Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Osteochondrálna lezia - Konzervatívna liečba úrazov - Diskusia

Osteochondrálna lezia

Osteochondrálna lezia

turista  |  Visitor
Dobry den, na magnetickej rezonancii v auguste t.r. mi zistili MCF s nalezom cca 12 mm osteochondrálnej lezie nosnej časti bez liberalizacie s lahkou impakciou artikulacnej plochy, subchondralne s dronocystickymi zmenami, chondralna vrstva kontinualna, nepravidelne redukovana. V T2 a T2 FS sekv. sledovatelny rozsiahly edem kostnej drene MCF. Záver z rezonancie: osteochondrálna lézie, resp. osteochondritis dissecans MCF s lahkou impakciou, bez znamok leberalizacie, sledovatelny rozsiahly edem kostnej drene MCF. Synovitida, grade 1 lezia proximalneho MCL a medialneho patelarneho retinakula.
Naordinovali mi nasledovne lieky: Condrosulf 800, tbl 1-0-0 - 3 balenia, ZALDIAR tbl 30, 1-0-1, po dobrati znovu CONDROSULF 800, tbl 1-0-0 - 3 balenia. Napriek uvedenej liecbe /po jej dobrati/mam v kolene neustale bolesti, picha ma pri chodzi, najma pri chodzi po schodoch, osetrujuci lekar ma objednal na kontrolu p.p.
Chcem sa opytat na vas nazor,ako pokracovat v liecbe, ist znovu na kontrolu, ci vyhladat ineho odbornika za ucelom konzultacie, prip. ake ine lieky by ste mi doporucili? Rozmyslam aj nad doplnkovou liecbou vo forme glukosaminu prip.zelatiny, odporucate mi ju? Dakujem za skoru odpoved.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
v případě léčby OCD je nasazení Condrosulfu pouze "slabá káva" k léčbě tohoto onemocnění. Léčba je buď operativní fixací speciálními hřeby, nebo neinvazivně nitrokloubní injekční léčbou minimálně růstovými faktory ACP v krevní plazmou, nebo lépe léčba kmenovými buňkami.
prim. Moster, Revmacentrum, Brno
www.lecbakmenovymibunkami.cz

Súvisiace skúsenosti

Odborníci vo vašom okolí