Chronické bolesti svalů a kloubů

Chronické bolesti svalů a kloubů

Kat  |  Visitor  |  Zilina
Dobrý deň,
mám 20 rokov a už tri roky trpím chronickými bolesťami.
Začalo sa to prudkou ostrou bolesťou v stehne, vtedy som bola v škole, necvičila som ani nič podobné. Odvtedy ma tá oblasť bolievala často a postupne sa pridávali ďalšie časti tela, ako druhé stehno, ruky, prsty,... Jednoducho svaly respektíve kosti a kĺby. A z týždňa na týždeň som natoľko slabla, že som musela prestať so športom či spontánnymi vychádzkami a tak podobne, keďže ešte aj vyjsť po schodoch je už náročné. Zvykla som aj veľa spávať, najmä cez deň, keďže si kvôli bolestiam v stehnách neviem ľahnúť (akoby im vadil tlak). Ale to podchytila jedna lekárka tým, že si teraz dávam L-carnitín (aspoň niečo).
Mám tachykardiu, beriem HAK, kvôli problémom s menštruáciou, a tiež moje trávenie nie je v poriadku. Bola som už u 23 lekárov a nikto sa neobťažoval spraviť rozsiahlejšie testy, snímky ani nič. Vylúčili len najčastejšie problémy ako lupus, reuma, artridíta,... Prosím vás ak máte nejaké rady čo by som mohla ešte spraviť, kam zájsť napíšte mi. Áno aj u psychologičky som bola, tá skoro volala psychiatra na lekára čo ma za ňou poslal, keďže vraj nie je možné mať také bolesti od psychiky.
Darisu  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 3 odpovedí
Dobry den,
Skuste si najst studovaneho homeopata s praxou, moze vam pomoct, len je to dlhodoby proces. Na zaciatok si mozete zakupit schusslerove tkanivove soli, bud komplex vsetkych alebo konkretne na vas problem. Informacie ziskate na internete.
Vela stastia pri liecbe.
MUDr. Kateřina Šochová, Rehabilitační centrum Šenov  |  Basic member  |  Fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia  |  Šenov
  • 38 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Dobrý den,
Vaše potíže musí mít nějakou příčinu, ale.. Předpokládám, že pokud Vás vyšetřovali na lupus, revma a artritidu, tak určitě Vám udělali testy a vyloučili boreliosu či jinou infekci, hladinu vit B nebo D. Mám ve své péči několik pacientů, kteří mají velmi obdobné potíže, ale bohužel se u většiny z nich nenašla žádná příčina, proto to "ale" v první větě.. Nicméně, občas se právě zjistí později boreliosa, vyjimečně pak souvislost s antikoncepcí.. tj, existuje u Vás nějaká časová souvislost se zahájením antikoncepce (nebo změnou jednoho druhu za další) a vznikem potíží?
S pozdravem za naše NZZ, MUDr. Kateřina Šochová

Súvisiace skúsenosti

Odborníci vo vašom okolí