AKO BOJOVAŤ S JARNOU ÚNAVOU?

Autor:

I keď nás jarné počasie a prebúdzajúca sa príroda neskutočne okúzľujú, má jar i svoju nepeknú stránku. Často nás sužuje únava, zlá nálada, vyčerpanosť a oslabená imunita.

Dôvod je jednoduchý: po dlhotrvajúcej zime sprevádzanej nedostatkom slnečného svetla organizmu chýba energia a pokiaľ bola zima, rovnako ako tohtoročná, plná výkyvov počasia, nezvykle vysokých teplôt a doprevádzali ju virózy, epidémie chripiek a nachladení, býva organizmus vyčerpaný. K tomu sa pridávajú i ďalšie faktory – strava v tomto období nie je tak bohatá na vitamíny a oveľa menej než v inom ročnom období športujeme. Naša kondícia a prirodzená odolnosť sa zhoršuje a telo s oslabenou imunitou sa nedokáže brániť ani malému útoku choroby.

Ohrozené sú hlavne deti a seniori, ale taktiež tí, ktorí sú vystavení veľkej fyzickej námahe, psychickému napätiu a stresu, pretože telo v takých situáciách dostáva „pekne zabrať“ a obranyschopnosť klesá. Ale i s tým sa dá niečo urobiť – vsaďte na pestrú stravu, správny pitný režim, spánok, dostatok pohybu a taktiež na silu prírodných enzýmov.

Strava plná vitamínov

Účinná je pestrá strava s vysokým obsahom vitamínov a minerálnych látok. Na jar si doprajte hlavne sezónne druhy zeleniny – redkvičky, jarnú cibuľku a pažitku. Vhodné sú aj bylinky napr. žerucha, ktorú môžete jednoducho vypestovať v mištičke za oknom alebo naklíčené semená munga, šošovice a cizrny. Do pitného režimu zaraďte čerstvé ovocné a zeleninové šťavy, vodu s citrónom a zelený čaj.

ovoce

Pohyb

Chladné obdobie roka a nevľúdne počasie často berú chuť tráviť čas vonku, a tak behom zimy skôr leňošíme. Pohyb však ovplyvňuje nielen psychickú pohodu, ale aj imunitu. Takže teraz už žiadne vyhováranie, stačí keď začnete iba pravidelnými prechádzkami. Chôdza je totiž skvelá pohybová aktivita, ktorej účinky vás prekvapia – spevníte telo, posílite kosti i srdce, získate novú energiu a s vyšším tempom chôdze i schudnete. A vďaka pohybu a získaným endorfínom bude svet hneď o niečo veselejší.

Osvedčený recept

V tomto období nepodceňujte ani spánok. Je to ohromný pomocník a veľký kúzelník, ktorý zaručene dodáva energiu a napomáha celkovej regenerácii. Obranyschopnosť a celkovú odolnosť ovplyvňujú i ďalšie veľmi dôležité látky – enzýmy. V ľudskom tele sa podieľajú na rade biochemických procesov a niektoré výrazne ovplyvňujú fungovanie imunity. Pred jarou ich však v organizme nemusí byť dostatok, a tak sa vyplatí dodávať ich do tela zvonku prostredníctvom tabletiek enzymových liekov. Vďaka komplexnému pôsobeniu dokážu enzýmy nielen posíliť imunitu, ale aj zlepšiť priebeh choroby, skrátiť dobu liečby a zabrániť opakovanému vzniku ochorenia.

Tajomstvo enzýmov

Enzýmy sú úzko zameraní špecialisti, ktorí hrajú v našom tele dôležitú rolu. Každý pôsobí určitým spôsobom, avšak iba niektoré enzýmy je možné využiť v liečbe. Vďaka dlhodobým vedeckým výskumom bolo zistené, že fungovanie imunitného systému ovplyvňujú iba tzv. proteolytické enzýmy. Na rozdiel od iných liekov nezasahujú proti prejavom určitého ochorenia, ale priamo mobilizujú imunitný systém a udržujú ho v rovnováhe. S ich prispením sa naštartujú potrebné obranné mechanizmy v tele a organizmus sa s ochorením alebo jeho hrozbou dokáže vysporiadať sám.

Účinnú kombináciu prírodných enzýmov obsahuje liek Wobenzym. Vo svete ho ľudia užívajú už dlhšie ako 50 rokov a jeho účinnosť je preukázaná radou kontrolovaných klinických štúdií. Taktiež v Českej republike a na Slovensku ho, už 25 rokov, každý rok užíva viac než 100 tisíc ľudí, přičom niektorí i opakovane. Zhruba tretina ľudí užíva Wobenzym na posílenie imunity, a to i na jar, lebo im naviac pomáha vysporiadať sa s vyčerpanosťou a celkovou fyzickou i psychickou nepohodou.

Wobenzym je tradičný liek z prírodných zdrojov k vnutornému užitiu. Starostlivo prečítajte príbalovú informáciu.

Viac informácií k možnostiam enzymatickej liečby pri liečbe chrípky nájdete TU

Aktualizované: 12.05.2017