Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Šedé škvrnky pred očami - Konzervatívna liečba chorôb sietnice a sklivca - Diskusia

Šedé škvrnky pred očami

Šedé škvrnky pred očami

Guriš  |  Visitor
dobrý den, chcem Vás poprosiť o radu, už tri týždne mám v ľavom oku, resp.pred oboma očami malé šedé škvrnky, po vyšetrení u lekára mi povedali, že na sklovci mám malé, úzke svetlé pásiky, že to môže byť aj porušením sklovca, neviem prečo, ani ako sa to spôsobilo, zrak mám veľmi dobrý,len tie škvrny mi vadia, a pobolievajú ma oči, pichanie. rovnako raz za dlhší čas sa mi stratí na chvíľu časť obrazca a po pár desiatkach minútach s bolesťou očí mi to prejde.. mám 32 rokov a to s tým občasným výpadkom mám od 18 rokov, prosím o radu, môj mail je 505a@pobox.sk, ďakujem
Iveta  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 2 odpovedí
Dobrý deň,
je možné konzervatívne liečiť alebo aspoň zastaviť progres pri foramen maculae? (lekárka v máji min. roku diagnostikovala susp. macula hole, nedoporučila žiadne vyšetrenie ani liečbu, takmer po roku diagnostikovala teraz v marci 2013 foramen maculae až teraz odporučila špecializované vyšetrenie v očnom centre) pacientka má 77 rokov (zdravá, aktívna, lieči sa na hypertenziu)
Ďakujem. Kubincová
anonym  |  Visitor  |  Bratislava
  • 5 odpovedí
Dobrý deň,
bez kompletného očného vyšetrenia sa v tomto prípade nedá poradiť. Pani musí naozaj absolvovať vyšetrenie a na základe toho sa rozhodne na špecializovanom pracovisku ako ďalej. S pozdravom MUDr. Smorádková Adriana, očná klinika NeoVízia Bratislava

Odpoveď na anonym

Iveta  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 2 odpovedí
chápem, že bez presného vyšetrenia nie je možné určiť liečbu, mňa ale zaujal názov tejto sekcie "konzervatívna liečba ...", pretože na stránkach oftalmologického centra som našla len možnosť operatívnej liečby pri foramen maculae, navyše dosť komplikovanej, nemenej komplikovanú pooperačnú starostlivosť... Je teda nejaká možnosť pri podobných diagnózach liečiť poruchy sklovca, či sietnice konzervatívne (čiste teoreticky-rozumiem, že po komplexnom vyšetrení môže byť výsledok iný, ale je nejaká nádej na nechirurgickú liečbu)?

prosím vás, čiste teoreticky je pri podobnných diagnózach možná aj konzervatívna liečba?

Súvisiace skúsenosti

Odborníci vo vašom okolí