Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Po operacii achillovky - Artroskópia Achilovej šľachy - Diskusia

Po operacii achillovky

Po operacii achillovky

kikusha37  |  Visitor  |  Bratislava
Dobry vecer, som po operacii ruptury achillovej slachy stvrty den, druhy den doma, a pri chodzi na barlach sa mi posmykla barla a asi na dve sekundy som preniesol asi desatinu vahy na sadru. Samozrejme v polohe ako je noha zasadrovana (baletka). Nezabolelo to, ale zlakla som sa, a noha sa mi chvilu triasla. Teraz lezim asi 30min po a neboli to ale dvakrat ma to zastipalo, co sa stalo aj predtym. Je to v poriadku? Ako zistim v pripade ze sa mi opat stane nejaka nehoda alebo si nohu omylom buchnem ze to nie je v poriadku a mam ist na kontrolu k doktorovi kedze cez sadru nic nevidiet? Mam sa riadit len intenzitou bolesti? Ake dalsie komplikacie mozu v domacej liecbe po operacii nastat ked v podstate len lezim a 3-4 krat za den sa prejdem na wc alebo do kuchyne. Dakujem za odpoved.
Zdenka  |  Visitor  |  Kosice
  • 1 odpovedí
Dobry den,ja som po operacii 6 mesiacov.Veru aj mne sa to stalo a aj viackrat,kym sa clovek ako tak nauci balancovat na barlach . Po 6 tyzdnoch lekar povedal, ze je zo dobre a dal mi taku velku ciernu zdravotnu topanku az po koleno, v ktorej som mohla chodit, bolo to fajn. Teraz vesel chodim, noha trochu opucha, ale lekar povedal, ze ked sa viem na l nohe postavit na spicku tak je to OK. TREBA LEN VYDRZAT, bude to dobre.
Radovan  |  Visitor  |  Nitra
  • 1 odpovedí
Dobrý deň, viem že je to už dávno, ale aj ja som 4 mesiace po operácii achylovky, už chodím, ale v kuse mi strašne opúcha členok. Chcem sa opýtať, kedy to vám prestalo opúchať? Ďakujem

Odpoveď na Radovan

kuto  |  Visitor  |  Zilina
  • 1 odpovedí
Ahojte, tiez pridam svoju skusenost. Pri florbale pri prudkej zmene smeru som pocitil velku bolest v oblasti lytkoveho svalu a vedel som ze je zle , isiel som na pohotovost kde mi dali nohu do sadry s vystretou spickou a na druhy den som sa mal hlasit na traumatologii. Na druhy den ma cakala zla sprava ze to treba operovat a o cca hodinu som uz bol pod nozom. Zakrok prebiehal v lokalnej anesteze cize som bol pri vedomi. Po zakroku som bol cez noc v nemocnici a rano ma pustili domov. Po 2 tyzdnoch od operacie som siel na kontrolu kde mi vybrali stehy a nasadili znova sadru s vystretou spickou na 2 tyzdne. Po 4 tyzdnoch od operacie mi dali dole sadru a nasadili ortezu (uz nie s vystretou spickou) bez moznosti dostupovania. Po 6 tyzdnoch od operacie mi dali dole aj ortezu a chodil som o francuzskej barly. Pocas toho ako som mal ortezu som chodil pravidelne na lokalnu kryoterapiu ktora mi velmi pomohla a nasledne na razovu vlnu. Vsetko som si platil sam kedze mi doktor povedal ze rehabilitacia na klinike nema vyznam kedze sa na ne caka vyse mesiaca. Po 6 tyzdnoch som zacal bicyklovat plavat a rozcvicovat nohu. Po 8 tyzdnoch od operacie mi doktor zobral aj francuzsku barlu a zacal som uplne dostupovat na nohu. Pri vacsej namahe noha puchne a pouzivam masticky proti opuchu. Teraz po 9 tyzdnoch od operacie uz chodim normalne aj sa uz postavim na spicky noh. Teraz som 9 tyzdnov od operacie a o 3 tyzdne mam ist na vystupnu kontrolu a nasledne ukoncim PN. Suma sumarum , operacia achilovky a dostat sa do normalneho zivota u mna trva 3 mesiace, ale doktor mi hovoril ze ju budem citit este dlshie. Najvacsia topka na mojom zraneni je to, ze cakame prirastok do rodiny a moja zena vo vysokom stadiu tehotenstva sa musela starat o mna a o syna. Cize ak citate niekto toto forum tak sa ukludnite , isty cas si od bezneho zivota oddychnete.
Dakujem za pozornost a pevne nervy a rychle uzdravenie prajem.
javor  |  Visitor  |  Kosice
  • 1 odpovedí
  • 1 Páči sa mi to
Prečítaj si skúsenosti iných achilovkárov na http://achiles.blog.cz/0801/moje-rehabilitace-po-operaci-pretrzene-achilovy-slachy . Sú tam 3 pokračovania od operácie až po x rokov a na konci každého je fórum takisto postihnutých. Ja som 7 týždňov po zošívaní achilovky. Po operácií som dostal sadrovú dlahu od prstov cez lýtko až po koleno, po týždni mi ju lekár vymenil za plastovú - je ľahšia. Noha bola obviazaná pružným obväzom. Po 4 týždňoch som dostal ortézu na ktorej som už mohol chodiť, mal som ju 2 týždne. Ortéza je dobrá vec, môžeš s ňou chodiť bez obáv, dať si ju dole, osprchovať sa, natierať jazvu a pod. Takže po 6 týždňoch už chodím bez podpory, ale došľapujem opatrne na pätu, na špičku len jemne. Jazva je pekne zahojená (bral som Wobenzym – 3x10 tbl potom 3x5, teraz 3x3), lekár odporučil brať ho 3 mesiace, je síce drahé, ale asi sa to oplatí. Doporučujem kúpiť balenie 800 tbl je to cenove výhodnejšie. Noha ale je stále ešte opuchnutá, lekár ma potešil, že to bude trvať niekoľko mesiacov kým mi odpuchne. Bol som aj na rehab. (masáž chodidla, magnetorezonancia a laser), ešte mi niečo majú predpísať. Najhoršie je že, keď dajú dole sadru zistíš, že svaly na nohe sú nanič, lýtkový sval je ako huspenina. Vytiahol som už z pivnice rotoped, začnem doma cvičiť. Odkaz na cviky po operácií a prajem skoré uzdravenie : http://achillesblog.com/files/2008/03/achilles_tendon_rupture_mass_gen.pdf
Odborníci vo vašom okolí