Zapálený nerv - chyba zubárky?

Zapálený nerv - chyba zubárky?

lukas  |  Visitor  |  Trnava
Zdravím Vás, pred dvomi týždňami mi našla zubárka dieru v zube, ktorý som už mal dávno zaplombovaný, vypadlo kúsok výplne a napchala sa mi tam potrava ktorá už hnila. Tak tú dieru vyčistila, dala vložku a zaplombovala. Dnes ma začal zub bolieť tak som išiel na pohotovosť kde mi zubárka povedala že mám zapálený nerv. Ked mi zub otvorila citili sme strašný zápach, celé to tam hnilo. Urobila moja zubárka niekde chybu ked sa mi zapálil nerv? Ďakujem za odpoved
Andel Elite Dental Center  |  Basic member  |  Hlohovec
  • 7 odpovedí
Urobiť záver či lekárka alebo lekár urobil chybu z Vášho popisu nie je možné. Je pravdepodobné, že ošetrenie lekárky mohlo byť robené s úmyslom zachrániť zub v hraničnej kondícii. Na posúdenie stavu by bolo treba vidieť aspoň RTG snímku urobenú pred zákrokom. V ideálnom prípade aj fotku zubu po odstránení pôvodnej plomby. Dnes sa takéto fotky robia štandardne pri každom ošetrení pomocou intraorálnej kamery.
Pri pravidelných prehliadkach sa dá takýmto problémom v budúcnosti predchádzať.
S pozdravom
MUDr. Andel Pavol

Súvisiace skúsenosti

Zuzana 13.04.2015
Stojí to za to

Mali sme hlboký kaz na zadnom zúbku a keďže som nechcela riskovať opuch a následné vytrhnutie zúbka, chcela som ho dať opraviť. Veľmi som sa bála ako moje dieťa zvládne ošetrenie, no ošetrujúca lekárka bola úplne skvelá ... Viac 

Odborníci vo vašom okolí