Martin
ef
Martin
ef

Martin

  • 20 odpovedí
  • 11 Páči sa mi to

Martin

Martin je estheticon priateľ

Nitra, Slovenská republika
Členom od 22.08.2017 | Posledná aktivita 06.02.2018
  • 20 odpovedí
  • 11 Páči sa mi to
   Poslať súkromnú správu   
Diskusia (20)

Diskusné príspevky

RE: Transplantácia vlasov u MUDr. Nestorovej

Ahoj, ono na tých fotkách to vyzerá, že koža presvitá, ale pri bežnom svetle to až tak viditeľné nie je. Vieš, transplantovali mi iba 1000 štepov a chcem počkať, ako sa mi vlasy budú vyvíjať do budúcna. Je celkom možné (žiaľ :) ), že dohusťovanie ešte budem potrebovať, ale nateraz mi takýto výsledok plne postačuje. Nechcel som si totiž hneď na začiatok "minúť" celú darcovskú oblasť a radšej počkám, ako sa to ukáže v budúcnosti. Držím palce, nech sa rozhodneš správne.

RE: Transplantácia vlasov u MUDr. Nestorovej

Ahoj Katka, ďakujem za reakciu. Moje okolie o zákroku už vopred vedelo, čiže otázky tohto druhu veľmi nedostávam, ale reakcie na aktuálny stav sú rovnako pozitívne ako tá tvoja. Som rovnako rád, že sa vlasy rozrástli a v tomto smere si cením aj predoperačnú konzultáciu na klinike v Košiciach, kde ma ubezpečili, že ak dodržím predpísanú starostlivosť, prežitie transplantovaných vlasov bude 100 % - tné. Fajn v dnešnej dobe vedieť, že nezostalo len pri sľuboch :).

RE: Transplantácia vlasov u MUDr. Nestorovej

Ahojte,
pridávam foto takmer 4 mesiace od zákroku. Už je aj pre mňa veľmi ťažké nájsť hranicu medzi netransplantovanou a transplantovanou oblasťou. Vlasy sa nijako nelíšia od tých pôvodných, čoho som sa zo začiatku obával - či sa nebudú odlišovať napríklad hrúbkou alebo mierne inou farbou. Celkom to však splynulo, takže spokojnosť :)
O cca dva mesiace ma znovu čaká aj kontrola u doktorky Nestorovej, takže uvidím, ako sa to vyvíja aj z jej pohľadu.

RE: Zdravým všetkých, asi na moje 18te narodki začali padať vlas...

Ahoj, v 20ke este nie je najrozumnejsie uvazovat nad transplantaciou. Idealne je dostat sa do stavu, ked ti uz nejake vlasy vypadali a vies identifikovat miesta, kde by bolo vhodne transplantaciou vlasy opat nasadit, pripadne dohustit. Totiz ani lekar nema vestecku gulu a nevie teda predpovedat, ci ti vlasy v tej-ktorej casti hlavy iba zrednu, alebo uplne vypadnu.
Hustota samotnej transplantovanej obalsti potom uz zavisi od poctu stepov (vlasov), ktore ti boli transplantovane. Ak mas velmi hustu darcovsku oblast (na temene hlavy), da sa docielit aj velmi husty efekt po transplantacii. Takuto hustu oblast vsak vacsinou maju juzania - Turci, Taliani a pod. Neviem, ako si na tom ty. Ale opat - je lepsie pockat, kym sa vypadavanie vlasov aspon nezastabilizuje, aby ti potom na hlave nevznikli iba ostrovceky transplantovanych vlasov. Transplantovane vlasy su uz totiz trvale a nevypadnu. Zatial skus radsej uzivat nejake prirodne blokatory DHT (saw palmetto napriklad) a uvidis, ci ti to pomaha. Mozes samozrejme skusit aj konzultaciu u specializovaneho lekara. Ja sam som podstupil transplantaciu u doktorky Nestorovej v Kosiciach a som spokojny. Viem, ze robi aj specialne vysetrenia vlasov, kde ti urci, ci mas predispoziciu, aby ti vlasy vypadali. Toto by som na tvojom mieste urobil ako prvy krok. Zistis, na com si a ako voci tomu vies pripadne bojovat :) Pani doktorka ti isto poradi, je velka odbornicka. Drzim palce.

RE: Transplantácia vlasov u MUDr. Nestorovej

Ahoj, transplantované vlasy sú už trvalo rastúce, t. j. nie sú citlivé na vypadávanie, čiže efekt je trvalý. Samozrejme, v inej "netransplantovanej" časti hlavy môžu vlasy pacientovi naďalej padať, to už však nie je záležitosť transplantácie. Preto je vhodné na transplantáciu ísť, keď už má človek cca ustálené vypadávanie vlasov v určitej oblasti hlavy, čo však samozrejme odporučí lekár priamo na konzultácii - aspoň mne to doktorka Nestorová takto vysvetlila.

RE: Transplantácia vlasov u MUDr. Nestorovej

Ahoj, čiapku nenosím, ale nie je to tým, že by som ju po zákroku nosiť nemohol. Jednoducho čiapky nenosím vo všeobecnosti :) Normálne sa po zahojení transplantovanej oblasti čiapka nosiť môže, nie sú tam žiadne obmedzenia. Ak je však niekto na čiapky zvyknutý, mal by zvážiť, či chce ísť na zákrok napríklad v zimnom období.
Čo sa týka kontrol, mne doktorka Nestorová dala kontroly dve - cca mesiac po zákroku a nasledujúca bude pol roka po zákroku, čo vychádza niekedy na február. V tom čase by už mal byť viditeľný finálny efekt.

RE: Transplantácia vlasov u MUDr. Nestorovej

Ahoj, pridávam update môjho stavu. Momentálne mám 11 týždňov po zákroku a už pozorujem, že začínajú rásť nové vlasy. Sú však ešte veľmi malé a neviem, či budú dostatočne viditeľné na fotke. Určite pridám aj ďalšie foto, keď vlasy podrastú. Zatiaľ čo pozorujem vyrastá z každej "dierky", do ktorej bol transplantovaný štep, minimálne jeden nový vlas, čiže úspešnosť "prežitia" štepov sa javí 100 %.

RE: Transplantácia vlasov u MUDr. Nestorovej

Zdravím Helena,
ďakujem za pochvalu ohľadom mojich fotiek a vyjadrovania. Snažím sa nimi pomôcť nerozhodnutým ľuďom, ktorí nad podobným zákrokom ešte len uvažujú. Sám som bol pred časom v ich koži a viem, ako sa niekedy človek ťažko dostane k reálnym referenciám. Viem, že na Slovensku sú ľudia viac zvyknutí kritizovať než pochváliť, ale ja keď som s niečím naozaj spokojný, nemám problém ani s pochvalou. K tomu, čo je celý estheticon sa vyjadriť neviem, celý som ho totiž nečítal a predpokladám, že ani Vy nie.
Každopádne, ak si ešte stále myslíte, že som lekár z kliniky, kľudne Vám vykonám zákrok podľa Vášho výberu zdarma. Ale na Vašu zodpovednosť :)))

RE: Transplantácia vlasov u MUDr. Nestorovej

Ahoj, prikladám foto po 7 týždňoch od zákroku. Ako vidno z fotky, všetky transplantované vlasy už vypadli. Oblasť už nie je voľným okom odlíšiteľná od okolitej pokožky, čiže aspoň to je nateraz pozitívum. Na nové vlasy si ale ešte musím počkať. Ešte stále je však pokožka v mieste transplantácie mierne akoby znecitlivená, čo je vraj spôsobené poškodením nervových zakončení v pokožke a postupne to odznie. Už je to však výrazne lepšie ako po zákroku.

RE: Transplantácia vlasov u MUDr. Nestorovej

Ahoj, tento týždeň som absolvoval kontrolu na klinike v Košiciach a všetko dopadlo OK. Oblasť sa podľa slov lekárky hojí v norme, čiže približne rovnako ako u ostatných pacientov. Žiadnu špeciálnu starostlivosť si už vlasy nevyžadujú. Teraz mám presne mesiac po zákroku a už to nie je vôbec vidno. Vypadávajú posledné transplantované vlasy a vraj už čoskoro vyrastú nové a trvalé. Stav je dosť podobný ako na predchádzajúcej foto, čiže ďalšiu fotku zverejním, až keď budú pozorovateľné nové vlasy.
 
Súkromná správa


Moje príbehy (1)

Moje príbehy

Martin
ef

Transplantácia vlasov u MUDr. Nestorovej

 |  Transplantácia vlasov
Martin
ef
Martin  |  23.08.2017
  Stojí to za to

Dobrý deň, prispejem svojou aktuálnou skúsenosťou s transplantáciou vlasov metódou PUNCH HAIR MATIC / NeoGraft, ktorú som absolvoval u pani doktorky Nestorovej. Pre tých z vás, ktorí nad zákrokom váhajú, musím povedať - naozaj sa nie je čoho báť. Celý zákrok je úplne bezbolestný a vďaka personálu...

 1 Páči sa mi to  |   31 Komentárov