Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Transplantacia rohovky - Transplantácia rohovky - keratoplastika - Diskusia

Transplantacia rohovky

Transplantacia rohovky

greghouse  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dobry den
Caka ma transplantacia rohovky na lavom oku. Chcem sa spytat na doby hojenia. Aktivne hravam futbal a zaujimalo by ma za aky cas by som mohol znova asi hrat. Dalej sa chcem spytat ake je to tesne po transplantacii.
JuRo_11  |  Visitor
  • 1 odpovedí
ja som bol na tomto zakroku
Maria Hrckova  |  Visitor  |  Trnava
  • 2 odpovedí
Dobry den a mali ste len ciastocnu transplantaciu alebo celkovu? Ako to vyzeralo po operacii v priebehu niekolkych dni a tyzdnov? Co bolesti ? Dakujem
žena  |  Visitor  |  Prague
  • 1 odpovedí
Dobrý večer, obracím se na lidi, kteří mají transplantovanou rohovku. Můžete mi prosím říci vaše zkušenosti s operací a po ní. Můžete mi doporučit nějakého operatéra, v Praze, podle vašich zkušeností? Děkuji vám a přeju příjemný večer
greghouse  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dobry den

Som po tomto zakroku viac ako rok. V podstate to slo vsetko dobre. Po samotnom zakroku boli asi najtazsie prve dni. Bolesti a trhanie ktore si jednoducho musite pretrpiet. Nie je to vsak nic strasneho. V prvych dnoch je oko velmi citlive na svetlo. Kazde svetlo sposobuje dost velku bolest ale kazdym dnom je to lepsie a lepsie. Bolest skutocne ustupujem kazdym dnom. Po zakroku budete musiet brat rozne masticky, gely a kvapky no a samozrejme aj tabletky ktorych pocet sa budem zo dna na den zmensovat. ak si dobre pomatam tak ja som mal tesne po operacii tusim sedem naraz. momentalne je to vsetko Ok..Stehy mi vyberali asi po roku nakolko mi jeden s nich praskol / dost velka bolest velke slzenie a pocit cudzieho telesa / Tu vsak pozor !!! Ak by sa Vam to stalo tak sa musia vybrat vsetky stehy . Nemoze sa vytiahnut iba ten jeden prasknuty inak hrozia velke problemy. Co sa tyka operatera v Prahe tak s tym Vam zial nepomozem nakolko nikoho tam nepoznam. Mne to robili v Ruzomberku. Robila mi to pani prednostka velka odbornicka a profesionalka. Starostlivost a pristup bol naozaj pre mna az neuveritelny. Nemozem povedat nic zle naopak iba chvalit. Inak zakrok trval tusim viac ako hodinu ale neviem to povedat presne nakolko som bol v uplnej narkoze a ked som sa prebral na izbe tak som bol este dost dlhy cas zoslabnuty a oblbnuty z narkozy. V prvy den mi to dost slzil, tu ochrannu muslu som mal tuzim prvy den a na druhy den alebo treti den som uz chodil bez toho a zvykal si. Na noc som ju musel mat aby som si nahodou pocas spanku nieco neurobil. Okuliare sa mi menili az po mam taky dojem ze mesiaci alebo troch ale to si presne nepamatam... Druhy krat sa mi menili dioptrie po vybrati stehov.
To je asi tak vsetko..prajem Vam nech Vam to vide . Drzim palce

Odpoveď na greghouse

Maria Hrckova  |  Visitor  |  Trnava
  • 2 odpovedí
Dobrý deň, čaka ma celkova transplantacia rohovky 25.8. Jedineho coho sa obavam su bolesti po operacie a dni kolko to bude trvat .... ak by som Vas mohla poprosit ako dlho ste mali bolesti ... po kolkych dnoch,tyzdnoch ste vedeli tak fungovat ze ste sa vedeli aj prejst,nakupit a podobne?:) dakujem za odpoved

Súvisiace skúsenosti

Odborníci vo vašom okolí