Liečba po opakovanom objavení Pytiriasis Versicolor

Liečba po opakovanom objavení Pytiriasis Versicolor

Majo-6  |  Visitor  |  Trencin
Dobrý deň,

rád by som sa informoval u odborníkov, čo mi dokáže pomôcť. Pred pár rokmi mi bola diagnostikovaná kožná pleseň Pytiriasis Versicolor (Versea alebo aké iné názvy to vie mať). Nevenoval som tomu vtedy takú pozornosť, no nemizlo to. Začal som si teda o tom čítať viac a pamätám si, že aj vtedy pred rokmi som používal Micetal gél.
Siahol som po ňom aj tentokrát opakovane. Najprv po dobu asi 10 dní, s odstupom času asi 2 týždne - v oboch prípadoch som nemal nejaký dodržiavaný režim používania. Nakoniec som sa rozhodol začať ho používať poctivo po dobu 1 mesiaca 3-5 krát do týždňa tak, ako hovorí priložený popis lieku.

Dúfal som preto, že ak k tomu pristúpim poctivo po takúto dobu, pleseň zmizne. Na chvíľu tomu tak aj bolo - pigmentové fľaky na fotkách mám na rukách, tele, chrbte, kde mi pôvodné fľaky zmizli.

Po asi mesiaci, odkedy som naposledy použil Micetal gél sa fľaky znovu objavili. Mal som ich doslova všade. Pod kolenami, na stehnách z oboch strán, v okolí penisu, brucho, hruď, chrbát, ruky, na bokoch tela. Všade posiate takýmito ložiskami - niekde boli aj väčšie, až sa spájali do väčších máp. Aplikácia po dobu 1 mesiaca mi pomohla a fľaky sa premieňali na tie pigmentové nedostatky, ktoré viem, že v tomto prípade vznikajú a koža sa do niekoľkých rokov zregeneruje.

Otázka však je, prečo sa mi fľaky nedarí odstrániť ani po opätovnom používaní? Pôvodné akoby zanikli, no objavujú sa znovu nové. Na jednej fotke je vidno, ako mám akoby oddelené podpazušie od ostatnej plochy ruky. Keď sa spotím, prirodzene, fľaky sčervenajú a zvýraznia sa. Hlava či krk postihnuté neboli. Miesta sú samozrejme niekedy vysušené a nepomáha ani telové mlieko či iné krémy.

Prestal som aj piť sladené vody a prešiel som iba na čistú vodu a džúsy v domnienke, že mám nejaké problémy s strávením nejakých látok. Takisto som obmedzil alkohol, keďže aj to bol jeden z potenciálnych príčin (očividne nie).

Prosím, ak je tu niekto z vás, kto mi dokáže pomôcť - či už ma poslať na odborné vyšetrenie a lieky, alebo inú formu gélu (keďže ten by mi do sprchy vyhovoval najviac kvôli veľkosti postihnutej plochy) - budem nesmierne rád. Naozaj by som sa už zbavil pocitu neistoty nosiť krátke rukávy a prípadne sa vyzliecť na kúpalisku alebo pri vode.

Vopred ďakujem za všetky rady a vyjadrenia.

Súvisiace skúsenosti

ivan 27.02.2017
Stojí to za to

Píšem v mene môjho otca, ktorý si nevie RYANT clinic vynachváliť. Rýchle objednanie, príjemný personál na recepcii a veľká ochota a pomoc pána doktora. Ekzém, kt. otca trápi dlhé roky sa prehupol do asi najhoršej podoby,... Viac 

Odborníci vo vašom okolí