Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
ACP terapia - Lakeť - epikondylitidy - Diskusia

ACP terapia

ACP terapia

Gaba
Gaba  |  Visitor
Dobrý deň,
Keďže som z Košíc, tak využívam túto možnosť prostredníctvom mailu položiť Vám otázku týkajúcu sa môjho problému, hoci viem, že osobne a s vyšetrením by to bolo oveľa lepšie.

Už 2 roky mám problémy s lakťom. Bola mi diagnostikovaná laterálna epikondylitída. Nie som športovkyňa, ale veľmi veľa pracujem na PC, klikám na myške.
Na začiatku liečby cca 2/2008 som absolvovala RHB terapiu, nejaké lieky proti zápalu, po ukončení RHB bolesť neustúpila, nasledovali obstreky (prvý v 3/2008 a druhý v 6/2008). V 8/2008 znovu obstrek a RHB, laser, akupunktúra, flectorove nápláste, protizápalové masti ... Cca 10-11/2008 štvrtý obstrek a ruka do sádry na 14 dní. Potom RHB. V 1/2009 som absolvovala rádioterapiu. No bez výraznejšej zmeny. Potom rázové vlny. Tie čiastočne pomohli v tom, že som už dokázala vystrieť ruku. Dovtedy som mala obmedzenie cca 20%. Keďže konzervatívna liečba bola neúčinná môj ortopéd mi navrhol artroskopiu. Tak som v 7/2009 absolvovala artroskopiu pravého lakťa. No stále aj teraz pociťujem pichanie v lakti a pri niektorých pohyboch aj bolesť, nehovoriac o zmenách počasia.
Čítala som články o novej metóde liečby – terapia ACP – teda liečba vlastnou plazmou. Chcela by som sa opýtať, či mi odporúčate takúto formu liečby aj napriek tomu, že som už po artroskopii.

Ďakujem pekne za odpoveď a prajem Vám veľa pracovných úspechov.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
do detailu Váš případ neznám, ale léčba laterální epikondylitídy pomocí artroskopie loketního kloubu je poněkud nestandardní. Pokud je dg.: Tenisový loket se syndromem latrální epikondylitídy, je op. léčba "trochu" jinak zaměřena. V témto případě je biologická léčba ACP plně indikována.
www.revmacentrum.cz
Odborníci vo vašom okolí