opuch clenku a bolest achilovky

opuch clenku a bolest achilovky

borges74  |  Visitor
dobrý deň, prosím o radu. Od 09/2009 mám opuchnutý a bolestivy členok a bolestivú ach. šlachu pri päte. nemôžem poriadne chodiť. Vybral som lieky, dlahu, RAT ožiare, rehabilitacie, na MRI zistena tekutina v slachovych posvach, obraz akutnej vaginitidy, nič nezaberá, takže sa trapim doteraz 03/2010, krivam a som PN /dva mesiace/, čo môže pomôcť?
kremiesik  |  Visitor
  • 1 odpovedí
zdravím vás,čítam váš príspevok a chcem sa spýtať či ten členok je už v poriadku,totiž mám asi ten istý problém 9 týždnov aj ja."Zničoho nič" bez úrazu ma začal bolieť členok,zapálila sa achilovka,všetko okolo opuchlo a je to veľmi bolestivé.Vzhladom na to,že som po op.žlčníka a mám problém z pečeňou,nemôžem brať žiadne protizápalové lieky,vybrala som len nejaké elektroliečby a rehabilitácie,1x obstrek bez výsledku,a všelijaké v lekárni dostupné gely na opuch a bolesť,nič mi doteraz nezabralo a myslím že to je zo dňa na deň horšie,prosím ak sa vám dá podeliť sa o skúsenosťi v liečbe.Chystám sa na ortopédiu asi ma tiež pošle na CT a MRI,ale mám z toho strach,lebo v našom kraji sa na takéto vyšetrenia čaká 2 - 3 mesiace.dakujem za odpoved olga.
ivan  |  Visitor
  • 2 odpovedí
Važená pani Olga,
zhodné problémy s opuchom šliach ľaveho členky a ich úponov do päty mám i ja.Bolestivé,ostre pichnutie v mieste úponov šliach mám pri dostupení na pätu.Chodím na špici lavej nohy s palicou.Podarilo sa Vam sa s Vašim problémom vysporiadať?Ak by ste zaregistrovala môj dotaz,bol by so rád,
ak by ste mi poradila.Môj mail:universal@netax.sk,033-5350071.Dakujem vopred, Ivan Trnava.
denisa  |  Visitor
  • 1 odpovedí
mala som rovnaky problem este vcera trval asi tak 4 dni davala som si na patu octanovu mast spolu s konskou mastou nepotierala ale riadne vrstvy az mi presakovali cez obvaz a nechala som si tri dni obviazane .. asi tak rano a vecer vzdy na novo namazala a dnes mam uz pokoj ... nestupat cely ten cas na patu a postupne skusat a nakonie com rano vstala a pichanie a bolest v clenku bola prec .. nic ine nepomoze zbytocne peniaze za lekarov .. takze obklad na patu az k clenku a zviazat stahovacim obvazom .. nie pevno len tal aby to drzalo .. pretoze teda aspon mna to bolilo aj pri silnom stiahnuti obvazom .. tak dufam ze vam zaberie .. tak ako mne ..
lucka  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Dobrý deň,
cca pred týždňom som behala vo fitness, behala som na aerobicovej podložke. Zhruba po týždni intenzívneho cvičenia sa mi dostavila bolesť v oblasti achillovej päty. Zo dňa na deň to bolo ale horšie a horšie a po týždni som už v takom štádiu, že nemôžem poriadne došlápnuť na nohu, mám opuchnuté obe nohy v oblasti členku a achilovky ( členok nie je vidno). Začala som si dávať mastičky na opuchy ale nepomáha to veľmi. Čo to môže byť?Je návšteva lekára nutná?
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
amatérské léčení neradím. Potíže s Achilovkami rády přechází do chronického stádia a léčí se potom obtížně.
prim. Moster, Revmacentrum
čudo  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dobrý deň,prosím o radu.Manželka bola operovaná na ľavý členok: diagnóza Entezopatia tend achilli l sin, bursitida , po operácii diagnóza : Peritendinitis Achillea l.sin bursitids retrocale. Momentálne má veľmi silné bolesti , nemôže na nohu dostupovať a má veľké opuchy.Vyskúšala všeky dostupné konzervatívne liečby,gely octanové masti a iné.Chcem Vás touto cestou poprosiť o nejaké riešenie alebo odbornú pomoc ako ju tej neznesitelnej bolesti zbaviť.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
léčbu zánětů kolem Achillovy šlachy řešíme pomocí vysokoenergetické rázové vlny ESWT. Bližší viz : www.razovavlna.eu
prim. Moster, Revmacentrum
Odborníci vo vašom okolí