Svrbivé vyrážky

Svrbivé vyrážky

ďateľ  |  Visitor  |  Banska Bystrica
Dobrý deň,
V auguste sa mi v lakťových jamkách objavili ložiská so začervenaním a ošupovaním. Lekárka predpokladala Tinea Corporis a predpísala Imazol plus a zobrala ster, v ktorom boli prítomné hyfy. Masť ani po mesiaci nezaberala a ložiská sa rozšírili a začali mokvať. Vyskytla sa sekundárna impetiginizácia inej choroby kože. Predpísala mi Unasyn, Terbinafin a Pimafucort. Liečba po týždni zaberala ale vytvorili sa mi červené vyrážky. Tak mi predpísala Advantan (asi na ekzém). Potom som išiel na alergológiu kde mi predpísala Prednison a Helicid z možnej alergickej reakcie na Terbinafin. Počas liečby som celý čas bral aj Rupatidine Mylan proti alergii na roztoče. Kožu som si premasťoval s Lipobase. Prvé štyri dni Prednison zaberal a červené vyrážky ustupovali ale potom sa znovu začali objavovať. Plesňové ložiská v lakťových jamkách sú podľa lekárky už vyliečené, ale nevedela s istotou povedať čo sú tie červené vyrážky, ktoré ma svrbia (na fotkách). Predpísala mi InfectoScab 5% lebo predpokladá, že to môže byť svrab, ale vzorku mi neodobrala. Prosím o radu, čo to môže byť ? Som už zúfalý, mám ich rozšírené na celých predlaktiach, na hrudi a na achylovej päte.
Marta Melisova  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 1 odpovedí
  • 1 Páči sa mi to
Dobrý deň, chcem sa spýtať čo vám nakoniec zistili????
Mám presne také isté vyrážky a nevedia my zistiť nič.Mne sa vychádzalo na nohách,krku a rukách.
Už s tým bojujem skoro rok
.
Ďakujem za odpoveď s pozdravom Marta
Emma  |  Visitor  |  Viedeň
  • 1 odpovedí
Presne aj ja. Ani skoro po 7mich mesiacoch mi Dermatologovia nepomohli.Dúfam, že vám už áno?

Súvisiace skúsenosti

ivan 27.02.2017
Stojí to za to

Píšem v mene môjho otca, ktorý si nevie RYANT clinic vynachváliť. Rýchle objednanie, príjemný personál na recepcii a veľká ochota a pomoc pána doktora. Ekzém, kt. otca trápi dlhé roky sa prehupol do asi najhoršej podoby,... Viac 

Odborníci vo vašom okolí