Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Trvalé následky po rupture Achillovky - Artroskópia Achilovej šľachy - Diskusia

Trvalé následky po rupture Achillovky

Trvalé následky po rupture Achillovky

Annika  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dobry den 19 .01 .2012 som tancovala a pri tancovani som zacitila obrovsky bolest akoby ma kon kopol zo zadu.Hned som mala clenok opuchnuty .isla som hned lekarovi ten ma vysetril hovoril ze to prejde.tak som isla robit v kuchyni 60 hodin.Vo februari som bola Pn lebo som nemohla chodit.isla som zasa k lekarovi ten mi hovoril ze to prejde treba len rozvicit.Verila som mu.Sono mi ale nespravil.clenok som mala opuchnuty stale.Spravil mi iba RTG.V marci a aprili som robila v kuchyni 10 hodin denne.Cim viac tym to bolo horsie.26ho aprila som isla ortopedovi hned ma uz vysetri.hovoril ze mam totalnu rupturu s prekrvacanim.27 ho ma operovali na urazovej chirurgii a robili mi plastiku.Teraz mam 25 centimetrovu jazvu.Skoda ze som verila lekarovi.Hovorili ze to uz mali operovat este v Januari a nie s tym pracovat skoro 3 mesiace.Chcem sa opytat ze ci budem mat trvale nasledky vzhladom k tomu ze to bolo tak oneskorene operovane a kedy budem moct chodit uz bez barliel.Momentalne mam 7cm ortrezu.Dakujem za odpoved.
marcus  |  Visitor  |  Kosice
  • 14 odpovedí
ja mam pretrhnutu achilovku - prave lezim uz doma po operacii - stalo sa mi to pri baskete - vyskocil som a hned som bol na zemi. myslel som ze niekto zo zadu kopol celou silou nad pätu. hned som siel na chirurgiu. lekar mi to chytil (videl som hviezdicky) a okamzite skonstatoval ze mam pretrhn, achilovku. bola sobota, v nedelu som prisiel do nemocn., v pondelok ma operovali.
citam co pises a....pada mi sanka... neviem ake nasledky to moze mat, je mozne ze len bude potrebne dlhsie obdobie na zotavenie ahcilovky, avsak toto by som osobne bez mihnutia oka riesil. drz sa )
Annika  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Ahoj no ja uz zase pracujem v kuchyni 4 mesiace po operacii lebo sa ma spytali ze dokedy chcem simulovat s tou nohou a vypisali ma do roboty.Noha je este po zatazi stale opuchnuta.Po operacne sono mi vsak zase nerobili.Dik urcite to budem riesit cez udzs sk.Aj tebe prajem skore zotavenie som rada ze si v priebehu liecby lepsie dopadol ako ja....drz sa aj ty.

Odpoveď na Annika

marcus  |  Visitor  |  Kosice
  • 14 odpovedí
nech sa dari )
ja idem dat sadru dole 11.10. kedy mi daju sadru "uz len" od kolena dole -)
ahoj
vrsak  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Zdravím všetkých postihnutých. Roztrhol som si Achilovku pri futbale, odrazil som sa a v tú ranu som ležal. Bola to "šupa" ako keď roztrhnete kožený remeň. Rovnako sa to stalo v sobotu, operovali ma v utorok. Dnes sú už tri mesiace po operácii (celé leto v čudu - ešte že bola olympiáda), ale stále krívam hoci cvičím-naťahujem Achilovku. Celú nohu mám však stále opuchnutú a preto sa pýtam, či mám nárok na nejakú pooperačnú kúpeľnú liečbu (X) a ak, tak kde, v ktorých kúpeľoch. Alebo ... prejde to samo ?

Odpoveď na vrsak

marcus  |  Visitor  |  Kosice
  • 14 odpovedí
ahoj
nechapem preco ti take ifnormacie neposkptli...
nech sa to hoji a vela stastia pri golovych sanciach ))

Odpoveď na marcus

Mariana  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 6 odpovedí
Ahojte ja som si roztrhla achillovku 7.10 teda je to dost čerstva zaležitosť. stalo sa mi to na sustredeni telocvikarov pri šprinte. Operovali mi to v Banskej Bystrici v Roosveltke. Mam sadru do pol stehna. 26.10 mi ju maju vymeniť za ortezu. Najhorsie je ,ze clovek ostane z hodiny na hodinu uplne nečinný. Mam 3 male deti a potrebujem sa cim skôr dostat do normalu. Nemate niekto skusenosti s Vacopedom. V Čechach je to bežná vec ale tu na Slovensku sme asi dost pozadu. Každopadne tato orteza ma urychlit rehabilitaciu aj o 6 tyždnov. Mam strach, ze mi v Bystrici daju taku tu klasicku umelinu - nahražku sadry ,na ktoru sa nebude dať dostupovať. Budem rada za všetky vaše postrehy a rady.

Odpoveď na Mariana

marcus  |  Visitor  |  Kosice
  • 14 odpovedí

ahoj Mariana,
prejde to ako voda...len to teraz tak nevyzera..)

ja som dostal sadru, orteza nie je vhodna, teda aspon pre mna nebola vhodna a je to bezpecnejsie
..inak ocakavat ze dostanem nieco naviac od nasho zdravotnictva len tak je naivne pokial si to clovek sam nevybavy, alebo nevybojuje..)
zaujalo ma ze sa ti to stalo ako predpokladam sportovkyni...nebola si rozcvicena, alebo aku pricinu tam vidis?

Odpoveď na marcus

Mariana  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 6 odpovedí
Ahoj, dakujem za ohlas. Mali sme sustredenie buducich telocvikarov. Stalo sa mi to pri šprinte a myslim si, ze som bola pomerne dobre rozcvičena. Som vsak skôr na vytrvalostne behy a chodila som behavat co cas dal aspon 3x do tyzdna 5-6 km. Nemala som ziadne problemy. Myslim si, ze to urobil ten rychly start a nasledný sprint. Vôbec to nebolelo, len take neprijemne prasknutie a hodilo ma o zem. Ale bolest ziadna. Ta nie je do dnesneho dna. Trochu to bolelo ked sa mi to po operacii odmrtvovalo ale inak nic. snazim sa cvicit aj zo sadrou, dvyham nohu, hybem prstami a tak. Ked ti dali dole sadru kazali ti hned na to stupat? Aku si mal ohybnost v tej nohe? Este ma trapi, ze som v auguste po materskej nastupila do roboty a po mesiaci a pol toto. Kedy si mohol ist do prace ty? Vdaka za odpoved . Mariana

Odpoveď na Mariana

marcus  |  Visitor  |  Kosice
  • 14 odpovedí
mal som tri tyzdne sadru do pol stehna.
potom stehy von + sadra od kolena dole na tri t.
mozem pomaly naslapavat a chodit s nem. barlami, nie chodit aby noha neopuchla.
je to standardny postup, v inych krajinach sa to lisi sposobom rehabky.
cize o dva tyzdne idem dat dole sadru, potom r., a zrejme budem pomaly chodit .
ale po byte sa prejdem v pohode uz bez bariel.
nohu som mal mat v klude-bez rocvicovania aby sa slacha zrastla atd.
neviem aku som mal ohybnost lebo som mal sadru :)
mam uz konecne vychadzky - dva krat do dna.
mam nadvahu a pri tom baskete som sa nerocvicil a nie som sportovec, cize som to presvihol... a doplatil na to.
zaujimave je ze po studiu na nete som zistil ze achilovka sa mi vlastne uz "ozyvala" asi rok. sem tam ma podlomilo, alebo pobolievala po dlhsej chodzi...
dokonca mi mnoho krat prislo na mysel ako vo filme troja niekto pretne Achileovi mecom lavu achilovku... proste som bol varovany...
ale ja som vdacny co sa stalo, mam viac casu na seba a na veci a ktore potrebujem spracovat a pod...
je mozne ze prave teraz mas byt s detickami a nie v praci, je mozne ze je to skuska pre kolegov aby sa s tym vysporiadali, je mozne ze si si o to koledovala....
da sa zistit co je za tym, ale tu komentuje zdravotne hladisko.. :)

Odpoveď na marcus

Mariana  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 6 odpovedí
Asi mas Marcus pravdu. Asi som zacala ten moj nastup po materskej moc zhurta. Ale ja uz som raz taka, ked nieco robim tak naplno. Som od teba o 2 tyzdne v opozdení s liečbou a tak budem rada ak sa ozves ked ti daju za 2 tyzdne sadru dole ako si na tom. Drzim palce tebe aj sebe :)

Odpoveď na Mariana

marcus  |  Visitor  |  Kosice
  • 14 odpovedí
neviem ci nezabudnem:)
ale som na fb...
http://www.facebook.com/marek.klesc?ref=tn_tnmn

maj sa

Odpoveď na vrsak

Milan-tdm  |  Visitor  |  Salzburg
  • 2 odpovedí
avim, no ja som dostal kupele, ale musis mat od ortopeda potvrdene ze je tam zla hybnost a ine obmedzenia a kupele prideli ZP ja som dostal Turcianske Teplice a velmi mi to pomohlo.

Odpoveď na Milan-tdm

marcus  |  Visitor  |  Kosice
  • 14 odpovedí
super..
marcus  |  Visitor  |  Kosice
  • 14 odpovedí
tak a sadra je dole...chodim z barlami ako na zaciatk a pomaly naslapujem.
teraz rehabilitacia,
ranu si cistim, resp. mocim z odvaru repika, ale odporucaju sa rozne masti

Odpoveď na marcus

Mariana  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 6 odpovedí
Ja som 26.10 dala sadru dole a dali mi taku umelu ortezu od ortotechu na dalsie 3 tyzdne. Samozrejme stupat na to nesmiem. Ma to tu vyhodu, ze si mozem nohu umyt a nechat vetrat. Jazvu si nasvecujem biolampou a tiez si ju premastujem. Nemam ju velku. Mala som len 6 stehov. 16.10 mi maju dat aj ortezu dole. Co bude potom netrufam si povedat. Mam trošku aj strach aby to bolo dobre. Ty to mas v akom stave? Mas nohu v 90stupnovom uhle? Das ju rovno na zem a netaha ta ta slacha? Co ti kazal doktor s tym robyt? Popis prosim.

Odpoveď na Mariana

marcus  |  Visitor  |  Kosice
  • 14 odpovedí
ja som zo sadrou normalne chodil a bez barli - aj chirurg sa ma na to pytal a povedal ze dobre, hoci vtedy ako mi ju dali, nepovedal nikto nic.. ani teraz mi nic nepovedal, len to ze absolvujem rehabku - to bolo vsetko. aj tak som zo starostlivostou spokojny.
nohu do 90° uhla este neohnem, nie je to mozne, to postupne cez rehabku...
achilovka je "len" slacha, nie je to napr. kost, jej zrastenie sa a uzdravenie vo vseobecnosti nie je komplikovane...

Odpoveď na marcus

Jenda  |  Visitor  |  Dublin
  • 3 odpovedí
Ahojte vsetci pretrhuti ale aj ti ktori su uz zase zapojeni do normalneho zivota.Minuly rok v lete som siel na dovolenku na Slovensko,kedze pracujem v zahranic,strasne som sa na tu vysnivanu letnu dovolenku tesil.Letel som v stredu domov.Vsetko som mal krasne naplanovane,kde vsade pojdem.Vo stvrtok som siel s kamaratom .n.a turu do Tatier,vsetko OK.V.piatok 17.6.2011 som si siel iba tak zahrat s kamaratmi futbal,vravim si o nic nejde,ved je to iba taky sranda match.A to podotykam,ze som hraval aktivne futbal na ligovej urovni od 10 rokov.A co cert nechcel,pri normalnom behu,som zrazu spadol ako podtaty,vobec som nevedel co sa so mnou dialo.znovu som sa pokusal vstat,ale znova som sa sklatil k zemi.Oblial ma horuci pot,pretoze,som nemal ani potuchy co sa mi stalo.Nemohol som poriadne chodit.Kryval som ale vobec ma to nebolelo.Tak som este vecer samozrejme isiel zapit,akoze vyhru.Ved sa z toho vyspim a rano budem zase fit.V sobotu rano som vstal, stym, ze som stale nemohol poriadne chodit.Respektive,ked som zdvihol nohu,tak mi chodidlo iba tak vyselo a vobec sa nedalo ovladat.Tak som po maminom natlaku, nedobrovolne siel do nemocnice,akoze na kntrolu, ci je vsetko OK.v ordinacii, mi doktor povedal postav sa na spicku lavej nohy.Samozrejme mi to neslo,skusal som aj silu vole,ale bohuzial,neslo to.A potom som to pocul,Mate PRETRHNUTU achylovu slachu.Ja? Taky sportovec?A result bol, co najrychlejsia operacia.Zatmelo sa mi pred ocamia zrutil sa mi svet.Ved ja som na dovolenke,este mam vela veci ktore musim predsa stihnut.Po porade s rodicmi,som nedobrovolne a nerad v nedelu 19.6.2011. rano prisiel do nemocnice, kde ma neskoro v noci operovali.Operacia prebehla super.Lokalna anestezia,kde som sa v pohode bavil s doktorom ktory ma operoval.Dali mi tu skaredu,bielu a hlavne tazku sadru,bohu dik iba pod koleno.V pondelok si ma tam este nechali.Do brucha som si musel pichat jednu injekciu denne po 60 dni,koly zrazanlivosti krvy.V utorok rano ma prepustili domov a vo strvrtok rano som uz sedel v lietadle smer Dublin.Malo to aj svoje vyhody,vsade som siel prvy,nikde som nemusel cakat,dokonca chceli zavolat hasicov,ktori ma nalozia do lietadla.Ja som sa len smial.Hned druhy den v piatok 24.6.2011.som siel do nemocnice tu v Irsku akoze na kontrolu.Po dvoch tyzdnoch som sa tam znova ukazal, s tym ze mi dali dole tu skaredu komunisticku sadru a dali na nohu, nieco ako fixacny obvaz, ktory po styku s vodou stvrdol ako sadra.Hlavne ze to bolo lahsie a este aj farbu(modra) som si mohol vybrat.Nohu som mal stale v 45 stupnovom uhle.Asi po mesiaci som tam siel znova, s tym ze mi tu sadru znova vymenili(zelena) a dali mi chodidlo do vodorovnej polohy.Sadru mi dali dole 19.8.Samozrejme, noha ako sa nepohybovala a nebola v zatazi,tak rapidne shudla.Dali mi take umele chodidlo,co mi pamahalo pri chodeni a opatrne som zacal s rehabilitaciou.Na rehabilitacie som chodil raz za tyzden do nemocnice a to tym stylom, ze mi terapeut vytlacil z netu A4 s cvikmi,ktore som ja doma robil.Iba po malej namahe, my noha stale opuchala,tiez som mal obavy ci to tak ma byt.Dna 25.8. som prvy krat nastupil do prace,aj ked ma to este pobolievalo a stale som krival.Takze skoro 9 tyzdnov od zranenia som uz znovu pracoval.A pomalicky som sa zaradil do normalneho zivota.Zacal som opatrne behavat,hrat tenis.Toto leto som bol znova na dovolenke,ale futbal som uz nehral, mam to stale tak nejak v podvedomi.Ale ture do tatier som nevedel odolat.Vsetko som v pohode zvladol.Takze rok a pol od operacie,nemam ziadne problemy.KLOP KLOP.Vsetkym Vam prajem skore uzdravenie ,pozitivne myslenie a a hlavne trpezlivost.Majte sa krasne.

Odpoveď na Jenda

marcus  |  Visitor  |  Kosice
  • 14 odpovedí
Jenda dik za prispevok,
...tlaci to cloveka do väcsej opatrnosti.. )

Odpoveď na Jenda

Mariana  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 6 odpovedí
Jenda ake mas povolanie, ked sa ti dalo uz po 9 tyzdnoch ist do roboty? Nerobilo ti to problem stat na nohe alebo si len sedel?

Odpoveď na Mariana

Jenda  |  Visitor  |  Dublin
  • 3 odpovedí
Ako barman, celkom busy kram.Takze som zatal zuby.Ked clovek chce dokaze divy...

Odpoveď na Jenda

marcus  |  Visitor  |  Kosice
  • 14 odpovedí
zajtra idem na prvu rehabku k odporucanej lekarke.
na ranu si prikladam odvar z tkzv. nadragule (lulkovec zlomocny), je to velmi odporucana bylina na hojenie ran. a musim povedat ze aj po siestich tyzdnoch kedy som sa k rane uz mohol dostat je vidiet vysledky. je to silna bylina - nie je urcena na pitie, ma halucinogenne ucinky. odvar z par listov sa priklada aj na noc - moze sa prilozit aj odvareny list.
odporucam :-)

Odpoveď na marcus

Mariana  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 6 odpovedí
Marcus ako pokracujes v rehabilitacii? Ake mas cvičenia a ako často? Vidis uz aj nejake citelne pokroky? Ja idem v piatok na kontrolu po 6 tyždnoch a dufam, ze uz aj ja zacnem rehabilitovat. Jazvu mam uz perfektnu a kedze mam ortezu tak si ju skladam kazdy den, jazvu nahrievam biolampou + tlakove masaže a mažem všetkým možným (domáce sadlo a tak). S nohou sa radsej este nepokusam o vela, je dost tuha ale uz skoro bez opuchu. Tak dufam, ze na rehabke to popustí a nebude to boliet, ked to budú natahovat.

Odpoveď na Mariana

marcus  |  Visitor  |  Kosice
  • 14 odpovedí
ahoj/te, Mariana )
- rehabilitacia je fajn. som velmi spokojny. chodim na nu tento tyzden. masaz triskami v masaznej vani cca 40min., potom rozmasirovanie terapeutkou, rozne cviky, nasleduje elektromasaz. medzi cviky patri najmä samotna chodza celym chodidlom od päty az po prsty dopredu dozadu, preslapovanie, zo strany na stranu, pritahovanie prstov k sebe, nasalpovanie na spicky, pritahovanie palca a malicka k sebe a pod... budem sa aj dvihat na spicky, ale este nie teraz. cviky su v podstate rozne - zamerane na natahovanie slachy.
- ano vidim velmi citelne pokroky. v podstate chodim uz normalne avsak na odporucanie mam chodit malymi krokmi (radsej z dvoma barlami ako z jednou - ale chodim z jednou - len vonku) a dbat aby chodidlo nasliapovalo na zem celou plochou.
slacha sa uzdravuje najdlhsie nakolko nema napr. zily, alebo svaly, preto je najmenej vyzivovana co sa tyka organov. v podstate je potrebne ju cvicenim, masazou atd. dostat do plnej funkcnosti ako pred tym. tym ze bola 6 t. nehybna a "skratena" je teraz potrebne ju laicky povedane roztiahnut a napruzit.
co sa tyka bolesti - tak prave teraz je nevyhnutna, nakolko sa slacha roztahuje - ale boli to len pri cviceni co je normalka. )
p.s. rana z nadragulou mizne pred ocami... :)

- pokial sa takto venujes nozicke tak budes mat rehabilitaciu a celkove zotavenie sa len ulahcene... :-)
ahoj
jožo  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Zdravím, po rozthnutí a operácii achilovky som užíval Clexane - injekcie do brucha proti krvným zrazeninám len 10 dní. Stačí to? Je to treba si pichať aj viac dní? A koľko?
stero  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
ja som nemal žiadnu infekciu, ale ako vravite, aj mna to tahalo až rezalo vo vrchnej casti achilovky, no zrazu pri chodzi asi 6 týždnov po operacii mi tam niečo "prasklo" a už ma to nereže ako pred tym prasknutim.
ale teraz ked natiahnem nohu a taham špičku nohy dole tak ma to v tej casti poriadne a dost bolestivo pichne. myslim že achilovka sa mi neroztrhla, chodim rovnako, len či sa mi tam nejaky štych alebo niečo zrastene neuvolnilo a dráždi to tu novu ranku.
dakujem
Odborníci vo vašom okolí