Liečba po operácii pterygia

Liečba po operácii pterygia

Gabusik  |  Visitor  |  Kosice
Dobry vecer,
v Trebisove na ocnej jednodnovej chirurgii mi koncom januara operovali pterygium na pravom oku. Na siedmy den od operacie mi vybrali stehy. Dvakrat som sa pytala doktorky, ktora mi stehy vybrala, ci mi netreba ziadne kvapky na doliecenie. Odpovedala, ze nie. Pre istotu som zasla aj k obvodnemu lekarovi pre radu. On mi povedal, ze ak mi nic nedali, tak mi asi netreba. Tak som si kupila slnecne okuliare s dioptrickymi sklami. Oko som si chranila ako sa dalo. Skoro po 5 tyzdnoch som telefonovala do nemocnice, kde ma operovali ohladom vysledkov z histologie./ vzorku odoslali preto, ze mi pterygium vyrastalo nie od kutika oka, ale zo stredu medzi kutikom oka a duhovkou./. Potvrdilo sa pterygium, a len tak okrajovo som sa spytala, ze mam to oko stale cervene, ci to tak ma byt. Doktorka pri telephone sa ma spytala ako dlho som si kvapklala kvapky po vybrati stehov. Hovorim, ze som si nekvapkala ziadne, lebo ste mi ziadne nepredpisali. Zostala ticho zaskocena a povedala mi, ze si mam zacat kvapkat teraz aspon dva tyzdne Tobradex. Tak som si zohnala kvapky. Este pre upresnenie zijem v zahranici a doma som bola len na dva tyzdne kvoli operacii. Cize skoro po 5tich tyzdnoch som zacala pooperacnu liecbu. Myslim, ze mi pomohli, lebo to miesto mam uz len ruzove a oko ako keby sa mi zvacsilo na normalnu velkost. Dovtedy som ho mala ako keby troska privrete.
Miesto mam stale mierne ruzove a drobne prekrvene cievky na mieste kde mi bolo odstranene pterygium. V lavom kutiku toho isteho oka mam tiez cervenu cievku. Chcem Vas poprosit o radu, ci si mam este kvapkat nejake ine kvapky/steroidy/, alebo pokracovat s Tobradexom? Velmi pekne dakujem. Gabriela
Limetka  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 1 odpovedí
Dobry den zaujima ma ako vam je z odstupom casu.. Caka ma operácia oka.. Zistili mi pterygium na pravom oku.. Mam strach ani nie zo zákroku ale ze sa mi to moze vrátiť... Doktorka mi povedala ze sa mam objednať v trencine nakolko tam podavaju niaku latku po ktorej by sa mi to nemalo vratit.. Viete mi k tomu niečo nsipsat.. Co ma čaká a tak.. Ďakujem za odpoveď
ZuZuz  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 2 odpovedí
Dobry den aj ja mam oko stale po vybrati stehov cervene.uz treti tyzden.ziadne kvapky len gel si mam davat.dost mi to vadi a mam obavy ci to ostane taketo
ZuZuz  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 2 odpovedí
Uz sa ani do zrkadla nepozeram

Súvisiace skúsenosti

Registrovaný užívateľ 25.05.2018
Stojí to za to

So zákrokom som maximálne spokojný. Veľká vďaka patrí MuDr. Javorskej a tiež celému personálu. Stojí to za to!!!!!! Odporúčam všetkým, ktorí sa ešte nerozhodli. Oplatí sa!!!!!! Ešte raz veľká vďaka!!!!! Prajem veľa zdrav... Viac 

1 Páči sa mi to   1 Komentár  
Odborníci vo vašom okolí