Boľavé a nepevné koleno

Boľavé a nepevné koleno

liv  |  Visitor
Dobrý deň,
som 20 ročná študentka VŠ. V júni 2009 som mala operované pravé koleno kvôli vyskakovaniu jabĺčka do vnútornej strany. Urobili mi plastiku tibie, ak som to správne napísala. Skrutku z kolena mi vybrali rok po zákroku. Už pri vyšetrení ma lekár upozornil, že obe kolená mám príliš voľné, takže skôr al neskôr sa ozve aj ľavé koleno. Chodím plávať, takisto na turistiku, aby som kolená posilnila, no aj napriek tomu, mi asi pred dvoma mesiacmi začalo nepríjemne praskať v ľavom kolene. Stáva sa mi to pri obúvaní, vstávaní zo sedu, chôdzi po schodoch, ale aj pri bežných činnostiach. V tú chvíľu ma to veľmi nepríjemne zabolí niekde vo vnútri kolena. Teraz pri dlhšej chôdzi al väčšej záťaži mám koleno boľavé a nepevné. Sem-tam mám podobný pocit na ľavom kolene, ako keď mi vyskakovalo jabĺčko na pravom. Potrebovala by som radu, čo robiť. Operáciu by som nechcela znovu podstúpiť, ale na druhej strane to nechcem nechať zájsť príliš ďaleko, ako to bolo naposledy. Existuje nejaká prevencia, alebo menší zákrok, kt by to mohol vyriešiť? za reakciu vopred ďakujem. Liv
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Ortopédia  |  Přerov
  • 355 odpovedí
  • 6 Páči sa mi to
Po internetu nejde odpovědně zhodnotit. Příliš málo podstatných informací

Súvisiace skúsenosti

Istrobanka 24.01.2018
Stojí to za to

Stal sa "zázrak". Toto si hovorím už niekoľko dní. Konečne po niekoľkých rokoch môžem bez bolesti v kolene, resp. v podkolení chodiť. Začalo sa to prozaicky. Pred niekoľkými rokmi sa mi na kolene postupne vytvorila hrčka... Viac 

1 Páči sa mi to  
Odborníci vo vašom okolí