Bolesti po operácii karpála

Bolesti po operácii karpála

Helčika  |  Visitor  |  Bratislava
Absolvovala so operáciu kar. tunela 28.2.2012 . Po mesiaci som nastúpila do práce, pracujem pri počítači, veľa sa nenamáham, chodím na rehabilitačné cvičenia, biotron lampu. Mám za sebou 18 cvičení a stále ma ruka bolí, neodkrojím chlieb ani nestlačím napr nožničky. Aj otváranie dverí mi robí problémy. Pri zatlačení mi vystreluje bolesť do zápästia. V noci sa občas zobudím, čo mi šklbne v ruke a nasleduje pálčivá bolesť. Trpnutie prstov po operácii ustúpilo. Ruku si neustále chladím gélom- je to dobré dávať si niekoľkokrát denne studený gel? Bojím sa aby som nemala nejaký zápal, keď ma to neustále bolí. Čo by bolo najlepšie si dávať na zápästie? Ruka mi každý deň opúcha, každé ráno ako keby som začínala znova, je stuhnutá, opuchnutá.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
zápěstí můžete zklidnit vhodnou ortézou. Předepíše Váš lékař.
prim. Moster, Revmacentrum
plural  |  Visitor  |  Zilina
  • 1 odpovedí
Dobrý deň prajem!

Moja otázka nenadväzuje priamo na tému vyššie, no je pre mňa dôležitá a aktuálna. Včera ma pustili z nemocnice po otrase mozgu (fyzický útok, okrem otrasu mozgu zlomenina nosa, podliatiny, ct vysetrenie neukázalo nic podozrivé- žiadne zmeny..) ..viem že je normálne že ma hlava bude bolieť ešte pár dní, no nedá sa táto bolesť aspoň čiastočne obmedziť? Hlava ma okrem udretých častí boli najmä v oblasti temena a táto bolesť prechádza až ku krčnej chrbtici.. pomôžu studené obklady na krk, prípadne nejaké lieky, ak áno, aké?
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
po úrazu hlavy se s léky musí zacházet opatrně, aby nezakryly příznaky některé možné komplikace, která stále ještě může nastat - zejm. nitrolební krvácení. Otázku léků směřujte na Vašeho ošetřujícího lékaře, který Vás má v péči.
prim. Moster, Revmacentrum
anonym  |  Visitor  |  Nitra
  • 1 odpovedí
Helička dnes je cca 6 mes po zverejnení Vášho dopytu. Zaujima ma Váš źdravotný stav .
Ď za odpoved

Laco , ami.co@azet.sk
Odborníci vo vašom okolí