Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Vytiahnutie nervu pri bolesti zubu - Stomatochirurgia - Diskusia

Vytiahnutie nervu pri bolesti zubu

Vytiahnutie nervu pri bolesti zubu

mima  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dnes som bola u zubara pobolieval ma zub skor zachadzalo nie nejako extra dalo sa to vydrzat myslite ze to bol dovod na vytiahnutie nervu ? este som sa nestretla ze ked boli zub treba ho hned odpisat robi sa to takto bezne nie je ina metoda?
dakujem za odpoved.
Andel Elite Dental Center  |  Basic member  |  Hlohovec
  • 7 odpovedí
Dobrý deň, na základe Vami podanej informácie nie je možné presne určiť, či postup lekára bol alebo nebol správny. Ošetrujúci lekár by si mal na začiatku vyšetriť pacienta a zistiť o aký druh bolesti ide. Či je to bolesť na studené, teplé, sladké, pri jedení, či je bolesť spontánna, prejavujúca sa cez deň alebo v noci. Druhým a nevyhnutným pomocníkom v diagnostike je RTG. Na základe RTG vyšetrenia, vyšetrenia daného problému v ústach (chladová skúška na kontrolu vitality zuba) a z rozprávania pacienta lekár rozhodne o spôsobe liečby. Lekár počas ošetrenia postupne preparuje zub a sleduje, kam až siaha zubný kaz .Ak zubný kaz siaha do zubnej drene, zubná dreň sa zapáli a v tom prípade je potrebné "vyberanie" nervu, tzv. endodontické ošetrenie. Ak zubná dreň nie je zasiahnutá- zub nejaví známky spontánnej bolesti bolesti, je možné zub ošetriť výplňou.

S pozdravom
MDDr. Sylvia Rafayová, Andel Elite Dental Center
mima  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Ďakujem za odpoveď. Bolesť nebola intenzivna, len mi občas zachadzalo, ani sa ma neopytal, len pobuchal po zuboch a hneď išiel na vec.Rozvrtal a dal mi na rozmyslenie asi 2 minuty že či vybrať nerv, ale druhú možnosť mi nepovedal.Ja som sa opytala, či nemôže liečit a sestricka na to, že nie, lebo ked by mi ho zaplatal, že opuchnem.To bola odpoved . Nikdy som zo zubov neopuchla akokolvek ma boleli. Zarazil ma pristup a diagnoza, vybratie nervu, bez odborneho vyšetrenia . Mám pocit, že ten nerv išiel zbytočne von a asi to robia bežne, keďže ľudia sa do stomatologie nerozumeju .Žiadne RTG ani nema, čo v dnešnej dobe by už mal mať a pravdepodobne mu to aj vyhovuje .

Súvisiace skúsenosti

Stojí to za to

Môj problém bol v zanedbanej 6 zube , Ktorý mi pani doktorka Budzínakova dala do pôvodného stavu to znamená 😉celý zub nanovo vyformovala ,vyčistila zubné kanáliky urobila novú vyplň ,vybrala nervy a zub namodelovala nano... Viac 

Odborníci vo vašom okolí