Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
MIR kolena - Koleno - operácia menisku - Diskusia

MIR kolena

MIR kolena

zanet  |  Visitor  |  Nitra
  • 1 Páči sa mi to
Dobry den prajem. Prosim vas mohli by ste mi vysvetlit moju diagnozu praveho kolena? Prikladam vysledky z MIR. Dakujem, Zanet.

Koleno pravé:

Technika vyšetrenia:

TSE T2 transversal

TSE T1 sagital

GE STIR sagital

SE T1 coronal

Popis vyšetrenia:

Kolaterálne ligg. intaktné, priebeh a signál. intenzita v norme, bez chorobných zmien.

PCL hyperangulované, signál. intenzita v norme, beztraumatických zmien.

Neostré kontúry femorálneho úponu ACL, s akcentáciou signálovej intenzity, v tranzverzálne vedených sekvenciách známky objmenej parciálnej až možnej subtotálnej ruptúry.

Oba menisky formované normálne, LM s primeranou signálovou intenzitou, ruptúra nepriekazná. Intrameniskálna rupt. na peroférii ZR MM gr. I.-II.

Patella alta, typ Wiberg I., patellárna a trochleárna chrupavka bez chorobných zmien.

Maloobjmeová náplň suprapatelárnej burzy a mediopatelárnej pliky.

Lig. patellae proprium, distálna časť šľachy m. QF v zachytenom rozsahu a retinacula s primeranou štruktúrou a signálovou intenzitou, kotinuita zachovaná.

Hoffovo teleso edematózne presiaknuté infrapatelárne.

Popliteálna krajina bez patologických ložiskových zmien.

Difúzne nehomogénne akcentovaná signálová intenzita kostnej drene meta a diafýz femuru a tibie v zachytenom rozsahu v STIR sekvencii, benígnej morfológie - suponujem reaktívne zmeny - rekonverzia /nikotinizmus, habitus, anémia.../.

Inak skelet a chrupavky bez patolog. zmien.

Súvisiace skúsenosti

saska_94 21.01.2017
Stojí to za to

Od malicka mam problemi s klbami... navstivila som xy lekarov no ani jeden nevedel co mi je. Po odporucani som sa rozhodla navstivit Avelane clinic a pana doktora Galbaveho a nelutujem! Najlepsia klinika! Maximalna spoko... Viac 

Stojí to za to

Pan doktor operovali ste mi koleno 5.4.2013, nevedela som kto ste. Dnes som bola na kontrolu, okrem ineho, ze ste fesak, ale vas pristup klobuk dole. Zelam vam vela, vela uspechov.Aj sestricka zlata. U nas v regione nebu... Viac 

Odborníci vo vašom okolí