Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Problém s ovuláciou pri PCO - Indukcia ovulácie - Diskusia

Problém s ovuláciou pri PCO

Problém s ovuláciou pri PCO

lucy  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Dobrý deň, poprosila by som o radu. Mám problém s ovuláciou, vaječníky mám priechodné ale PCO. Po stimulácii 6 injekciami Merionalu mi vajíčko narástlo iba na 12mm. Preto nám lekár z CAR odporučil IVF. Poisťovňa nám ho 2x zamietla, navrhuje liečbu Metformínom (u nás registrovaným na liečbu cukrovky). Gynekológ, endokrinológ aj diabetológ mi ho odmietajú predpísať pretože nie som diabetička. Ďalej navrhuje drilling vaječníkov, ale na laparoskopii som bola minulý rok v októbri a lekár ho nepovažoval za potrebný. Neviem čo mám urobiť, s gynekológom som spokojná, a nájsť nového endokrinológa alebo diabetológa je problém, každý sa pýta na bydlisko a berie iba podľa obvodu. Viete mi prosím niekto v tejto situácii poradiť? Ďakujem
Univerzitné centrum reprodukčnej medicíny  |  Basic member  |  Bratislava
  • 5 odpovedí
Pri polycystických vaječníkoch je častá porucha hladiny inzulínu. Preto sa doporučuje vyšetrenie inzulínovej rezistencie, klasický oGTT test nestačí. Pri potvrdenej poruche sa skutočne podáva Metformin 2-3x 500,0 mg denne cca 3 mesiace, potom nasleduje stimulácia a ďalej sa podáva Metformin. Pri neúspechu medikamentóznej liečby sa pristupuje ku chirugickej- laparoskopia a drilling ovárií. Polycystické ováriá sa manifestujú v laboratórnych vyšetreniach- hormonálny profil, na UZV vyšetrení a majú typický vzhľad pri laparoskopii. V niektorých prípadoch je potrebná dlhšia stimulácia ako 6 dní
lucy  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Ďakujem za reakciu.
Mohli by ste mi ešte prosím poradiť kto navrhuje vyšetrenie inzulínovej rezistencie a či s tým treba ísť endkokrinológovi alebo diabetológovi?
Odborníci vo vašom okolí