Ako funguje kofein v cc kréme

Ako funguje kofein v cc kréme

stella
stella  |  Visitor  |  Zilina
  • 1 odpovedí
ako funguje kofein v cc kréme proti začervenaniu keď kofein sa považuje za provokujúci faktor?
LaDerma  |  Basic member  |  Žilina
  • 14 odpovedí
  • 1 Páči sa mi to
Dobrý deň,
netreba zabúdať na to, že kofein je okrem stimulantu resp. "provokatéru" ako uvádzate, aj výborný antioxidant, v cc kréme má funkciu stimulátora regenerácie pleti a nakoľko má po prestúpení do tkanív miernu vazodilatačnú schopnosť, výsledkom je, že sa pleť osvieži, ožije a farebne zjednotí...samozrejme priam nemôžme zabudnúť podotknúť, že množstvo začervenaných lézií má zápalovú príčinu, takéto pleťové erytémy a edémy vie kofeín v súčinnosti s napr. Zinkom, či salicylátmi popohnať k norme...
s pozdravom La Derma
stella
stella  |  Visitor  |  Zilina
  • 1 odpovedí
je teda vhodný na liečbu rosacei v prípade, že je prítomné aj trvalé začervenanie, ale skôr obťažujúce pre mňa je návalovité červenanie sa, napr. prechod zo zimy do tepla, aj minimálny stres, zasmiatie a pod.

Odpoveď na stella

LaDerma  |  Basic member  |  Žilina
  • 14 odpovedí
  • 1 Páči sa mi to
Nie, nie, v prípade rosacei akejkoľvek a najmä ak je prítomné trvalé začervenanie nie je cc krém vhodný. Práve naopak,vďaka kofeínu a jeho vazodilatačnej schopnosti je nevhodný - nakoľko je rosacea chronické ochorenie tváre súvisiace so zvýšenou reaktivitou kapilár (vlásočníc) na rôzne faktory, najmä teplo s nasledujúcim trvalým začervenaním a tvorbou rozšírených cievok...
s pozdravom La Derma

Súvisiace skúsenosti

Súvisiace problémy

Odborníci vo vašom okolí