Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Úraz kolena a lyžovanie bez operácie - Konzervatívna liečba úrazov - Diskusia

Úraz kolena a lyžovanie bez operácie

Úraz kolena a lyžovanie bez operácie

jaja  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dobrý deň prosím radu: po úraze kolena (pád na schodoch) mi pri MR zistili:
V.s. st.p. parc. lézii LCA
Len diskrétna lézia zad. rohu med. aj later. menisku
Chondromalácia III. st. fem. sulku F-P kĺbu
Tendinopatia LPP s osifikátom v oblasti dolného úponu a miernou infrapatell. bursitídou
Niečomu rozumiem, ale radšej by som to chcel viac "polopatisticky", a hlavne: koleno ma síce bolí a mám pocit nestability, ale dá sa s tým žiť! Len by som si strašne rád aspoň trošku zalyžoval!!! Môžem o tom bez operácie vôbec rozmýšľať? Existuje nejaká ortéza, alebo niečo s čím by som sa na lyže mohol ešte postaviť?
Ďakujem.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
pokud se jedná o částečné přerušení předního zkříženého vazu, lze stav řešit vhodnou kvalitní ortézou. Nejlépe vyhovuje čtyřbodová skeletální ortéza, která udrží i těžší kloubní nestabilitu.
Informujte se u svého odborného lékaře ortopéda.
Urychlení zhojení poruchy vazu lze nejrychleji aplikací krevní plazmy s růstovými faktory z krevních destiček vlastní krve metodou ACP. Touto metodou lze urychlit hojení až o 50%. Viz :www.plazmaterapie.com
www.revmacentrum.cz
jaja  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Ďakujem za odpoveď!
Vo svojom príspevku som neuviedol, že úraz sa mi stal takmer pred 2 rokmi, tak neviem, či je "plazmoterapia" aktuálna. A ďalej by som rád vedel, kde sa dá spomínaná "čtyřbodová skeletální ortéza" kúpiť. Keď som si ju dal vo vyhľadávači hľadať, nič to nenašlo.
Ďakujem.

Odpoveď na jaja

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
čtyřbodová ortéza - příklad : Náš web - ortopedie - v pravém sloupci logo GBC - DonJoy - kolenní ortézy - vazová poranění
www.revmacentrum.cz
Karamelka  |  Visitor  |  Bratislava
  • 2 odpovedí
Dobry den prajem,

po lyziarskom uraze pred 4 tyzdnami(minimalny pohyb v orteze) a obtiazach pri flexii ukazala MR parc. lezia LCA, lezia zad. rohu med. menisku gr. II a kontuzny edem later. kondylu femuru a tibie..je v tomto pripade potrebna artroskopia?moj ortoped mi predpisal kolagenove(?) injekcie. chcela by som poznat aj iny nazor..dakujem velmi pekne za odpoved
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
k urychlení hojení bych doporučil léčbu růstovými faktory z krevních destiček vlastní krevní plazmou, což na rozdíl od jiných nitrokloubních injekcí evidentně podporuje urychlení zhojení částečně poškozených struktur.
prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

Karamelka  |  Visitor  |  Bratislava
  • 2 odpovedí
Dakujem za odpoved..lekar mi predpisal 10 davok injekcie GUNA MO knee ..skusim sa informovat o moznosti liecby rastovymi faktormi..vedeli by ste mi aj povedat, ako dlho zhruba trva liecenie?bolo mi odporucane nosit stale ortezu, minimalny pohyb a natahovacie - posilnovacie cviky.Dakujem

Odpoveď na Karamelka

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím, léčba čerstvého poranění trvá cca 5-7 týdnů. Doporučuji ortézu s kloubem s nastavitelným ohybem.
S Vámi uváděným preparátem nemáme zkušenosti, pokud Vím, není v ČR registrován.
prim. Moster, Revmacentrum
Nika11  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Dobry den,
na lyziach sa mi stal podobny uraz - teda natrhnuty predny skrizeny vaz. Chcem sa spytat, ci sa vaz uplne zrastie a bude ako predtym alebo zostanu nejake nasledky?
Dakujem.

Súvisiace skúsenosti

Odborníci vo vašom okolí