Chondromalácia

Chondromalácia

michaela18  |  Visitor  |  Zilina
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je potrebná operácia pri týchto výsledkoch z MR vyšetrenia pravého kolena:
LCM, PCL, ACL s primeraným priebehom a SI, kontinuita zachovaná.
Laterálny ligg. komplex, vrátane ITT, šľachy m. BF, šľachy m. popliteus a LCL intaktné, bez známok posttraumat. lézie.
Menisky formované normálne, bez ruptúry.
Patella v adekvátnej polohe, typ Wiberg II., chondromalácia gr. II., chrupavka facies patellaris femoris bez chorobných zmien, efúzia retropatellárne neprítomná, filiformná mediopatellárna plika hrúbky 2mm, bez známok inflamácie.
Lig. Patellae proprietárny, šľacha m. QF a retinacula bez chorobných zmien. Hoffovo teleso primeranej intenzity.
Incip. Bakerova cysta.
Skelet kolena a chrupavky bez chorobných zmien.

Bolesti sú pravdepodobne zapríčinené pádom z terénnej motorky. Bolesti mávam v oboch kolenách, nakoľko som si poranila obe. Pravé na tom bolo horšie, RTG ukázalo rozštiepenie jabĺčka. Úraz sa stal minulý rok na jar. Odvtedy mávam bolesti, kŕče v stehnách, no i nad kolenom a kolená sa zasekávajú. Stáva sa to tak raz alebo dvakrát do mesiaca. Niekedy viem určiť, že to prichádza a rýchlo zmením polohu kolien, aby som tomu predišla, inokedy sa tomu vyhnúť nedá, nakoľko bolesť príde náhle a koleno sa okamžite zasekne. Obe kolená sa zasekávajú v odlišných časoch, nezávisle od seba, no pravé sa zasekávajú častejšie. Zatiaľ s mojim lekárom riešim len pravé koleno, nakoľko študujem v UK a na SK chodím len cez prázdniny.

Chcem len mať názor viacerých odborníkov, nakoľko osobne za doktormi na SK chodiť nemôžem.

Ďakujem za všetky odpovede.
Odborníci vo vašom okolí