Léčba granulomu extrakciou

Léčba granulomu extrakciou

ghospee  |  Visitor  |  Auvergne-Rhone-Alpes
dobry den prajen neviem kde presne zaradit tuto temu tak pripadne ju mozte presunut... na 37cke a 47cke mam na konci korena granulomi najvprv som si myslel ze budem potrebovat operaciu ale dozvedel som sa ze existuje aj resekcia korena cistenie zubnych kanalikov atd no problem je v tom ze mi uz ide o zivot mam velmi velke zdravotne problemi som strasne slaby a nemozem si dovolit cakat da sa jednoducho ten zub vytrhnut spolu s granulomon ? ak ano co nasleduje potom ? ps: o zuby mi nejde radcej budem zdravi bez ako chory zo zubami... a este sa chcem spytat moze podla vas byt granulom zdroj infekcie a vsetky moje problemi ako je slabost alergicke reakcie podrazdene hrdlo bolesti hlavy atd atd mozu suvisiet s prave s tymto problemom ? vdaka za odpoved
MUDr. Daniel Urban PhD.  |  Basic member  |  Košice
  • 3 odpovedí
Pokial mate zavazne zdravotne problemy, tak lozisko chronickej infekcie moze pre Vas znamenat vacsie ohrozenie, nez vytiahnutie zuba. Zub s granulomom sa samozrejme da vytiahnut. O zube ako zdroji systemovych prejavov, ktore spominate sa stale diskutuje, no nove poznatky dokazuju, ze lokalna infekcie moze a ma dopad aj na celkovy zdravotny stav. Resekcie na zadnych zuboch s viacerymi korenmi maju ovela nizsiu mieru uspesnosti. Ak zlyhalo osetrenie korenoveho kanalika, tak vo Vasom pripade, by som sa skor priklonil ku extrakcii. Stratene zuby sa daju nahradit pomocou implantatov.

Súvisiace skúsenosti

Stojí to za to

Môj problém bol v zanedbanej 6 zube , Ktorý mi pani doktorka Budzínakova dala do pôvodného stavu to znamená 😉celý zub nanovo vyformovala ,vyčistila zubné kanáliky urobila novú vyplň ,vybrala nervy a zub namodelovala nano... Viac 

Odborníci vo vašom okolí