Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
diagnoza S860 - achilovka - Artroskópia Achilovej šľachy - Diskusia

diagnoza S860 - achilovka

diagnoza S860 - achilovka

Jozefg  |  Visitor  |  Banska Bystrica
som po operácii achillovej šľachy. Mám nárok na kúpelnú liečbu, ďakujem.
labros  |  Visitor  |  Nitra
  • 1 odpovedí
to by zaujimalo aj mna 
Jupy  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 3 odpovedí
Indikačného zoznam:
Bod VII/10 podľa základnej diagnózy. Stavy po úrazoch alebo operáciách pohybového ústrojenstva vrátane operácií medzistavcovej platničky a operácií s použitím kĺbovej náhrady, ktoré sú
sprevádzané oslabením svalovej sily alebo obmedzenou pohyblivosťou kĺbov, prípadne obrnami, najviac do 12 mesiacov od úrazu alebo operácie.

Návrh na kúpeľňu liečbu: chirurg, ortopéd, neurológ,
neurochirurg, lekár FBLR, traumatológ,
všeobecný lekár.

Nevzťahuje sa na nekomplikované
úrazy a jednoduché operácie na
pohybovom aparáte vrátane
diagnostických výkonov a extrakcie
kovov, artroskopickú meniskektómiu
a jednoduchú sutúru kĺbových väzov.
Jupy  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 3 odpovedí
Som po operácii celkovej ruptury achilovky. Zošili mi ju v BA 22.5.2020. Po obsolvovaní predpísaných rehabilitácii, cca v polovici októbra 2020 som sa rozhodol, že rehabky absolvujem ešte raz . Po 3 mesiacoch mám na to nárok. Tak som koncom januára opäť navštívil rehabilitačné centrum. Lekárka mi odporučila kúpeľňu liečbu. Pristál som na to s tým, že ju absolvujem ambulantne, t.j. že denne budem do kúpeľov dochádzať na procedúry. Bývam blízko Sliača. Začiatkom februára som si podal žiadosť. Pripojil lekárske správy (prepúšťaciu, kontroly, rehabilitácie....) Cca po dvoch týždňoch mi prišlo zo VšZP zamietavé stanovisko. Odôvodnenie v zmysle, ruptura achilovej šľachy (teda zošívanie), je nekomplikovaný lekársky zákrok (s860) na pohybovom ústrojenstve. Na túto diagnózu kúpele nepotrebujem. Napísal som odvolanie. Čakám
Radovan  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 1 odpovedí
Ahoj chcem sa opýtať či si bol na koniec v tých kúpeľoch? Ak áno, či ti pomohli? Pýtam sa preto, lebo som aj ja po plastike achylovky v októbri 2021.Do dnes mi chodidlo stále opúcha, nemôžem skoro vôbec chodiť, prejdem 300m a cítim ako mi v teniske noha puchne. Už neviem čo mám robiť. Každú chvíľu mám ísť na Sliač do Maríny ale moc neverím že spravia zázraky, tak preto sa pýtam či to tebe pomohlo? Ďakujem
Igor  |  Visitor  |  Bratislava
  • 2 odpovedí
ako si dopadol s odvolaním? chcel som tiež isť do kupelov, ale lekarka mi nevie na achilovku čo napísať
Igor  |  Visitor  |  Bratislava
  • 2 odpovedí
Som teraz tiež po operacii achillovej šľachy , dostal si nejakú odpoveď na kupelnu liečbu?
Jupy  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 3 odpovedí
Po odvolaní som dostal opäť zamietavé stanovisko. Jednoducho VšZP po operácii, ruptúra achylovej šlachy S860 kúpeľnú liečbu neposkytuje. Už to nieje ono. Každé ráno 30-40 sekúnd ponaťahovať. Takže rehabilitujem sám.
Odborníci vo vašom okolí