Liečba onychomykóz a ostatných dermatomykóz

Dermatomykózy tvoria veľkú skupinu kožných ochorení, ktoré sú vyvolané vláknitými hubami, kvasinkami a plesňami. Môžu sa vyskytovať na koži celého tela vrátane vlasov. Pomerne časté sú medzi prstami, na nechtoch a na miestach vlhkého zaparenia. Liečba je celková alebo lokálna podľa závažnosti ochorenia. Používajú sa antimykotiká, ktoré sú špecifické na daného pôvodcu alebo nešpecifické, ktoré pôsobia na väčšinu mykotických infekcií.

Publikované: 08.03.2010

Ste odborníkom pre tento výkon? Staňte sa autorom popisu tohoto zákroku! Návštevníci portálu hľadajúci tento výkon Vás uvidia ako autora textu, odborníka pre túto oblasť. Pacienti sa s dôverou obracajú s konzultáciou skôr na lekára, ktorého vnímajú ako experta práve na problém, ktorý ich trápi. Chcete sa stať autorom? Kontaktujte nás ešte dnes! Ukážka a podmienky účasti na autorských textoch.

Súvisiace skúsenosti

ivan 27.02.2017
Stojí to za to

Píšem v mene môjho otca, ktorý si nevie RYANT clinic vynachváliť. Rýchle objednanie, príjemný personál na recepcii a veľká ochota a pomoc pána doktora. Ekzém, kt. otca trápi dlhé roky sa prehupol do asi najhoršej podoby,... Viac 

Liečba onychomykóz a ostatných dermatomykóz

92% spokojnosť. Založené na 12 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí