi povedala že to je v poriadku.Ma niekto také skúsenosti?mojemail ja cpl.pegas@gmail.com
MUDr. Denisa Škrovinová / DOFTALL - očná klinika  |  Basic member  |  Oftalmológia  |  Žilina
  • 7 odpovedí
Vážená pani Tonka, máte 67 rokov, mesiac po operácii katarakty a stále bolesti operovaného oka, akokeby ste v ňom mali "sklo....Ak je všetko, čo sa týka operácie vporiadku, tzn. že rana je zhojená, nie sú žiadne stehy, Váš problém sa pravdepodobne týka ochorenia povrchu oka, ktorý sa často práve operáciou zhoršuje. Je vhodné aplikovať u pacientov s prejavmi ochorenia povrchu oka, resp. syndrómom suchého oka pooperačne dostatočné množstvo umelých sĺz / zakúpite aj v lekárni - moje najlepšie skúsenosti sú s prípravkom Systane Ultra / - u Vás teraz aj 3-5x denne a môžete zjesť aj 1 kávovú lyžičku olivového oleja denne. Verím, že Váš problém sa čoskoro vyrieši.... ale určite aspoň 3T poctivej aplikácie umelých sĺz. Pekný deň. MUDr. Denisa Škrovinová, DOFTALL, s.r.o.

Odpoveď na MUDr. Denisa Škrovinová / DOFTALL - očná klinika

Tonka  |  Visitor  |  Kosice
  • 2 odpovedí
Dobrý deň.
Ďakujem vám veľmi pekne že ste reagovala na môj problém.
Ešte by som sa chcela opýtať či je možne aby mi tam ostal nejaký steh po operácii?Umele slzy si kvapkám ale inú značku tak vyskúšam tie čo ste mi odporúčala.
S pozdravom
Tonka.

Súvisiace skúsenosti

Odborníci vo vašom okolí