MR kolena vľavo:...

MR kolena vľavo:...

Vilana  |  Visitor  |  Banska Bystrica
Dobrý deň

Prosím Vás o vysvetlenie popisu MR kolena vľavo:
Technika vyšetrenia AxT2,Sag T2, Cor PD, Sag STIR, Cor STIG, Sag T1 FS
LCA, LCP, LCL, LCM bez čerstvých zmien.
LM primeraného tvaru, intenzity, bez subluxácie.
MM na zadnom rohu so známkami evidentnej radiálnej ruptúry artikulačného okraja. CHrupavka na med.femor.kondyle, najmä vo ventr.časti, nepravidelná s drobnými defektami, drobné okrsky reakcie subchondrálnej kosti.V.s. starší konkávny defekt chrupavky aj na later. femor.kondyle. Incip.gonartróza. Lig.patellae a C-Hoffi bez evidentnej patológie. Bez známok artrózy. Tenká effúzia supra, prepatelárne do 1 cm.
Záver : MM na zadnom rohu so známkami radiálnej ruptúry artikulačného okraja.Chondromalácia II.gr. na med. femor. kondyloch.

Toľko MR ,...môžem poprosiť o rady, akú formu liečby, poprípade operačného zákroku potrebujem podstúpiť.

Ďakujem

S pozdravom Vilana

Súvisiace skúsenosti

saska_94 21.01.2017
Stojí to za to

Od malicka mam problemi s klbami... navstivila som xy lekarov no ani jeden nevedel co mi je. Po odporucani som sa rozhodla navstivit Avelane clinic a pana doktora Galbaveho a nelutujem! Najlepsia klinika! Maximalna spoko... Viac 

Stojí to za to

Pan doktor operovali ste mi koleno 5.4.2013, nevedela som kto ste. Dnes som bola na kontrolu, okrem ineho, ze ste fesak, ale vas pristup klobuk dole. Zelam vam vela, vela uspechov.Aj sestricka zlata. U nas v regione nebu... Viac 

Odborníci vo vašom okolí