Rameno - ošetrenie rotátorovej manžety

Bolesti ramena a rotátorová manžeta

micka698
Visitor
Príspevkov: 1
Pošli súkromnú správu

Bolesti ramena a rotátorová manžeta

Dobry den,mam bolesti laveho ramena uz dlhsiu dobu (asi aj 5 rokov). Minuly rok som sa rozhodla liecit ho. Ortoped mi najskor nasadil lieky(Movalis a este jedny nazov si uz nepamatam), tie nezaberali tak som vybrala injekcie a po mesiaci a pol sa bolesti obiavili opat. Vyziadala som si rehabilitacie, kde mi fyzioterapeuta urcila podla hybnosti ramena inu diagnozu- poskodenie rotatorovej manzety. Ortoped na sone nasiel v ramene echo zrna. Mohli by ste mi prosim vysvetli to to znamema? Mam 25 rokov,osteoporozu chrbtice,na ZS a SS som hravala volejba(ziadna 1. liga iba skolske turnaje) a na VS som uz zacala pocitovat problemy s ramenom.Pojem rotatorova manzeta pocujem prvy krat, no moje tazkosti tuto diagnozu uplne opisuju(ruka ma zacina boliet pri uhle 90° a ku hlave to ide s bolestou,problemy pri dvihani smerom hore a hlavne do stran,bolesti pocas spanku,trpnutie ruk,striedanie bolesti v ramenach pocas spanku..).Mohol ortoped tuto diagnozu prehliadnut?Po fyzioterapiach sa hybnost trochu zlepsila, no bolesti aj tak pretrvavaju.Co mam dalej robit?Vopred dakujem za Vasu odpoved

odpovedať   

Všetky reakcie na túto tému

Revmacentrum®

Revmacentrum®
platinum member Basic member
Brno
Príspevkov: 1989

Zdravím,
echo zrna může znamenat nález vápenné usazeníny - kalcifikátu - v závěsném aparátu ramenního kloubu (rotátorová manžeta).
Lze odstranit bez operace metodou fokusovné rázové vlny ESWT.
www.revmacentrum.cz
www.razovavlna.eu

(0)
   odpovedať   
monika
Visitor
Banska Bystrica
Príspevkov: 2
Pošli súkromnú správu
Odpoveď na Revmacentrum®

Mam podobný problém. V marci som spadla na lade pri korculovani na rameno. 3 tyzdne som nosila bandáz. Potom nastúpili rehabilitacie. Ruka ma po celú dobu velmi bolela, hlavne v noci som nemohla spat ani na jednom boku. Pri cviceniach mi rozvicili ruku, som mala ochabnute svalstvo. V máji som bola na MRI, kde nebolo nic vidiet tak ma poslalio na akupunkturu, ktora trosku pomohla. Bolesti sa ale vratili, tak som sla za ortopedom, ktory predpoklada laesiu rot.manzety a mam absolovovat druhy krat MRI. Z coho mam panicky strach.Je mozno to zistit aj inym sposobom?

odpovedať   
Revmacentrum®

Revmacentrum®
platinum member Basic member
Brno
Príspevkov: 1989

Odpoveď na monika

Zdravím,
vyšetření MRI ještě nikoho nepoškodilo a nikomu neublížilo, není třeba se ničeho obávat. Máte rozumného ortopéda, který chce mít ve všem jasno. Akupunktura Vám jen může odstranit bolest, ale ne její příčinu.
prim. Moster, Revmacentrum

(0)
   odpovedať   
anonym
Visitor
Pošli súkromnú správu

Mne nepomohli žiadne rehabilitácie ani lieky, dopracovala som to až ku "zamrznutému ramenu", pretože s bolesťou ramenom nehýbete. Až rozkývanie kĺbu v narkóze (operačný zákrok bez rezania) mi pomohol, nasledovala 3-mesačná rehabilitácia: elektro,..., ale pomohlo hlavne fyzické nasilu rozpohybovanie ramena zdravotnou sestrou(plakala som od bolesti, aj keď som užívala silne lieky proti bolesti). Mala som vtedy 53 rokov, ale rameno je odvtedy úplne v poriadku.

odpovedať   
Juanita
Visitor
Pošli súkromnú správu
Odpoveď na anonym

Dobry den, chcem vas tiez poprosit o radu aku terapiu by ste mi odporucili na moj problem, bolesti ramien mam uz cca rok (ruky uz nedokazem zdvihnut nad hlavu ani za chrbat ba dokonca ani ruky vbok nedokazem dat) Presla som uz liecbou-obstreky ramien-pripravkami GUNA MD,mezokain+diprophos,nesteroidne kortikoidy, lieky od bolesti, elektroliecba+ultrazvukom, rozne gely a masti - efekt po vsetkom ziadny. MRI zistila nasledovne : Lig. m. supraspin ako aj lig. m. infraspin. s lahkou chronickou tendinopatiou - lahke zmeny typu PHS., Deg. osteopat. zmeny v oblasti v. tuberkula.. (neviem co to presne znamena, ale hlavne chcem vediet ci je nejaky sposob ako ma zbavit kazdodennych bolesti a hlavne vratit hybnost v smere ruk nahor a za chrbat - problem sa tyka oboch ramien). Este dodavam ze liecba pulznymi vlnami v mojom pripade je kontraindikaciou (mam DM I typu s komplikaciami). Za skoru odpoved ako aj vysvetlenie mojej dg. dakujem.

odpovedať   
Fero63
Visitor
Presov
Príspevkov: 2
Pošli súkromnú správu

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať aké sú riziká operácie manžety rotátora. Zúžena štrbina medzi kľučnou kosťou a ramenným klbom. Mám problémy už 6,5 mesiaca a vyskúšal som fyzioterapie, rehabilitácie, infúzie neodolpasse teraz už aj rtg th a bolesti pretrvávajú.
Za skorú odpoveď vopred ďakujem.

odpovedať   
Ľutujeme, ale táto diskusia bola zablokovaná. Nebudete do nej môcť pridať žiadne ďalšie príspevky.

Vytvorte novú diskusiu v téme Rameno - ošetrenie rotátorovej manžety.

Komerčná správa: Čaká vás operácia? Potrebujete byť čo najskôr zase fit? Chcete urýchliť vstrebávanie opuchov a krvných podliatin po operácii a podporiť nekomplikované hojenie?