Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Liečba osteoporózy a vedlajšie účinky - Diagnostika a liečba osteoporózy - Diskusia

Liečba osteoporózy a vedlajšie účinky

Liečba osteoporózy a vedlajšie účinky

iveta  |  Visitor
Bola mi stanovena postmenopauzalna osteoporoza,mam 50 rokov,som 4 roky po hysterectomii a jednostrannej adnexectomii,hormon.liečbu neužívam,zmena denzity kosti spine L1-L4-0,016g/cm3 -1,7%,total femur-0,029g/c m3 -3,3%bola mi odporučana liečba ossicou,no po prečítaní vedl.učinkou a mojich dalšich diagnoz som liečbu nezačala,no denne užívam caltrate plus,dalšou liečbou je odporučana infiz.liečba aclastou,no tam su vedl.učinky popísané ešte viac.Mam na vyber to alebo to,hoci niesom stotožnena ani s jednou volbou.Lekar sa vyjadril,že experimentujem so svojím zdravím,ked som mu oznamila,že ossicu som nezačala užívat.Vysledky ca z krvi su :močovina 3,1,kreatinín 55,5,alp 0,94,vapnik 2,44,fosfor 0,88,dU-Vapnik 1,32 množstvo zbier.moču za 12 hod.1468 ml,vit.D mam vraj malo -celkom 30,4 nmol/l,beta crossLaps0,192ng/ml myslíte že s doterajšou liečbou bez ossici či spominanej aclaste sa moj zdrav,stav bude rychlo zhoršovat.Inač cítim sa relatívne vcelku dobre-primerane svojmu veku,chodím cvičit 1X do tyždna do posilnovne,som vcelku ohybna.Dakujem za vaš nazor a hlavne prosím o radu.iveta bačíková,prešov,šrobárova 6,moja mail.adresa ivetabacikova@gmail.com
Laura74  |  Visitor  |  Nitra
  • 3 odpovedí
No na túto odpoved by som bola zvedavá aj ja,lebo mám presne tento problém...
Emily  |  Visitor  |  Zilina
  • 1 odpovedí
Ivetka, nie som lekarka a preto nemôžem radiť či liečiť alebo nie,chcem ti len napisať o mojej skusenosti,mam 64 rokov avsetky vysledky z krvnych testov aj v moči som mala v poriadku,v roku 2010 som bola na denzitometrii a diagnoza osteoporoza v začiatku,pan doktor mi predpisal Evistu,ktoru som odmietla užívať ked som si precitala riziká,zacala som viac mliecnych vyrobkov ktore som mala zakazane pre vysoký cholesterol a po dvoch rokoch sa mi môj stav zlepšil,všetky vysledky v poriadku a napriek tomu mi pan doktor odporucil liecbu,a teraz dobre čítaj,pretože mam už na to vek treba posilniť kosti,pichli mi do žily Osogrant a ja som mala pocit,že umrem,hodinu po vpichnutí som sa začala potiť,triasť a nasledne pribudali ťažkosti,bolesti kostí,hlavy,hrudníka,nemohla som dýchať,....tak aky je to lie?na žiadnu možnu reakciu ma nikto neupozornil,nasla som si na internete,že môže/v niektorých prípadoch/ organizmus aj tak reagovať,musela som ísť na pohotovosť aby ma ratovali,protiliečba sa nemôže podavať ,tak už tretí den sa napchavam tabletkami proti bolesti a ledva sa hýbem,že to pomaly prejde,asi ako chrípka,som z toho vystrašena čím nas liečia a či to ma naozaj zmysel,/možo ano ale nie pre nas/prajem Ti dobre rozhodnutia a dobre zdravie, Emily
Odborníci vo vašom okolí