Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Bolest sankového klba - Stomatochirurgia - Diskusia

Bolest sankového klba

Bolest sankového klba

Zuzana  |  Visitor  |  Bratislava
  • 3 odpovedí
Dobry den, chcela by som sa spytat na bolest sankoveho klbu, kde mam zacat u akeho lekara.
Prejavuje sa to velkym krcom v sanke a pri uchu. Mam to zdurene a na dotyk bolestive. Je to neznesitelna bolest, ktora mi brani sa najest Bola som aj u usno.krcnej a aj u zubara. Nikto ma vsak neposlal na ziadne dalsie vysetrenie, povedzme na MR alebo rontgen. Mala som to na lavej strane a teraz zrazu to preslo na pravu stranu.
Mozete mi skusit vysvetlit z coho moze vychadzat bolest a ake vysetrenie by som mala urobit? Odkial mam zacat?
Dakujem Zuzana
Smile Clinic - zubná klinika Bratislava, Piešťany  |  Basic member  |  Piešťany
  • 51 odpovedí
  • 6 Páči sa mi to
Dobrý deň p. Zuzka,
odporúčala by som Vám návštevu čelustného ortopéda a vyhotovenie špeciálneho rontgenového sníku. Problém môže spôsobiť viacero faktorov ako napr.: čelustno-ortopedické anomálie, zuby múdrosti, zápal TMK,...
Počas čakania na termín u ortodontistu si dávajte analgetiká a je odporúčaná mäkká strava.
Zuzana  |  Visitor  |  Bratislava
  • 3 odpovedí
Dobry den,
dakujem velmi krasne za odpoved.Dnes som bola na rontgene. Ale sankovy klb mi nevedeli zrontgenovat a robila mi pani docentka sono. Napisala mi do spravy, ze ""gl.parotis zvacsena s lakunarnymi hypoechogennymi loziskami, velmi susp. kalcifikaty.""
Doporucuje CT. A s touto spravou som isla ku obvodnej a ona ma poslala na krcno-usnu ambulanciu. To budem absolvovat zajtra.
Takze zo zubami to zjavne nebude mat suvis.
Ak viete ludsky vysvetlit co to mam aku diagnozu, nazvem ju predbeznu, bola by som vdacna.
Dakujem za odpoved Zuzana

Odpoveď na Zuzana

Smile Clinic - zubná klinika Bratislava, Piešťany  |  Basic member  |  Piešťany
  • 51 odpovedí
  • 6 Páči sa mi to
Pani Zuzka, podla toho, čo ste mi napísali máte problém so slinnými žľazami, gl.parotis = slinná žľaza kalcifikácia = upchatie, slinných žľiaz. Prajeme Vám skoré uzdravenie.

Súvisiace skúsenosti

Stojí to za to

Môj problém bol v zanedbanej 6 zube , Ktorý mi pani doktorka Budzínakova dala do pôvodného stavu to znamená 😉celý zub nanovo vyformovala ,vyčistila zubné kanáliky urobila novú vyplň ,vybrala nervy a zub namodelovala nano... Viac 

Odborníci vo vašom okolí