Ichthyosis vulgaris - dědičnost

Ichthyosis vulgaris - dědičnost

menopacienta  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dobry den,
od mala mam diagnozu ichthyosis vulgaris. S manzelkou planujeme dieta. Viem, ze IV je dedicna, no neviem nakolko a ci su nejake moznosti prevencie alebo znizenia prejavu choroby u dietata. Pripadne nejaka dostupna liecba pred pocatim dietata.
Pekny den.
menopacienta  |  Visitor
  • 1 odpovedí
rad by som upozornil na fakt, ze je tato tema priradena k nespravnej chorobe, nakolko sa nejedna o chorobu bielych skvrn..
nely  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dobrý deň..chcela by som sa spýtať...ja mám vitiligo cca 26 rokov..som už skoro celá vybielená..a som rada, že už je to tak...aj keď v lete je mi to vždy strašne ľúúto, keď vidím opálených ľudíí..ako sa nemusia schováávať..popríípade zakrývať svoju pokožku, ako ja...použíívam samoopalovacie krémy a gely, lebo je to taký šok, keď by ma niekto videl takú bielu..že by si pomyslel, že som choráá.Neznáášala som tie otázky prečo??..to čo mááš??...a podobne...strašne zle sa s tým žije..naozaj, ale to nepochopí nikto, kto s tým nežije..to je mi jasnéé..Takže, potrebovala by som poradiť..čo s tými časťami, kde ešte mám svoje normálne farbivo..je to na lýtkach..nedá sa to nejak vybieliť..al. niečo s tým spraviť..toto leto by som už chcela byť úplne bez fľakou :)..natrieť sa samoop. krémom a byť spokojnáá..a neriešiť, či sa na mňa niekto pozeráá:)..ďakujem

Odborníci vo vašom okolí