Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Športovanie po TEP bedrového kľbu - Bedro - totálna endoprotéza klasická - Diskusia

Športovanie po TEP bedrového kľbu

Športovanie po TEP bedrového kľbu

vašo  |  Visitor  |  Zilina
  • 3 odpovedí
  • 2 Páči sa mi to
celý život športujem teraz som po tep pravého bedrového kľbu ešte tesne pred operáciou som robil turistiku-pešiu,cyklo , tenis, plávanie, lyžovanie bežky, skialp
predtým som hrával sútažne foodbal, som 2 a pol mes. po operácii -18.11.2014
chcel by som dalej prevádzkovať turistiku, tenis, lyžovanie, - bicykel , plávanie dúfam že nebude problém rád privítam príspevky s týmito skúsenostami ako postupne zaťažovať
mám tep krátku proxima
Rieka1912  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 1 odpovedí
  • 1 Páči sa mi to
Zatiaľ aj ja, bezúspešne hľadám odborné odpovede na takéto podobné otázky.
Takto môžem len za seba - Som od operácie o mesiac dlhšie (17.10.), všetko je super, chodím čo najviac bez pomôcky, bežkujem a plávam a som v pohode ;-). Čiže, ak tvoje snímky ukážu (a operatér potvrdí), že je všetko v poriadku, môžeš ísť do toho naplno ;-)
vašo  |  Visitor  |  Zilina
  • 3 odpovedí
  • 2 Páči sa mi to
úplne náhodou som sa dostal k vlastnej téme čo som dal do lekaronline a na tých stránkach nikde tam nebola a teraz vidím aj reakciu čo ma potešilo, dnes 15.2.2015 ako som sadol k pc som prišiel z bežiek celkovo t.r. februári už 5x ......1x som sa len tak šúchal a sledoval čo sa bude diať no a teraz už zaberiem viac , ale ešte to neni ani zdaleka ako predtým na bež. tak 30 - 45km 4 - 8hod túry, ked, cítim nejaké tlaky tak uvolním a odlahčím nohu, v mieste rezu jazvy ešte pocitujem tlak alebo pálenie, stále si ešte nezaviažem šnúrky na topánke, nezohnem sa ešte cez tú šlachu, no ale aj rehbilitač. dr.vravela že tri mesiace sa nesmie trup voči nohe stehnu ohnúť menej ako 90° plávať som ešte nebol idem do kúpel 2.3. tak tam ja hlavne plávam v prírode no v pondelok idem na prvú kontrolu po operácii k operatérovi tak som zvedaví čo povie . . . .

Odpoveď na vašo

Milka  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Ja som piaty mesiac po operácii bedrového kĺbu. Bola som aj v kúpeľoch v Turčianskych Tepliciach. Tam mi doktor povedal, že nesmiem plávať, no ja som to len predsa opatrne vyskúšala a celkom dobre to šlo. Samozrejme nie tak ako predtým, ale polhoďku dám. Inak chodím na prechádzky, v spálni bicyklujem 10 km denne. Po prechádzke bez trekkingových palíc tiež pociťujem nejaký tlak, ale prejde to bez tabletiek. Zajtra idem na kontrolu, možno už pôjdem do práce.

Odpoveď na Milka

vašo  |  Visitor  |  Zilina
  • 3 odpovedí
  • 2 Páči sa mi to
najlepšie športy po tep ako odporúčajú odborníci je plávanie bežky bicykel turistika pravdaže kto môže byť športovo aktívny záleží to od kostí a aj od prevedenej roboty ale teraz to ortopédi zvládajú v pohode kto má riedke kosti je to horšie osteoporóza a záleží aj od pevnosti svalstva preto treba cvičit hned po operácii naťahovať šlachy a posilovať samozrejme je to individuálne ...... najlepšie posilovanie pre šetrnie kľbov je fishswiming teda plávanie s plutvamy a ešte lepšie aj na posilovanie rúk a ramien plávať s plávacími packami /natiahnu sa na dlane/ ja to praktizujem už od 2009
je to ohromná vec

Súvisiace skúsenosti

vašo 04.03.2015
Neviem

hrával som foodbal súťažne ešte po 40tke ale aj turistiku tenis lyžovanie a saunovanie plávanie asi 99tom som si na antuke natiahol trieslo bol som na rg a ort. mi povedal že mám koxartózu a ešte povedal že o 15rokov na ... Viac 

Odborníci vo vašom okolí