Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Výsledok MR vyšetrenia ramena - Rameno - CKP - Diskusia

Výsledok MR vyšetrenia ramena

Výsledok MR vyšetrenia ramena

Miňo  |  Visitor
Dobrý deň.
Chcel by som poprosit o preklad tohto výsledku.

Kostenne štruktúry: Acromion typ 2,AC skľbenie s artrotickými zmenami lahkého stupňa, subacromiálny priestor je redukovaný v najužšom mieste na 6mm.
Hlacica humeru je defigurovaná pri osteochondritíde, resp. osteortroze pokročilého stupňa, obdobne i gelnoidálna jamka.

Rotátorová manžeta: M.infraspinatus, m.teres minor a krátka hlava bicepsu sú bez hrubšich zmien. Tendonitída šlachy dlhej hlavy bicepsu.
M.supraspinatus-starší úponový defekt zadnej porcie svalu, t.č len minimalna resp. parciálna ruptúra šlachy prednej porcie svalu-do 10 až 15%, degeneratívne zmeny charakteru signálu šlachy.

Klbna štrbina resp. klbny priestor: Chrupavky sú výrazne redukované, efúzia klbovej štrbiny nepriekazná. Capsulárna insercia a klbove púzdro bez defektov.
Labrum glenoidale: v celom rozsahu stenčené, nepravidelné, artrotická defigurácia.
Mäkké tkanivá: v subdeltoidalnej burze efúzia neprítomná, ostatné štruktúry a burzy bez defektov.

Dakujem.
westka  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 6 odpovedí
MR vysetrenie laveho ramena: V slache musculus supraspinatus sledujeme hyperintenzivny intermedierny signal, v jednej casti sa zda dolna kontura az absentujuca v dlzke cca 1,6 mm. akromioklavikularne sklbenie a akromion normalnych anatomickych pomerov. zaver: vyslovujeme podozrenie na pritomnost skor chronickych zmien na slache musculus supraspinatus

vedeli by ste mi pordit ako dalej pokracovat v liecbe kedze bolesti uz zacinaju byt neznesitelne. za skoru odpoved dakujem Katarina

Súvisiace skúsenosti

Registrovaný užívateľ 25.05.2018
Stojí to za to

Dobrý deň, vo februari 2018 som sa po dlho odkladanej operacii rozhodol že to skúsim v Leviciach u Dr.Ozoráka. Bolo to najlepšie čo som mohol pre svoje zdravie spraviť.Po konzultaciách u Dr.Ozoráka sme dohodli termí výko... Viac 

Odborníci vo vašom okolí