Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
MR vyšetrenie kolena - Koleno - operácia menisku - Diskusia

MR vyšetrenie kolena

MR vyšetrenie kolena

Eby  |  Visitor  |  Bratislava
  • 3 odpovedí
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o názor na výsledok MR.
Prítomný je postkontúzny edém dorz. časti later. kondylu tíbie, malý edém aj leter. kondylu femuru.
Sklerot. lézia med. kondylu femuru 9x3mm v.s. ostrovček kompakty.
LCA je výrazne zmazanej, hypersignálnej, zle diferencovateľnej štruktúry.
Bez zrejmých známok chondromalácie.
Mierne zmnoženie tekutiny intraartikulárne a stredne v suprapatell. burse.
Záver: Parc. až subtotálna lézia LCA
Postkontúzny edém later.kondylu tíbie, mierne later.kondylu femuru
Výpotok v suprapatell. burse, mierne intraartikulárne.

Aká liečba by mala nasledovať? Ďakujem
Juraj  |  Visitor  |  Nitra
  • 4 odpovedí
Vedel by mi niekto vysvetlit Zaver z MR? ZAVER:Intrameniskalny edem zad.rohu med.menisku s leziou gr.II-III, lezia gr.I pred.rohu med.menisku,ostatny nalez je v norme. Dakujem.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
jde o závažnější poškození zadního rohu vnitřního menisku. Vhodné je artroskopické ošetření.
prim. Moster, Revmacenrum, Brno

Odpoveď na Revmacentrum®

Juraj  |  Visitor  |  Nitra
  • 4 odpovedí
dakujem a kolko asi trva liecba?Po akej dobe budem moct opet znova normalne chodit?

Odpoveď na Juraj

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
po artroskopické operaci s ošetřením menisku je vhodné cca na 3-5 týdnů končetinu odlehčit s pomocí fracouzských (předloketních) holí se zátěží cca na 50% váhy, jízda autem možná je. Poté je již možná zpravidla plná aktivita.
prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

marečisko  |  Visitor  |  Trencin
  • 3 odpovedí
prosim vas chcem sa spytat na futbale som vyskocil a prasklo mi v kolene jak keby som zlomil konar alebo take nieco podobne a koleno mi zaplavalo alebo ja neviem co to bolo bol som v šoku ale strasna bolesť a z hruba za 10 dni som to nemal ani opuchnute a v pohode chodim ale citim ze to neni ok bol som na magnetickej a napisany je tam nejaky nalez a wiberg3,mierny edém medial palety neviem co to može byt.skuste byt niekto ochotny a poradit mi dakujem

Odpoveď na marečisko

marečisko  |  Visitor  |  Trencin
  • 3 odpovedí
a ktomu dopisujem este medialny meniskus- v zadnom rohu degenerat zmeny
lateralny meniskus v zadnom rohu longitudinalna trhlina, v tele degenerativne zmeny . lca-st.p.distenzii a proximálne i po parcial.repture.
lcp,lcl retinakula,lig.patelae a quadricepsu-primeranej morfologie.
lcm proximalne zvýšeny signal presiaknutie v oblasti vnutorneho lizu
chrupavčite povrchy a kostne struktury - bez evidentnej leziee.
hoffovo teleso-dorzalny cip medialne presiaknuty mierne fibroticky v rozsahu do 13 x 8 mm (mozny impingement medzi kondyimi) toto je celyp apier z mr plus co som pisal na koniec prveho prespevku bduem velmy vdačny ked mi poradite.
Juraj  |  Visitor  |  Nitra
  • 4 odpovedí
Untrameniskalny edem zad.rohu med.menisku s leziou gr II-III, lezia gr. I pred.rohu med.menisku,ostatny nalez v norme
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
jde o naléhavé podezření na přetržení předního zkříženého vazu. Vhodná je artroskopická revize kolenního kloubu.
prim. Moster, Revmacentrum, Brno
Jana  |  Visitor  |  Trencin
  • 4 odpovedí
Dobry den, drzim v rukach vysledky z MR laveho kolena, vedeli by ste mi to prelozit, aby som mu chapala...?
zaver:
parc.lezia LCA
perc.lezia LCL gr.II a LCM gr.I
postkontuzny edem later. kondylu tibie a femuru
synovitida stred.st.

vopred velmi pekne dakujem. Jana
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
překlad: částečné přetržení předního zkříženého vazu, částečné přetržení zevního postranního vazu II. stupbně,vnitřního postranního vazu I. stupně, otok kosti po pohmoždění zevní části kloubní plochy kosti stehenní a bércové, podráždění nitrokloubní membrány.
Lyžařský úraz ?
prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

Jana  |  Visitor  |  Trencin
  • 4 odpovedí
jeeee, dakujem za tak rychlu odpoved. Ano, bol to lyziarsky uraz :-(
Dufam, ze sa to da nejako dokopy a budem moct opat lyzovat... Je to nieco vazne? Treba do toho nejako operativne zasahovat, viete mi prosim poradit?
Jana

Odpoveď na Jana

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Pokud je nitrokloubní krevní výron, přikláněl bych se k artroskopické revizi. Může být rovněž poškozen některý z menisků. Pokud lze, dá se poškozený meniskus ještě augmentovat, tj. "přišít". Později ne.
prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

Jana  |  Visitor  |  Trencin
  • 4 odpovedí
Dobry den,
reakcia mojej p.doktorky na vysledky z MR (pisala som tu 16.03.2012 17:59) bola nasledovna: kedze ide iba o ciastocne pretrhnutie vazu a nie celkove, "opravi" sa to aj same. Dostala som od bolesti prasok Nimesol a doporucenu rehabilitaciu, kt. som vsak prerusila, lebo elektrika mi sposobovala este vacsiu bolest. Neviem, ci mam s takymto postupom suhlasit a len to vydrzat a rozcvicit (uraz sa stal pred 5 tyzdnami, koleno stale nezohnem, boli i v klude) alebo sa mam s vlastnej iniciativy domahat na artroskopiu? Nikdy som takyto uraz nemala a fakt neviem, ci je lepsie nechat to tak (trpiet dalej a kolko to este potrva) alebo si dat zasiahnut dovnutra (a co ked tomu len zvytocne viac ublizim)? A je vobec vhodne to rehabilitovat???

Odpoveď na Jana

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
A....Vaše paní doktorka je ortopéd, který má zkušenosti s operatívou kolenních kloubů ???
prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

Jana  |  Visitor  |  Trencin
  • 4 odpovedí
je to ortoped, kde spadovo patrim a bola som k nej po uraze odoslana, MR mi na zaklade ziadanky robili inde, k nej chodim na kontroly....

Odpoveď na Jana

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
pro budoucí osud kolenního kloubu jsem Vám poradil to nejoptimálnější. Později se už těžko dá něco udělat :-(
prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

Iveta  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 5 odpovedí
Dobrý deň chcela by som vedieť ,že som nepocujuca.u nás doktor chirurgia je na dovolenku až 10.8..neviem či v poriadku.zaver: parcialna ruptúra ventralneho aspektu LCM-femorialny úsek-Neer2.Presiaknutie v okolí.medialny meniskus bez meniskalnej lezie.parcialna až subkompletná ruptúra ALC-strednej tretine.dakujem

Odpoveď na Iveta

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Jde o částečné přetržení vnitřního postranního vazu a téměř úplné přetržení předního zkříženého vazu kolena.
prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

Iveta  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 5 odpovedí
Myslím že je norme bez operácie z kolena meniskus!!!

Odpoveď na Iveta

Iveta  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 5 odpovedí
Poslala som nález výsledok
mazurka  |  Visitor  |  Trnava
  • 2 odpovedí
dobrý deň,27.4 idem na operáciu kolena no neviem vlastne nič viac bolo mi len povedané ,že treba operovať...moje výsledky z MR med.meniskus s deg.zmenami a výraznou léziou v dorzolat.oblasti typ 3,Art.chrupavka s veľkých chondrálnym defektom nad rozsiahlim kontúznym ložiskom v lat.fem.kondyle s priemerom 35cm....je to fakt také vážne?myslíte že teda po operacii zas budem môcť aktívne športovať?ďakujem za pomoc ,myška
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
pokud bude operace pouze menisku s částečným odstraněním, lze sportovat do 5 týdnů od artroskopie. Pokud ale bude nutnost ošetření chrupavčitého defektu, záleží na typu operativního zákroku. Pokud by bylo zjištěno uvolnění chrupavky a bylo by nutnost chrupavku fixovat, po té je doba odlehčení kolenního kloubu až 3 měsíce. Domlouvat si závazně sportovní aktivity na jaro by asi nebylo z těchto důvodů rozumné. Nechte si ale vše podrobně vysvětlit u Vašeho operatéra.
prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

mazurka  |  Visitor  |  Trnava
  • 2 odpovedí
Ďakujem

Odpoveď na mazurka

Eby  |  Visitor  |  Bratislava
  • 3 odpovedí
MR vyš. pr. kolena
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o názor na výsledok MR.
Prítomný je postkontúzny edém dorz. časti later. kondylu tíbie, malý edém aj leter. kondylu femuru.
Sklerot. lézia med. kondylu femuru 9x3mm v.s. ostrovček kompakty.
LCA je výrazne zmazanej, hypersignálnej, zle diferencovateľnej štruktúry.
Bez zrejmých známok chondromalácie.
Mierne zmnoženie tekutiny intraartikulárne a stredne v suprapatell. burse.
Záver: Parc. až subtotálna lézia LCA
Postkontúzny edém later.kondylu tíbie, mierne later.kondylu femuru
Výpotok v suprapatell. burse, mierne intraartikulárne.

Aká liečba by mala nasledovať? Ďakujem

Odpoveď na Eby

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
nejrozumnější by byla artroskopická revize kloubu, a to z důvodu ošetření poškozených struktur tzv. měkkého kolene a k přípravě zřejmě operací následných.
prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

Eby  |  Visitor  |  Bratislava
  • 3 odpovedí
Dobrý deň, ďakujem pekne za odpoveď, zaujímalo ma to z dôvodu, že zatiaľ ošetrujúci ortopéd zvolil konzervatívnu liečbu, momentálne už tri týždne nosím ortézu typu Arexa. Mala by som na budúci týždeň absolvovať opakované MR. S tým, že podľa výsledku zvolí ďalší postup.
Koleno stále bolí, hybnosť je obmedzená, ak by pokračovala táto konzervatívna liečba, ako dlho by trvalo doliečenie? Ďakujem vopred za odpoveď.

Odpoveď na Eby

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdrvaím,
je to rozhodnutí kolegy o vedení poúrazového stavu. Po 4-5 týdnech po úrazu je šance k reparaci poškozených tkání měkkého kolena pramalá. Např. čerstvě prasklý meniskus se místo sešití po akutním úrazu později dá jen odstranit.
prim. Moster, Revmacentrum
ALENKAkk
ALENKAkk  |  Visitor  |  Presov
  • 2 odpovedí
Dobrý deň
dostala som výsledok MR a ten je nasledovný: Stenčenie dorzálneho rohu a tela mediálneho menisku-dif.gd.hypoplastický meniskus,degeneratívne zmeny .Lézia dorzálneho rohu mediálneho menisku s kontaktom na kapsulárný povrch menisku a na tibiálny artikulačný povrch menisku-traumatická lézia gr.III-šikmá ruptura menisku.Malé cystické ložiská v urovni dorzálneho rohu mediálneho menisku až v interkondylárnej urovni-dif.dg.synoviálne cysty,parameniskálne cysty....môžete mi to niekto PROSÍm vás preložiť zrozumiteľnejšia a pripraviť ma na to,či je potrebná operácia ?
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
podle vyšetření magnetické rezonance je zjištěno poškození vnitřního menisku. Pokud jsou s kolenním kloubem potíže, artroskopická revize je žádoucí. Jde o jednoduchý standardní a vysoce efektivní výkon.
prim. Moster, Revmacentrum
ALENKAkk
ALENKAkk  |  Visitor  |  Presov
  • 2 odpovedí
Dobrý deń
chcem sa vám podakovať za odpoved....potrebovala by som ešte vedieť ak sa rozhodnem pre operačný zákrok ako dlho bude trvať rehabilitácia a za aký čas sa zaradím do pracovného procesu.

Odpoveď na ALENKAkk

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
po nekomplikované artroskopické revizi je vhodné kloub po operaci šetřit chůzí s pomocí 2 francouzských holí (krátké berle) ca 3 týdny, po té je zpravidla možná plná zátěž.
prim. Moster, Revmacentrum

westka  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 6 odpovedí
primerana sirka klbovej strbiny, normalne postavenie zobrazenych kosti. primerana SI kosti, tekutina nezmnozena. bone edem v oblasti later. kondylu na ploche 33x1 COR. menisky-primerana sirka, tvar a SI oboch meniskov. Chrupavky primeranej sirky, ostrych kontur, prmerana Si. ACL, LCM primeranej sirky, zachovana kontinuita a Si. LCL zvlneneho priebehu, zvisena SI v mieste odstupu, kontinuita je zachovala-postkontuzne zmeny. stav po rupture PCL jeho kontinuitu nesledujem. v mieste uponu PCL na GRE je sledovatelny hemetom velkosti 10x7 mm v SAG rovine. lig. Patellea bpn. primeranej Si svalov a makkych tkaniv. Zaver: stav po totalnej rupture PCL postkontuzne zmeny na LCL. Bone edem later. kondylu tibie.

vedeli by ste mi poradit co by malo dalej nasledovat? dakujem
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
operací se asi moc více nezjistí. Přimlouval bych se, zcela akademicky, za konzervativní léčbu ortézou.
prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

westka  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 6 odpovedí
dakujem pekne za odpoved. a chcela by som sa este opitat ze ako dlho by som mala tu ortezu nosit. uraz sa mi stal 7.11.2011. 3 mesiace som nosila vysoku ortezu. potom mi ju v rehabilitacnom centre uz neodporucili nosit lebo mi velmy ochabli svaly. vedeli by ste mi vy poradit aku ortezu by som mohla mat?

Odpoveď na westka

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
pokud je prokázán prasklý zkřížený vaz, potom je koleno trvale nestabilní. Ortéza je vhodná ke stabilizaci stavu po akutním úrazu, po té pro viklavost kloubu na jakoukoli rizikovou aktivitu. A samozřejmě posilovat stehenní svaly. Prasklý zadní zkřížený vaz se zpravidla neoperuje.
prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

westka  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 6 odpovedí
dakujem za odpoved :-)

Odpoveď na westka

marek  |  Visitor  |  Skane lan
  • 2 odpovedí
Dobry den mam 27 rokou a mam na vas par otazok..bol som uz niekolko krat na MR. prvy krat v roku 2006v Presove.Tam mi potvrdili diagnozu : Ruptura LCA gen.1.sin.susp.pouzival som ortezu tak ta bolest sa dala zniest preto som odlozil operaciu..no posledny pol rok ma koleno zacalo strasne boliet pri vyrovnavani citim ako sa to v kolene zasekne a ide to vyrovnat lencez strasnu bolest.. pred 2mesiacmi som mal MR vysetrenie v Norsku tam nasli len nieaku cysticku leziu 2x2mm.Posledne vysetrenie som mal 3dni spat kde mi urcili takuto Diagnosu> Ruptura PCL...prosim vas ako je mozne ze 3 vysetrenia a 3 rozne diagnozy? a ake je vase odporucanie na toto vsetko> Vopred Dakujem...cely zivot som jazdil kone no s kolenom v tomto stave sa to neda a rad by som opat sadol do sedla a to co najskor. este raz dakujem.

Odpoveď na marek

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
vyšetření MRI jsou vyšetření nepřímá, podle mých zkušeností, kdy nálezy MRI jsou konfrontovány operačním nálezem, je výtěžnost MRI vyšetření kolem 60-70%. Nechte si tedy vyšetřit kolenní kloub artroskopickým vyšetřením, která jednoznačně určí příčinu Vašich potíží.
prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

marek  |  Visitor  |  Skane lan
  • 2 odpovedí
Dakujem za odpoved.. ono je to troche zlozitejsie viete zijem vo Svedsku no tu doktori ma odmietli operovat len mi predpisali nieaku protezu na koleno..Podla mna je to nedostacujuce a ta noha mi slabne uz teraz som stratil na objeme svalstva 3cm /merane obvod stehna/

Odpoveď na marek

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
v tomto případě se asi vyplatí si zaletět pro zdraví do otčiny, můžete to brát např. jako ozdravnou dovolenou. Za týden po operaci můžete opět odletět zpět k Polárnímu kruhu.
prim. Moster, Revmacentrum
dada  |  Visitor  |  Trencin
  • 1 odpovedí
Dobrý deň chcela by som Vás poprosiť o vysvetlenie MR.ACL má zvlnený priebeh s rozmazanou štruktúrou a edematóznym presiaknutím v STIR-distenzia,bez direktných známok ruptúry.Mediálny meniskus je primerane formovaný, v zadnom rohu longitudinálna ruptúra grad.II.až incip. grade III.Patella normálneho tvaru a polohy,chrupavka na zadnej hrane patelly z mediálnej strany s postkontúznym edémom. Efúzia v kĺbovom púzdre.
Ako by mala moja liečba pokračovať? Ďakujem
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
podle MRI je natažen zkřížený vaz a podezření na poškození zadního rohu vnitřního menisku. Není absolutní indikace k operační léčbě a lze léčit konzarvativně ortézou. Současně léčba krevní plazmou ACP urychlí zhojení.
www.plazmaterapie.com
prim. Moster, Revmacentrum
westka  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 6 odpovedí
dobry den vedeli by ste mi prelozizt toto : vyrazne pozit klinka femportopatellarnej chondropatie. dakujem
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
při femoropatelární chondropatii jde opotřebení chrupavky pod čéškou kolenního kloubu.
prim. Moster, Revmacentrum
Monika  |  Visitor  |  Trencin
  • 1 odpovedí
Dobry den, poprosila by som o nazor, ci je potrebne artroskopické ošetrenie v kolena s tymito vysledkami po MR Med.meniskus je úzky s deg.zmenami a výraznou léziou hlavne v dorzolat. oblasti typ.3- Art. štrbina je zúžená v med . časti. , Poplit. oblast s úzkou Bakerovou cystou s dlzkou do 4 cm. Zacalo sa to miernym podvrtnutim, ktore sa po tyzdni zopakovalo a koleno boli aj v klude. Dakujem krasne za odpoved
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
podle MRI vyšetření je vnitřní meniskus poškozen, koleno je drážděno (viz Bakerova cysta). Revize artroskopií je v tomto případě vhodná.
prim. Moster, Revmacentrum
5petka  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 2 odpovedí
Dobrý deň, prosím vás o vysvetlenie výsledkov MR kolien.
PRAVÉ KOLENO:
Patella bez patolog. zmien.
LCM a LCL bez známok ruptúry.
LCA a LCP nie je porušené.
Med. meniskus s deg. zmenami typ 2.
Lat. meniskus je výrazne degenerovaný s výraznou léziou až typ 4.
Art. štrbina je zúžená v lat. časti.
Art. chrupavka s pokroč. chondropat. zmenami s chondr. defektom na lat. fem. kondyle s priemerom 12mm malý defekt i na med. fem. kondyle.
Artrot. zmeny gr. 2-3.
V art. štrbine je t.č. prítomný mierny výpotok.
Poplit. oblasť bez patolog. zmien.

ĽAVÉ KOLENO:
Patella s chondr. defektom s priemerom 4mm. gr. 3.
LCM a LCL bez známok ruptúry.
LCA a LCP nie je porušené.
Med. meniskus s deg. zmenami v dorz. oblasti typ 2.
Lat. meniskus je degenerovaný s pomerne výraznou léziou hlavne v oblasti predného rohu.
Art. štrbina je zúžená v med. časti.
Art. chrupavka s miernou chondropatiou, bez ložiskových defektov.
Artrot. zmeny gr. 2.
V art. štrbine je t.č. prítomný iba malý výpotok.
Poplit. oblasť s plochou synov. cystou v retrofem. oblasti s dĺžkou 6cm.

ĎAKUJEM
anonym  |  Visitor  |  Zilina
  • 2 odpovedí
Dobrý večer, chcel by som sa opýtať na váš názor ohľadom mojich výsledkov z magnetickej rezonancie. Je nutná operácia, poprípade ako dlho by trvala rekonvalescencia po zákroku.

MRI vyšetrenie kolenného zhybu vpravo:

V oblasti mediálnej časti kolenného kompartmentu – mediálneho femorálneho kondylu aj mediálnej časti tibiálneho plato sledujeme miernu redukciu chrupavčitej časti, s jemnou subchondrálnou sklerozou, bez známok voľnej klbnej štruktúry – chondromalácia grad. I.
Laterálny kompartment vykazuje len menej výrazné degeneratívne zmeny.

Mediálny meniskus v oblasti zadného rohu nehomogénnej intenzity signálu – lézia grad. III., línia zasahuje k dolnému intraartikulárnemu okraju menisku.
Laterálny meniskus s primeranou intenzitou signálu.
Meniskofemorálne, meniskotibiálne ligamentum zachované.

Stav po parciálnej lézii LCM staršieho data so zhrubnutím a fibr. zmenami.
Predný, zadný skrížený väz normálneho priebehu.

Na axiálne vedených sekvenciach naznačená laterálizácia patelly, bez redukcie chrupavčitej časti femoropatellárneho sklbenia.
Retinaculum patellae intaktné. Minimálny kolenný výpotok.

Ligamentum patellae, Hoffovo teleso bez patolog. zmien.
Kostné štruktúry bez patolog. zmien signálu.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Dobrý den,
podle MRI jde o poškození vnitřního menisku.
O vhodnosti operace rozhodují Vaše potíže a klinický nález
prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

anonym  |  Visitor  |  Zilina
  • 2 odpovedí
dobrý den chcel by som sa ešte spýtať či sa stým da hrať futbal
Gabriela Prievidza
Gabriela Prievidza  |  Visitor  |  Trencin
  • 1 odpovedí
Dobrý deň, dnes som dostala do rúk výsledky MR vyšetrenie pravého kolena môjho syna (18 ročný)...Vyzerajú dosť katastroficky...môžete mi, prosím Vás poradiť...preložiť...prípadne nás pripraviť na to, čo čaká môjho syna?...Odpíšem nález:
--------------------------------------------------------------------------
MR vyšetrenie pravého kolena

technuka vyš.: axial. PD FS, cor. T1, PD FS, sag. T2 dess 3d, PD + T2

Mediálny meniskus - primeranej morfologie.
Laterárny meniskus - neúplný diskoidný meniskus, degenerat. zmeny v celom rozsahu, intrameniskálna trhlina v oblasti tela, prítomné perimeniskálne cysty do vel. 4mm.

LCA, LCP, LCL, LCM, retinakula, lig. quadricepsu - primeranej morfologie.
Lig. patelae - incip. tendinoza proximálne.
Chrupavčité povrchy - bez evidentnej lézie.
Kostné štruktúry - ľahký edém medial. femoral. kondylu (v malom rozsahu).
Hoffovo teleso - dorzálne laterálne mierne presiaknutie.
Patela - Wiberg 3.
Drobné periartikul. cystičky v oblasti tibofibul. zhybu.
--------------------------------------------------------------------------
Prosím Vás o info...Ďalšie vyšetrenie má až na budúci týždeň v stredu a ja som vo veľkom strese...Je možné, že má ochorenie reumatického pôvodu?..Ja mám psoriatickú artritídu.
Ďakujem Vám veľmi za odpoveď...
S úctou...Gabriela Prievidza
5petka  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 2 odpovedí

Dobrý deň, prosím vás o vysvetlenie výsledkov MR kolien. Je podľa vás potrebná operácia?
PRAVÉ KOLENO:
Patella bez patolog. zmien.
LCM a LCL bez známok ruptúry.
LCA a LCP nie je porušené.
Med. meniskus s deg. zmenami typ 2.
Lat. meniskus je výrazne degenerovaný s výraznou léziou až typ 4.
Art. štrbina je zúžená v lat. časti.
Art. chrupavka s pokroč. chondropat. zmenami s chondr. defektom na lat. fem. kondyle s priemerom 12mm malý defekt i na med. fem. kondyle.
Artrot. zmeny gr. 2-3.
V art. štrbine je t.č. prítomný mierny výpotok.
Poplit. oblasť bez patolog. zmien.

ĽAVÉ KOLENO:
Patella s chondr. defektom s priemerom 4mm. gr. 3.
LCM a LCL bez známok ruptúry.
LCA a LCP nie je porušené.
Med. meniskus s deg. zmenami v dorz. oblasti typ 2.
Lat. meniskus je degenerovaný s pomerne výraznou léziou hlavne v oblasti predného rohu.
Art. štrbina je zúžená v med. časti.
Art. chrupavka s miernou chondropatiou, bez ložiskových defektov.
Artrot. zmeny gr. 2.
V art. štrbine je t.č. prítomný iba malý výpotok.
Poplit. oblasť s plochou synov. cystou v retrofem. oblasti s dĺžkou 6cm.

ĎAKUJEM
anonym  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Dobry vecer, mam pred sebou vysledky MR laveho kolena, mohol by mi to niekto prelozit z medicinskych vyrazov?
lezia LCA-gr.II- parcialna lezia
lezia MM- susp.gr.II
Incip. chondropatia patelly-gr.II
bez zmnozenia tekutiny intraartikularne
Dakujem, Lucia
Lubos  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Dobrý deň
chcel by som poprosiť o názor na výsledok MR a či bude nutná operácia.

Záver:
Parciálna lézia LCA
lézia zadného rohu mediálneho menisku gr. III.
a lézia predného rohu laterálneho menisku dr. II.
osteochondrálna lézia v rozsahu laterálneho kondylu femuru v kombinácii
s mikrofraktúrmi
edém kostnej drene pately
naznačená lateralizácia pately.

MR bola robená 4.4.2012
Chirurg my povedal že operácia nebude nutná
ale druhý MUDR odbor FBLR my vravel že po rehabilitácii ma pošlú na
operáciu.

Ďakujem
Samo
Samo  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Dobrý deň chcel by som sa opýtať čo znamená tento záver MR:
Kontúzia laterálneho femorálneho kondylu. Lézia grad. II. zadného rohu mediálneho menisku. PArciálna lézia LCA.
Adka  |  Visitor  |  Presov
  • 1 odpovedí
Dobrý deň . Chcela by som sa opýtať na výsledok z MR pravého kolena:
Tibia je posunutá ventrálne oproti femoru, na úrovni vonk. kondylov o cca12 mm.SI later. kondyle femoru a dorz. časti kondylov tibie je v PD FS VO zvýšená.Pomer trochleárnych faziet dosahuje 94%, trochleárnahlbka 7 mm- zachovaná, trochleáôrny uhol 130 st. - zmenšený, trochlea ventrálne neprominuje. Predný skríženy väz diferencovateľný len parc. v kran. aj kaud. časti, v strednej časti len amorfná masa. Zadný skrížený väz ma elevov. priebeh, ostré kontúry a zachovanú SI. Priebeh a štruktúra LCL a LCM je nenápadná. Intraartikul. v suprapetell. burze výrazne zmnožená tekutina. menšie množstvo tekutiny aj v recese skrížených väzov. Klbová štrbina je primeranej šírky. Povlak chrupky kondylov femoru aj tibie je zachovaný.Tvar, kontúry a SI meniskov sú zachované.
Záver: Priame a nepriame známky subtot. ruptúry LCA
Postraumat. edém kostnej drene later. kondylu femoru a kondylov tibie
Zmnožená intraartikul. tekutina.
Prosím Vás môžte mi to vysvetliť, je nutná artroskopia, každé tri dni mi ťahajú krv, vodu až hustú tekutinu z kolena . Ďakujem
Peto  |  Visitor  |  Presov
  • 1 odpovedí
DObrý deň mohli by ste mi preložiť výsledky z MR? : Tažké postkontúzne zmeny ventrálnej časti laterálneho kondylu ľ.femuru. Abrupcia chrupavky a priľahlej časti kosti dorzálnej časti patelly,mediokaudálne s tekutinou v okolí. Tažké postkontúzne zmeny v priľahlej chybajucej časti chrupavky,patelly dorzálne. Tekutina retro,suprapatellárne a intrakapsulárne. ľahka distenzia mediálneho kollaterálneho ligamenta,bez ruptúry. Traumatická trhlina druhého stupna v prednom rohu laterálneho menisku ľ. kolena
anonym  |  Visitor  |  Trnava
  • 1 odpovedí
Dobrý deň, vedeli by ste mi vysvetliť výsledky z MR kolena:
Mám 34 rokov,pociťovala som veľké bolesti kolena zo zadnej strany,a následne ma bolela celá noha,teraz noha nebolí ale chcela by som vedieť viac info z MR.
LCL ostré,tenké,hypointenzívne v T2 STIR a T1.LCM a najmä retinaculum pately je distendované a mierne zvýšenej intenzity v T2. Suprapatelárna burza s tekutinovou náplňou zasahuje do recesou a intraartikulárne.
Záver:Distenzia retinaculum pately mediálne
Parciálna lézia LM
Výpotok v burze
Ďakujem.
Fifo  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Dobry den, drzim v rukach vysledky z MR pravého kolena, vedeli by ste mi to prelozit, aby som mu pochopil?

zaver:
parc.lezia LCM gr.I-II
V.s. distenzia LCA
Menší postkontuzny edém med. kondylu femuru a dorz. časti later. kondylu femuru
synovitida stred.st.

vopred velmi pekne dakujem.
Filip
dadatn  |  Visitor
  • 2 odpovedí
Dobry den, prosim vas o vysvetlenie vysledku z MR
Lezia rozhrania zadneho rohu a tela MM
Parcialna lezia LCA
Chondromalacia patelly
Tekutina v suprapatell.burse
Ako mam dalej postupovat? Dakujem
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
předpokládám, že k vyšetření MRI Vás někdo odeslal, nebo jste ji toto vyšetření zařídili sami? Ten lékař, který Vás odeslal podle MRI a zejména podle anamnézy a klinického nálezu Vám nejlépe určí, jak máte postupovat. Magnetická rezonance je pouze pomocné vyšetření a nelze se na něj absolutně spolehnout. Podle našich zkušeností jsou časté falešně pozitivní i negativní výsledky. Proto na našem pracovišti si k operacím voláme i rentgenology, aby i oni měli korelaci mezi svým popisem a skutečným nálezem.
prim. Moster, Revmacentrum / SurGal Clinic

Odpoveď na Revmacentrum®

dadatn  |  Visitor
  • 2 odpovedí
Dakujem a prosim vas o vysvetlenie spominaneneho zaveru MR.
mircatko  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Dobrý večer, prosím Vás o vysvetlenie MR. V zadnom rohu mediálneho meniskusu diferencujem horizontálnu léziu nedosahujúcu artikalárneho povrchu meniskusu. Laterálny meniskus má diskoidnú konfiguráciu, známky lézie nevykazuje. ACL a PCL majú obvyklú konfiguráciu, známky lézie nediferencujem.
Laterálne kolaterálne ligamentum je normálne. V mäkkých tkanivách blízko mediálneho kodylu femuru diferencujem laločnatú cystoidnú léziu veľkosti 30x20 mm,lézia sa nachádza medzi mediálnym kollaterálnym ligamentom úponom m. sartorius. V štruktúre zachytenej časti skeletu signálne zmeny nediferencujem.
Patela je v obvyklom postavení,jej mediálna kĺbna plôška je rovná. Chrupavka pately vykazuje minimálne signálne nehomogenity. Ligamentum pately a quadricepsu a paterálne retinakulá sú normálne.
Z: Nekomunikujúca gr. II lézia zadného rohu mediálneho meniskusu.Diskoidný laterálny meniskus. Cystoidná štruktúra pri mediálnom kondyle femuru najskôr ganglion vychádzajúce v.s. z mediálneho kolaterálneho ligamenta.
Mario Piestany  |  Visitor  |  Presov
  • 1 odpovedí
Dobry den, prosim vedel by ste mi vysvetlit zaver MR kolena, popripade liecbu? dakujem pekne
Z:distenzia lcm a medialneho retinacula pately
patella alta a chodropatian
zvysena synovialna plica
vypotok v burze
Ada  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Takmer 3 mesiace po lyzovacke mam bolesti kolien najma laveho, hlavne po dlhsej chodzi, dlhom sedení, prip. vecer po celom dni. Vysledky RTG: klbna strbina nezuzena, kostna struktura primerana, bez traumatickych a patomorfologickych zmien na zobrazenom skelete.MRI: lézia med. meniskus gr I. gen.1.sin. Zatial beriem Condrosulf na 3 mesiace + rehabilitacia. Mam sa snazit viac cvicit alebo kolena setrit? Bude potrebna aj artroskopicka operacia? Dakujem za radu.
radovan161  |  Visitor  |  Trencin
  • 1 odpovedí
Dobrý deň!
Ja som bol tak tiež na MR a výsledky mám takéto:
LCA rozšírené, rozvláknené, hyperintenzívne v T2vo, PD, s naznačenou unduláciou.
LCM rozšírené, rozostrené, hyperintenzívne v stir.
V mediálnej hrane med. kondylu femuru výrazný edém kostnej drene, až pozdĺžne orientovanú hyperint. líniu v stir, hypoint. v T1vo.
Záver: Kostná kontúzia až infrakcia mediálnej hrany mediálnaho kondylu femuru. Parciálna lézia LCA, LCM gr.II.
Mohol by som vás poprosiť, čo to znamená. Lebo vôbec tomu nerozumiem.
Vopred veľmi pekne ďakujem.
Ba111  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dobry den! Bol som na magnetickej rezonancii a chcem sa opytat ci by ste mi mohli vysvetlit zaver mojho vysetrenia a poradit kde by som si to u akeho Doktora mal v BA dat vysetrit pripadne operovat a ako dlho budem mimo sportovej cinnosti.Radialna lezia na rozhrani predneho rohu a tela lateralneho menisku.Parameniskealna cysta v urovni zadneho rohu lateralneho menisku chondropatia v oblasti lateralneho aspektu tibialneho plato chondromalacia pately. Gr II.
Dakujem...:)
Lääkäri Charles Madre  |  Visitor  |  Trnava
  • 1 odpovedí
Dobrý deň rád by som vedel čo ma čaká a neminie úraz sa stal pri futbale.

LM susp. lézia s preklopením interkondylárne- grIV. typ ,,buckle handle tear"
MM bez lézie
ACL je nediferencovateľné- kompletná ruptúra bez zachovaného smerovania
PCL, LCL, MCL hladko kontúrované, nezhrubnuté,bez zmeny signálovej intenzity, bez porušenia kontinuity
CHrupavky majú hladký povrch, primeranú hrúbku a signálovú intenzitu
V lat. kondyle tibie a femuru je prítomná area edému kostnej drene


Záver
Lézia LM gr IV- typ ..buckle handle tear"
Kompletná ruptúra ACL
Edém kostnej drene v late.kondyle femuru a tibie
lubica
lubica  |  Visitor  |  Zilina
  • 1 odpovedí
Dobrý deň,chcem Vás poprosiť o vysvetlenie záveru vyšetrenia MR kolena .
Záver:Mukoid degener.a lézia III.zad.rohu med.menisku s menšou perimeniskálnou cystou, slabý reaktívny fokálny edém kost.drene marginálne subchondrálne v med.kondyle femuru, periligamentózny edém okolo LCM, minim.efúzia suprapatellárnejburzy s jemnými bilat.pilkami, malé množstvo výpotku perimeniskálne ventrolater., menšia Bakerova cysta.
Mám 47 rokov a koleno ma bolí od novembra 2011. Akú odporúčate liečbu? Veľmi pekne dakujem.
ivka  |  Visitor  |  Trnava
  • 1 odpovedí
Prosím Vás o laické vysvetlenie MRI na ktorom som bola, doktor mi navrhol operáciu, existuje aj iné ošetrenia kolena ako operačné? Koleno pobolievalo 6 rokov, ale momentálne ma bolí stále aj v kľude a v noci, nezaberajú ani náplaste. Môj ortopéd ma liečil tabletkami a náplasťami nikam ma s tým neposlal, vyhľadala som iného ortopéda ten navrhol MRI a aj operáciu. Koľko býva po operácii nutná práceneschopnosť?
MRI: Kkĺbová plocha tíbie je mierne deformovaná, preliačená, so zahrotením okrajov kĺbových plôch.Tiež kĺbové plochy femorálnych kondeylov sú deformované. Povlaky chrupavky na femorálnych kondyloch, na tibiálnych kĺbových plochách a na patele majú homogénny signál, vcelku pravidelný povrch a zachovanú hrúbku.Kĺbová štrbina je premeranej šírky, s mierne zmnoženou intraartikulárnou tekutinou. LCA je kraniálne mierne zhrubnutý, edematózne presiaknutý, s cystickou léziou veľkosti do 10 mm. V oblasti zadného rohu mediálneho menisku prítomná lézia /GRADE 2/, ostatné menisky vykazujú zvýšenú signálovú intenzitu obojstranne zvlášť v oblasti dorzálnych rohov.
MRI : MRI známky degenerácie meniskov. Lézia zadného rohu mediálneho menisku /GRADE 2/. Známky gonartrózy. Distensia LCA s cystickou léziou kraniálne. KO
miloš  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dobry den, drzim v rukach vysledky z MR praveho kolena, vedeli by ste mi to prelozit, aby som mu chapal...?
zaver:
Poranenie zadného rohu MM genu dx.
Stav po intersticiálnom poranení LCA genu dx.
Dakujem vopred
S pozdravom
Miloš
katka11  |  Visitor  |  Zilina
  • 1 odpovedí
DD,
pomohlo by mi priblížiť vysvetlenie můjho nálezu...Mám pretrvávajúce problémy už cca 2 mesiace..
V oblasti mediálnej časti kolenného kompartmentu -mediálneho femorálneho kondylu aj mediálnej časti tibiálneho plato sledujeme minimálnu redukciu chrupavčitej časti s drobnými nerovnosťami,bez známok voľnej klbnej štruktúry-chondromalácia grad.I.Laterálny kompartment nevykazuje degeneratívne zmeny.
Mediálny meniskus s primeranou intenzitou signálu, bez evidentných známok lézie. Nehomogénny signál v oblasti predného rohu lat.menisku-lézia grad.III.Meniskofemorálne, meniskotibiálne ligamentum zachované.
KOlaterálne väzy intaktné.Predný, zadný skrížený väz normálneho priebehu.
Na axiálne vedených sekvenciach naznačená lateralizácia patelly, bez redukcie a iných zmien chrupavčitej časti femoropatellárneho sklbenia.Retinaculum patellae intaktné.
MInimálny kolenný výpotok.
Ligamentum patellae, Hoffovo teleso bez patolog.zmien.
KOstné štruktúry bez patolog. zmien signálu.
ĎAkujem za preklad a odporúčanie čo s tým ďalej.
Marcel
Marcel  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Dobry den, dostal som vysledok MR vysetrenia, kde sa uvadza:
"v oblasti later. kondylu tibie je v T1w pritomna subchondralna linia lezie - v.s. subchondralan fraktura velk. 14x16 mm (LLxAP) s okolitym edemom, inak kostna struktura zobrazeneho skeletu je zachovana; LCA je hypersignalnej´, ciast. zmazanej struktury, neostrych kontur - parc. lezia. Oba menisky su prim. velkosti a signalu, bez zn. lezie."
Viete mi prosim vysvetlit o co sa jedna a co by som mal teraz s kolenom postupit? Pripadne na koho by som sa mal obratit - odporucanie. Uraz sa mi stal asi pred mesiacom. Citim palenie v stehennom svale.
Vopred dakujem.
Marcel
Slovak Robo  |  Visitor
  • 1 odpovedí
DObry den vedel by mi niekto vysvetlit vysledok z MR?
zaver: rozsiahlejsi bone bruice med. kondylu femunu
presiaknute med.patel.retinaculum

Velmi pekne dakujem
41milki  |  Visitor
  • 3 odpovedí
Prosim vystvetlite vopred Dakujem :)
Zaver:
Subtotálna lézia LCA.
Bucket handle lézia LM.
Fokálna osteochondrálna impresia laterálneho kondylu femuru s edémom priľahlej spongiózy.
Hydrops kolena.
Ivana  |  Visitor  |  Prague
  • 1 odpovedí
Dobrý deň, prosím o vysvetlenie nálezu:
variačne diskoidný meniskus laterálne, stenčený ACL, vypotok intraartikulárne laterálne femorotibiálne
Ďakujem
jozef87  |  Visitor  |  Trencin
  • 2 odpovedí
dobry den prosim o prelozenie mojho vysetrenia aby som pochopil co tam vlastne mam ...dakujem velmi pekne.je to pre mna moc dolezite
Evuliečulenôčička  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Dobrý deň,
môžte mi bližšie vysvetliť výsledok MR - "mediálny meniskus - horizontálna ruptura tela a zadného rohu MM chondromalacia I/II stp, chondropathia II stup. v medial. kompartmente
Nikavera  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Dobrý deň, výsledok mojej MR je nasledovný:
-lézia zadného rohu mediálneho menisku gr.III
-synovialitída
-chondromalácia proximálnej časti mediálnej fazety patelly gr.IV
- subkortikálne - dif.dg. postkontúzne? ložisko vo ventrálnej časti
metafýty femuru medialne
- stav po distenzii predného skríženého väzu
Rozhodujem sa či daný stav riešiť operatívne.
prosím o radu a posúdenie závažnosti daného stavu.
Ďakujem
anonym  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Chcela by som Vás poprosiť o preloženie správy, nakoľko sa k svojmu lekárovi nedostanem momentálne.

MR vyšetrenie pravého kolena
Mediálny meniskus - degeneratívne alebo postkontúzne zmeny v zadnom rohu.
LCA - st.p. sub až totalnej rupture
Laterálny meniskus, LCP, LCL, LCM, retinakula, lig. quadricepsu, Hoffovo teleso - primeranej morfologie.

Chrupavčité povrchy - bez evidentnej lézie.

Kostné štruktúry - v metafýzach zobrazených kostí škvrnito zvýšený signál v PD FS sekvenci - najskôr sa bude jednať o červenú kostnú dreň (pozostatky alebo rekonverzia)

Patela - Wiberg 3. Plochší interkodylický uhol trochley femoru.
Lig. patalae-prox.incip.známky tendinózy. Mierne presiaknuty infrapatel.podkožný tuk.

Fabela.
Tekutina intraartikulárne (menšie množstvo). Drobná cysta dorzálne od dist. LCP. Mala tekutinová kolekcia v oboch gastroknemických recesoch.
Silvia  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 1 odpovedí
Dobrý den,pred dvoma mesiacmi sa mi pri otočení podlomila noha a vyklbilo sa mi koleno. Tri týždne som mala ortézu a barly, potom som začala s rehabilitáciou.Najprv som koleno neohla, len na nejakých 50-60 stupnov, teraz už koleno riadne ohnem aj vystriem. V klude ma nebolí, len neviem napr. íst do schodov a pri silnejšom zatažení ma bolí, ale povedala by som , že sa to zlepšuje.Minulý týžden so absolvovala MR, chcela by som Vás poprosit o vysvetlenie výsledkov MR kolena a čo by ste mi odporučili.Velmi sa bojím čo bude dalej, nikdy sa mi nič podobné nestalo, som z toho neštastná. Velmi pekne dakujem za odpoved.Mám 33 rokov.Záver je Lézia LCM- grade II, edém kondylov femoru.Čo môžem a nemôžem robit a ako to bude do budúcna.
Palololo  |  Visitor  |  Zilina
  • 1 odpovedí
koleno vlavo:

popis:
Patella bez patolog. zmien.
LCM a LCL bez znamok ruptury.
LCA a LCP nie je porusene.
Med. meniskus s deg. zmenami typ 2.
Lat. meniskus je v norme.
Art. strbina je zachovana.
Art. chrupavka s chondropat. zmenami potraumat. typu na med. tib. kondyle.
Vyrazne zmeny typu bone bruise med. tib. kondylu s pokroc. osealnym edemom a nenapadnou depresiou med. tib. kondylu.
Artrot. zmeny nie su pritomne.
V art. strbine je t.č. pritomny maly vypotok.
Poplit. oblast bez patolog. zmien.
pavol2004  |  Visitor  |  Zilina
  • 1 odpovedí
Dobry den vie mi niekto prelozit vysledok MR.Patella bez patolog.zmien,LCM a LCL bez znamok ruptury,Med. meniskus je uzsi s deg.zmenamy v dorz.oblasti typ 2,Lat.meniskus s malou ventr.leziou az typ 3,Art.strbina je zuzena v med.casti,Art.chrupavka s lahkou degeneraciou,bez loziskovych defektou.Artrot.zmeny gr.1a pomerne pokroc.artropat.zmeny v tibiofib.artikulacii.V art.strbine je stredne pokroc.vypotok.Poplit.oblast bez patolog.zmien.Dakujem Vam za pomoc
rudo  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 1 odpovedí
Dobry vecer.Poprosil by som Vas o vysvetlenie vysledkov z MR. Patella bez patolog.zmien
LCM s lahkou tendinopatiou,bez ruptury.LCL bez znamok ruptury.
LCA a LCP nie je prousene.
Med meniskus s lahkou subluxaciou,miernymi deg.zmenami a leziou v dorzolat.oblasti typ 3.
Lat.meniskus je v norme.
ART.strbina je zachovana.
Art.chrupavka bez loziskovych defektov,pokontuzny edem ventr.casti med.tib.kondylu ventrolateralne.
Artrot.zmeny nie su pritomne.
V art.strbine je t.c.pritomny maly vypotok.
Poplit.oblast bez patolog.zmien.
Bude potrebna operacia?
Dakujem.
tvrdas  |  Visitor  |  Trnava
  • 2 odpovedí
chcel by som sa dozvediet co to znamena vysledok mr
v.s.kompletna ruptura MCL a ACL
lezia gr. 2 zadnych rohov oboch meniskov
postkontuzny edem kostnej drene zadnej hrany lateralneho tibialneho plato
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
dle MRI jde o přetržení předního zkříženého vazu, vnitřního postranního vazu a poškození zadní části obou menisků.
prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

tvrdas  |  Visitor  |  Trnava
  • 2 odpovedí
dobry den
mozete my napisat aka by bola najlepsia liecba
dakujem

Odpoveď na tvrdas

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
není uvedeno na základě jakých vyšetření tato diagnóza byla stanovena.
Pokud bylo jen vyšetření MRI, tak je nutná artroskopická revize, pokud ještě nebyla udělána.
prim. Moster, Revmacentrum
andice  |  Visitor  |  Trencin
  • 1 odpovedí
Dobry den
Strasne by ste mi pomohli ak by ste mi to prelozili
Dakujem

Zaver
V. s. kompletna akutna ruptura LCA, sekundarne "kissing" kontuzie v lateralnych kondyloch femuru a tibie, parcialna ruptura LCL, ruptura typu III. B cornu posterior a tela MM, hemarthros, Bakerova poplitealna cysta mediale
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
nitrokloubní krevní výron i s expanzí do zákolenní jamky, podezření na přetržení předního zkříženého vazu a zevního postranního vazu, poškození vnitřního menisku
prim. Moster, Revmacentrum
katorier  |  Visitor  |  Trnava
  • 1 odpovedí
Dobrý deň, potrebovala by som "preložiť" lekársky nález z MR. Obijde sa to bez operácie? Vopred veľmi pekne ďakujem.
Lézia MM
Patella alta s chondropatiou
Výpotok v burze
Zvýraznená synoviálna plica
Bakerova cysta
Juraj  |  Visitor
  • 1 odpovedí
dobrý den
mal som úraz na bicykli a podvrtol som si pravé koleno, absolvoval som MR a výsledky mi prišli dnes. Je to vážne, lebo k doktorovi som objednaný až na druhý týžden.ďakujem
Záver:
St.p.parc. lézii LCP a v.s. aj LCA
St.p.parc. lézii LCM gr.I
V.s. lézia zad. rohu med. menisku gr.II
Chondromalácia III.st. F-P kĺbu
Synovitída stred. st.
anonym  |  Visitor  |  Zilina
  • 1 odpovedí
Dobrý deň,
bol som na MR a tu je popis vyšetrenia:
Patella bez patol. zmien,LCM a LCL bez známok ruptúry, LCA a LCP nie je porušené, med. meniskus s deg. zmenami v dorz. oblasti typ 2, lat. meniskus s rozsiahlou léziou hlavne v ventr. a lat. časti, art.štrbina je užšia v celom rozsahu,art. chrupavka s chondropatiou a pomerne pokroč.chondr. defektom na lat. tib. kondyle s priem. 13 mm, artrot. zmeny nie sú prítomné, v art štrbine je t.č. malý výpotok, poplit. oblasť bez patolog. zmien.

aká je potrebná liečba?
Vlado
anonym  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Poprosim, vie mi niekto prelozit zaver z MRI?:
hondromalacia pately gr.III, femor.sulku gr.IV, naznacene znamky parc.lezie later.patel.retinkula, chron.posttraumat, zmeny LCA,LCM,LCL, obojstranne vyznacena meniskopatia so sikmymi leziami gr.III, synovitida, gornartroza
katka
katka  |  Visitor  |  Presov
  • 1 odpovedí
Dobý deň, prosím o vysvetlenie výsledkov MR vyšetrenia.
Patella bez patolog.zmien. LCM a LCL bez známok ruptúry. LCA a LCP nie je porušené. Med meniskus mierne ventrálne a laterálne subluxovaný s deg. zmenami a výraznou horizontálnou léziou hlavne v dorzolat. oblasti typ 3.
Lat. meniskus s ľahkou meniskopatiou typ 1-2. Art.štrbina je v med. časti zúžená. Art.chrupavka s ľahkou med. chondropatiou, bez ložisk. defektov.
Artrot. zmeny v incip. štádiu. V art.štrbine je t.č. prítomný mierny výpotok. Poplit oblasť bez patolog. zmien.
Je potrebná operácia?
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
vzhledem k nálezu je artroskopické vyšetření a ošetření menisku žádoucí.
prim. Moster, Revmacentrum
mmirkka
mmirkka  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Dobrý deň. chcela by som vás poprosiť o váš názor riešenia. Mám bolesti pravého kolena, pri chôdzi a vlastne pri každom ohnutí. Popis z Mr je:
Dorzálne mediálne od kĺbovej štrbiny sa zobrazuje nepravidelná cystická formácia v oblsti predpokladanej popliteánej cysty, ktorá dosahuje rozmery 11x4 mm APXLL. Dorzálne laterálne pod úrovňou kĺbovej štrbiny v priebehu popliteálneho hiatu a pod ním sa zobrazujú dve cystické lézie, jedna je lokalizovaná medzi tíbiou a fibulou, druhá je lokalizovaná dorzomediálne od fibuly v mäkkých tkanivách.
Záver:
bez patologických zmien na meniskoch a väzoch kolena, bez chondropatie na artikulačných plochách a bez zmnoženia tektiny.
nepravidelná plošná bakerova cysta
dve menšie cystičky
Keďže mám bolesti i pri malom ohnutí kolena, ma to dosť obmedzuje v rôznych činnostiach a pri šoférovaní, preto vás žiadam o váš názor. ďakujem
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
nález je trochu s podivem. Backerské cysty jsou zpravidla v důsledku chorobných změn nitrokloubních a v důsledku dráždění kloubu kolenního - že by uvnitř kolena nic nebylo, co by dráždilo? Tomu bych se i divil !
Cysty ale zase nejsou takové velikosti, aby se samostatně operovaly.
prim. Moster, Revmacentrum
meno priezvisko  |  Visitor  |  Zilina
  • 1 odpovedí
Zdravím
V ruke držím výsledky MR a chcel by som preklad a prípadnu pomoc čo ma može dalej čakať, či mi hrozí operácia alebo len zákrok obstrekmi...
Vysledky z MR-
Med. meniskus s pomerne výraznou Léziou v dorzolat. oblasti typ 3.
Art. štrbina je v med časti ľahko zúžená.
V art. štrbine je t.č. prítomný mierny výpotok.
Ostatné je v norme.

Vopred ďakujem za odpoveď
Džono  |  Visitor  |  Bratislava
  • 2 odpovedí
dobrý deň vedel by mi niekto vysvetliť laicky záver MR vyšetrenia? Ďakujem

Záver:
Parciálna lézia LCM - gr. I/II
Pstatné väzy a menisky bez traumatických zmien.
Kontúzia laterálného kondylu femuru.
Parciálna ruptúra mediálneho retinacula patelly.
Chondropatia patelly 2. stupňa.
Zmnožená intraaltikurálna tekutina

prosím o laické vysvetlenie a čo ma vlastne čaká? aké liečebné postupy ?
slavi  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dobrý deň.Chcel by som sa spytať som po vyšetreni MRI a zaver vyšetrenia je Horizontalna lezia MM so zhlukom parameniskealnych cýst.AKo sa to da preložiť do zrozumitelnej reči:)))
vladulka  |  Visitor  |  Zilina
  • 2 odpovedí
Dobrý deň,
chela by som Vás porosiť o názor MRI vyšetrenia kolenného zhybu vľavo:

V oblasti mediálnej časti kolenného kompartmentu – mediálneho femorálneho kondylu aj mediálnej časti tibiálneho plato sledujeme redukciu chrupavčitej časti s drobnými nerovnosťami, s jemnou subchondrálnou sklerozou – chondromalácia grad. I. V med. kondyle femuru ložisko osteochondronekrózy veľk. 7 mm s reakt. edémom, bez evid. voľnej vnútrokĺbnej štruktúry. Laterálny kompartment vykazuje menej výrazné degeneratívne zmeny.
Mediálny meniskus v oblasti zadného rohu nehomogénnej intenzity signálu – lézia grad. III. Laterálny meniskus s primeranou intenzitou signálu. Meniskofemorálne, meniskotibiálne ligamentum zachované.
Kolaterálne väzy intaktné.
Zadný skrížený väz normálneho priebehu. Stav po plastike LCA, v prox. časti štepu okrsok vysokej intenzity signálu s prerušením jeho kontinuity – ruptúra štepu.
Na axiálne vedených sekvenciach bez redukcie chrupavčitej časti femoropatellárneho sklbenia.
Retinaculum patellae intaktné. Výrazne zmnožený kolenný výpotok.
Ligamentum patellae v kaud. časti zhrubnuté, s inhomog. signálom – pooper. zmeny. Hoffovo teleso bez patolog. zmien.
Baker. cysta veľk. cca 3x1,5 cm.

vladulka  |  Visitor  |  Zilina
  • 2 odpovedí
V oblasti mediálnej časti kolenného kompartmentu – mediálneho femorálneho kondylu aj mediálnej časti tibiálneho plato sledujeme redukciu chrupavčitej časti s drobnými nerovnosťami, s jemnou subchondrálnou sklerozou – chondromalácia grad. I. V med. kondyle femuru ložisko osteochondronekrózy veľk. 7 mm s reakt. edémom, bez evid. voľnej vnútrokĺbnej štruktúry. Laterálny kompartment vykazuje menej výrazné degeneratívne zmeny.
Mediálny meniskus v oblasti zadného rohu nehomogénnej intenzity signálu – lézia grad. III. Laterálny meniskus s primeranou intenzitou signálu. Meniskofemorálne, meniskotibiálne ligamentum zachované.
Kolaterálne väzy intaktné.
Zadný skrížený väz normálneho priebehu. Stav po plastike LCA, v prox. časti štepu okrsok vysokej intenzity signálu s prerušením jeho kontinuity – ruptúra štepu.
Na axiálne vedených sekvenciach bez redukcie chrupavčitej časti femoropatellárneho sklbenia.
Retinaculum patellae intaktné. Výrazne zmnožený kolenný výpotok.
Ligamentum patellae v kaud. časti zhrubnuté, s inhomog. signálom – pooper. zmeny. Hoffovo teleso bez patolog. zmien.
Baker. cysta veľk. cca 3x1,5 cm.
JARA  |  Visitor  |  Nitra
  • 1 odpovedí
Dobrý deň,

chcela by som vysvetliť výsledok MR
Záver:
chondromalacia patelly gr.III.,
chondropatia v laterálnom femoritib. kompartmente gr.III. mukoidná degenerácia LCP
subluxácia oboch meniskom so známkami amputácie zadného koreňa MM
v chrupavke later.kondylu tibie pozorovať menšie defekty, ktoré sú čiastočne kalcifikované, siahajúce pod polovicu hrúbky chrupavky, menší objem tekutiny intraartikulárne

Ďakujem za vysvetlenie
Mia  |  Visitor  |  Trnava
  • 2 odpovedí
Pekný deň prajem :)

Chcela by som sa spýtať na môj výsledok neopíšem celé, všetko je v norme ale na konci som mala:
Z: Distenzia mediálneho retinacula patelly
Lézia MM.
Prosím Vás ,čo to je a aká bude liečba.
Ďakujem Vám veľmi pekne.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
jde o natažení závěsného aparátu čéšky (jabĺčka) a o poškození vnitřního menisku. Jsou-li s kolenním kloubem potíže charakteru přeskakování, nemožnosti natažení kloubu či otoky, doporučuji artroskopickou revizi.
prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

Mia  |  Visitor  |  Trnava
  • 2 odpovedí
Dobrý deň.

Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď.

Prajem pekný deň.

Odpoveď na Revmacentrum®

Džono  |  Visitor  |  Bratislava
  • 2 odpovedí
dobrý deň pán primár, chcem vás poprosiť o laické vysvetlenie a postup liečby, podľa môjho MR vyšetrenia. výsledok MR som zverejnil v diskusii hore vyššie uvedené pod menom Džono. Prosím o vysvetlenie a váš názor na liečebný postup. ďakujem prajem pekný deň s pozdravom Džono.
prosím kontaktujte ma na e-mail : krchor@azet.sk ešte raz ďakujem.

Odpoveď na Džono

Lubos  |  Visitor  |  Trnava
  • 1 odpovedí
Dobry den pan primar,

viete mi prosim vas povedat v ludskej reci, co znamena takyto zaver?

Incip. chondropatia later. kondyle tibie
V.s. diskretna parcialna lezia hlbokych kapsularnych struktur dorzolateralne(susp. v urovni meniskotibialnych ligament), so zmnozenou tekutinou v koronarnom synovialnom recese
Subpoplitealna burzitida
Degenerat. lezia zadneho rohu MM gr. II

Dakujem
marečisko  |  Visitor  |  Trencin
  • 3 odpovedí
prosim skuste mi poradit kto sa tomu troska rozumiete na futbale som vyskocil ziadny suboj nic len sopm vyskocil aby som spracoval loptu a pri vyskoku mi prasklo v kolene a citil som ako keby mi zaplavalo ale dopadol som padol som na zem v bolestach a troska mi to opuchlo ale za 2,3 dni odpuchlo rozhibal som to ale bojim sa aj vykrutit nohu abysa to nezopakovalo bol som na mr a napisane mam ze lateralny meniskus v zadnom rohu logitudinalna trhlina, v tele degenerativne zmeny medialny meniskus v zadnom rohu degenerat zmeny. hoffovo teliesko-dorzalny cip medialne presiaknuty mierne fibroticky v rozsahu do 13 x 8 mm mozny impingement medzi kondyimi. paleta - wibeng3,mierny edem.okraja palety.fabela. toto moc by som bol vdacny keby mi niekto aspon trosku pomohol co mam robiť dakujem vopred
sss1  |  Visitor  |  Trencin
  • 2 odpovedí
Poprosím o vysvetlenie MRI. V oblasti mediálnej časti kolenného komparmentu-mediálneho femorálneho kondylu aj mediálnej časti s drobnými nerovnosťami s jemnou subchondrálnou sklerozou,bez známok voľnej klbnej štruktúry- Chondromalácia grad.I.II. Laterálny kompartment vykazuje len menej výrazné degener.zmeny.Mediálny meniskus v oblasti zadného rohu nehomogénnej intenzity signálu lézia grad.III. linia zasahuje k dolnému intraartikulárnemu okraju menisku . Latárny meniskus s primeranou intenzitou signálu.Meniskofemorálne,meniskotibialne ligmentum zachované.Stav po parciálnej lézii LCM so zhrubnutím v proximálnej časti.Predný,zadný skrížený vaz normálneho priebehu. Na axiálne vedených sekvenciách naznačená laterálizácia patelly bez redukcie chrupovčitej časti femoropatellárneho sklbenia.Retinaculum patellae intaktné.Zmožený kolenný výpotok.Mediálna plica. Bakerova cysta veľkosti asi 20-30-45 mm Ligamentum patellae,Hoffovo teleso bez patolog.zmien. Kostné štruk.bez patolog.zmien signálu. ďakujem.
Ivana  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 1 odpovedí
Dobrý deň,mala som menší úraz,pred cca mesiacom a vzhľadom na výsledky MR mi chirurg odporučil operáciu. Za ortopédom som ešte nebola.Nebolo mi vysletlené prečo operácia,čo je poškodené atď. Mohli by Ste mi preložiť výsledky do "ľudskej" reči? Ďakujem pekne

Intraartikulárne prítomná menšia tekutinová kolekcia okolo skrížených väzov,v suprapatellárnej burze je lem tekutiny hrúbky 11mm. Hrúbka chrupavičej časti je zachovalá bez ložiskových zmien intenzity signálu. Predný aj zadný skrížený väz sú homogénnej intenzity signálu,takisto kolatelárne ligamentá,lig.patellae a retinákulá sú bez pathomorfologických zmien. menisky sú primeranej veľkosti,laterálny homogénnej intenzity signálu. V zadnom rohu med.menisku sledovať vetviacu sa hyperintenzívnu léziu grade 3,v oblasti tela menisku je defekt vyplnený tekutinou,časť tela je dislokovaná interkondylárne,z dorzálnej strany na meniskus nalieha cystická lézia veľ. 7x4mm. Hoffovo teleso je zachované bez ložiskových zmien. V meraniach s potlačením tuku prítomný malý okrsok edému med.kondylu tíbie. V med. metafýze femuru dorzálne je cystická lézia veľ.7x7x8mm.
Záver:
Lézia zadného rohu med.menisku grade 3 s obrazom bucket-handle ruptúry, parameniskálna cysta dorzálne od med.menisku,intraartikulárna tekutinová kolekcia,drobná cysta med.metafýzy femuru,diskrétny edém med.kondylu tíbie.
Ďakujem pekne
Luky_23  |  Visitor  |  Trencin
  • 3 odpovedí
Dobrý chcel by som sa spýtat na popis MR vyšetrenia Koleno 1.sin.

T2 TSE PD FS SAG, SOG, COR, TRA, T1 SE SAG, T2 TSE PARASAG, T2 DESS 3DSAG

Menisky so zachovanou výškou a pozíciou, bez jednoznačných známok ruptúry. V oblasti periférie tela a v cornu posterior MM diskrétne známky chondromyxoidnej degenerácie gradus I.. V oboch meniskoch fyziologické vaskulárne lineárne zóny.

Patela typ IV. Podľa Wiberga s hypoplastickou konvexnou tibiálnou fazetou. Stav po laterálnej luxácii patelly s akútnou subkoritkálnou bone bruise léziou pozdĺž mediálnej fazety na ploche 21x12x23 mm, s obrazom korešpondujúcej impresívnej fraktúry pozdĺž anterolaterálneho aspektu laterál. Kondylu femuru anteroposteriórne na ploche 30 mm so subkortikálnou bone bruise léziou do 35x17x46 mm, sekundárna parciálna akútna ruptúra mediálneho petellárneho retinákula s prekvácaním a edémom, sekundárny edém pozdĺž proximálneho mediálneho aspektu hoffovho telesa. Výrazný hydrops resp. hemarhtros. LCA s fyziologickou fascikuláciou, skrížené a kolaterálne väzy v ostatnom rozsahu intaktné. Popliteálna Bakerova cysta tvaru presýpacích hodín s maximálným driametrom 22x25x85mm v typickej lokalite mediálne. Skelet bez degeneratívnych zmien.

Záver:
Stav po opakovanej laterálnej luxácii pately, sekundárna akútna impresívna fraktúra laterálneho kondylu femuru a korešpondujúce kissing subortikálne bone bruise lézie femuru a pately, parciálna ruptúra mediálneho patellárneho retinákula, hemarthros, popliteálna Bakerova cysta mediálne. Bez lézie ligamentózneho aparátu a meniskopathie v ostatnom rozsahu. Len diskrétna chondromyxoidná degenerácia gradus I.tela a cornu posterior MM.
Ďakujem za odpoveď.
Alia  |  Visitor  |  Zilina
  • 2 odpovedí
Dobry den pan primar, chcela by som sa opytat na popis MR laveho kolena.

Medialny meniskus_longitudinalna ruptura tela a zadneho rohu menisku gradeIII.
Poplitealna krajina-Bakerova cysta velkosti 45X20mm

Caka ma nejaka liecba ,obmedzenie?Prosim vas ohladom Backerovej cysty:tie rozmery su asi nie v norme...ako sa ich zbavit,vyliecit?
Velmi pekne dakujem Alena
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
jde o poškození menisku, který dráždí koleno s nitrokloubní zvýšenou náplní. Nitrokloubní náplň zapříčiňuje expanzi do zákolenní krajiny.
Artroskopická revize kloubu je vhodná.
prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

Luky_23  |  Visitor  |  Trencin
  • 3 odpovedí
T2 TSE PD FS SAG, SOG, COR, TRA, T1 SE SAG, T2 TSE PARASAG, T2 DESS 3DSAG

Menisky so zachovanou výškou a pozíciou, bez jednoznačných známok ruptúry. V oblasti periférie tela a v cornu posterior MM diskrétne známky chondromyxoidnej degenerácie gradus I.. V oboch meniskoch fyziologické vaskulárne lineárne zóny.

Patela typ IV. Podľa Wiberga s hypoplastickou konvexnou tibiálnou fazetou. Stav po laterálnej luxácii patelly s akútnou subkoritkálnou bone bruise léziou pozdĺž mediálnej fazety na ploche 21x12x23 mm, s obrazom korešpondujúcej impresívnej fraktúry pozdĺž anterolaterálneho aspektu laterál. Kondylu femuru anteroposteriórne na ploche 30 mm so subkortikálnou bone bruise léziou do 35x17x46 mm, sekundárna parciálna akútna ruptúra mediálneho petellárneho retinákula s prekvácaním a edémom, sekundárny edém pozdĺž proximálneho mediálneho aspektu hoffovho telesa. Výrazný hydrops resp. hemarhtros. LCA s fyziologickou fascikuláciou, skrížené a kolaterálne väzy v ostatnom rozsahu intaktné. Popliteálna Bakerova cysta tvaru presýpacích hodín s maximálným driametrom 22x25x85mm v typickej lokalite mediálne. Skelet bez degeneratívnych zmien.

Záver:
Stav po opakovanej laterálnej luxácii pately, sekundárna akútna impresívna fraktúra laterálneho kondylu femuru a korešpondujúce kissing subortikálne bone bruise lézie femuru a pately, parciálna ruptúra mediálneho patellárneho retinákula, hemarthros, popliteálna Bakerova cysta mediálne. Bez lézie ligamentózneho aparátu a meniskopathie v ostatnom rozsahu. Len diskrétna chondromyxoidná degenerácia gradus I.tela a cornu posterior MM.
Alia  |  Visitor  |  Zilina
  • 2 odpovedí
Dobry den ,v januari tohto roku som vas poprosila o posudenie MR ...dole som prekopirovala moj vysledok a dole je aj vasa prva
odpoved...s vysledkom som sla k ortopedovi a predpisal mi krem Algesal,ostala som velmi prekvapena a pytala som sa ho ,ci sa to kremom zlepsi?vraj teoreticky ano...inac nemam vyrazne bolesti a obmedzenia,dokonca som aj lyzovala a koleno bolo v poriadku.Mozem s tymto kolenom nadalej fungovat,neposkodim si ho viac alebo trvat na artroskopii...? dakujem Alena
RE: MR vyšetrenie kolena
Dobry den pan primar, chcela by som sa opytat na popis MR laveho kolena.

Medialny meniskus_longitudinalna ruptura tela a zadneho rohu menisku gradeIII.
Poplitealna krajina-Bakerova cysta velkosti 45X20mm

Caka ma nejaka liecba ,obmedzenie?Prosim vas ohladom Backerovej cysty:tie rozmery su asi nie v norme...ako sa ich zbavit,vyliecit?
Velmi pekne dakujem Alena

24.01.2013 13:40



RE: MR vyšetrenie kolena
Zdravím,
jde o poškození menisku, který dráždí koleno s nitrokloubní zvýšenou náplní. Nitrokloubní náplň zapříčiňuje expanzi do zákolenní krajiny.
Artroskopická revize kloubu je vhodná.
prim. Moster, Revmacentrum

24.01.2013 14:16
Rado  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Dobry den,
Zaciatkom decembra sa mi stal uraz na futbale, kde som si podvrtol koleno bez cudzieho zavinenia. Po absolvovani vysetrenia u ortopeda, rtg kolena a mr mi bola doporucena artroskopia s terminom cca o 3 tyzdne.
Poprosil by som vas o radu ohladne vysledku mr..pripadne ake tam mozu byt prognozy smerom ku liecbe,resp.ci sa bude dat este hrat futbal...
Patela je primerane konfigurovana, chrupavka zachovana, intraartikularne je zmnozena tekutina.
LCA ma nehomogenne zvysenu intenzitu signalu,zazavojovanu strukturu a cely vaz je zhrubnuty MR obraz stavu po distenzii az parcialnej lezii.
LCP ma zachovany priebeh je bez traumatickych zmien.
Oba kolaterarne vazy su intaktne. V lateranom kondyle femoru v urovni tibio-fibularneho zhybu je neostro ohraniceny edem spongiozy do 28 mm-postkontuzne zmeny.
Lateralny meniskus-v urovni rozhrania predneho rohu a tela a aj v urovni tela menisku na sagitalnych obrazoch sa zobrazuju dve vertikalne hyperintenzivne linie-radialne lezie menisku. Na vonkajsi okraj menisko-kapularnej funkcie nasadaju tekutinove kolekcie najvacsieho priemeru 5mm.
MM ma zachovany tvar a mierne centralne hyperintenzivne zazavojovanie v urovni zadneho rohu-incip.mukoidna degeneracia.
Oba kompartmenty praveho kolena su bez osteochondralnej lezie. Vo fossa sa zobrazuje Bakerova cysta rozmerov CC 54mm strbinovitej naplne AP 20mmx LL 25mm.
Vopred vam velmi pekne dakujem za odpoved.
Rado
Matoo  |  Visitor  |  Bratislava
  • 4 odpovedí
Dobry den , mam vysledok z MR kolena ale neviem co to znamena:
zaver: Parc. lezia LCA
Parc. lezia LCM gr. I
Lezia zad.rohu med. menisku gr II
lezia zad. rohu later. menisku gr. III
Kontuzny edem later. kondylu tibie, mierne med. kondylu femuru, hlavicky fibuly
Synovitida
Dakujem za vysvetlenie
Matoo  |  Visitor  |  Bratislava
  • 4 odpovedí
Dobry den pan primar ,prosim Vas o vysvetlenie vysledku z MR laveho kolena :zaver: Parc. lezia LCAParc. lezia LCM gr. ILezia zad.rohu med. menisku gr IIlezia zad. rohu later. menisku gr. IIIKontuzny edem later. kondylu tibie, mierne med. kondylu femuru, hlavicky fibulySynovitidaDakujem za vysvetlenie
Luboš  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Dobrý deň, dostal som výsledky MR, viete mi poradiť čo bz malo nasledovať?Ako je to vážne?

ľavé koleno:
intraartikulárne mierne prominuje synoviálna tekutina, prevažne suprapatellárne, periartikárne bez prejavov burzitídy.
Patella je v strednom postavení, bez chondromalatických zmien, trochlea a oba kompartmenty bez ostechondrálnych lézií, resp. významnejších chrupavkových defektov, vyznačená je však postkontúzna zóna trabekulárneho edému v dorzálnej časti laterálneho tibiálneho kondylu s diskrétne naznačenou trabekulárnou frakturou cca 10 mm pod subchondrálnou zónou, bez celkovej depresie laterálneho tibiálneho plateau.
Minimálne postkontúzne zóny s trabekulárnym edémom sú prítomné tiež v laterálnej časti laterálneho femorálne kondylu.
Laterálny meniskus bez traumatických zmien s naznačenými degeneratívnymi signalovými zmenami tela, v zadnom rohu medialneho menisku sa zobrazuje komplexná línia s diskretne naznačeným zasahovaním na dolný artikulačný povrch charakteru incip.lézie, gr. II-III.
Kolaterálne väzy a LCP sú primeranej štruktúry a priebehu, LCA vykazuje kompletnú rupturu chronickejšieho charakteru.

Záver:

Stav po kompletnej ruptúre LCA, incip. šikmá lézia zadného rohu mediálneho menisku s dosahovaním na dolný artikulačný povrch, gr. II-III., postkontúzna zóna dorzálnej časti laterálneho tibiálneho kondylu s naznačenou horizontálnou líniou najskôr trabekulárnej frakrúry, cca 10 mm pod subchondrálnou zónou, bez demarkácie prípadného fragmentu, mierna pretrvávajúca synovialitída.
MEDICAN-JAS, s.r.o.  |  Basic member  |  Piešťany
  • 1 odpovedí
Dobrý deň.

Podľa nálezu pravdepodobne máte dlhší čas poškodený, alebo úplne roztrhnutý predný krížny väz, z čoho pramení nestabilita kolenného kĺbu. Z toho dôvodu dochádza k ďalším, opakovaným poškodeniam, posledne k poškodeniu vnútorného menisku. Ak je poškodenie väzu staršieho dáta, treba urobiť naraz plastiku väzu a ošetrenie vnútorného menisku. Inak pomerne rýchlo dospejete k artroze kolena, ktorá bude pomerne ťažko riešiteľná.
Kuchta,www.medican.sk
Matoo  |  Visitor  |  Bratislava
  • 4 odpovedí
Dobry den pan primar,
prosim Vas o vysvetlenie vysledku z MR laveho kolena zaver:
Parc. lezia LCA
Parc. lezia LCM gr. I
Lezia zad.rohu med. menisku gr II
lezia zad. rohu later. menisku gr. III
Kontuzny edem later. kondylu tibie, mierne med. kondylu femuru, hlavicky fibuly
Synovitida
Dakujem za vysvetlenie
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
Jde o částečné přetržení předního zkříženého vazu, vnitřníiho postranního vazu, poškození zadních části obou menisků. Vzhledem k tomu, že je i nálwz na kostních strukturách kostí stehenních, typoval bych na lyžařský úraz.
Prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

Matoo  |  Visitor  |  Bratislava
  • 4 odpovedí
Dakujem za vysvetlenie, a ake je podla Vaseho nazoru liecenie. Ano bol to lyziarsky uraz
Dakujem
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
léčbu by měl vést ten, kdo Vás na MRI odeslal. Minimálně ortéza, nejlépe kloubová s limitovaným pohybem, artroskopické řešení je otázkou.
prim. Moster, Revmacentrum
Marek  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Mr vyšetrenie pravé koleno metodika..sag,korT1 T2,sag,korT2 Tirm Fs,axiálT2 V oblasti dorzofibulárneho okraja proximálnej diafýzy pravej tibie sa zobrazuje oválny nehomogénny v T1 a T2 hyposignálny defekt s ostrým ohraničením,v rozsahu 18x8mm .Bez známok osteolýzy v osteodeštrukcie skeletu. Dakujem za odpoved Marek.
janoj  |  Visitor  |  Kosice
  • 1 odpovedí
Dobrý deň. Dnes som bol na MR kolena. K ortopedovi sa dostanem pravdepodobne opäť až o niekoľko týždňov. Chcel by som vás poprosiť o zrozumiteľné vysvetlenie pre laika. Je to vážne a je to na operáciu? Vďaka. nález: kostné a svalové štruktúry bez pat. nálezu. MM-v zadnom rohu prítomná šikmo prebiehajúca fissura, kontaktujúca tibiálny povrch i voľný okraj menisku-traumat.poškodenie III.stupňa. Nález sprevádza parameniskeálna cysta veľkosti 4.5x3.5x4mm. LM-b.z., LCA-v predpokladanom priebehu zachytené iba diskrétne reziduálne vlákna - stav po subtotálnej až totálnej ruptúre. LCP,LCL,LCM-b.z., Chrupavkový povlak kolena je zachovaný, homogénny a hladký, bez hrubšej patológie, bez subchondrálnych lézií kostí. Diskrétne zmnoženie tekutiny v suprapatelárnej burze, naznačená tvorba malej Bakerovej cysty. Dorzálne od femuru v intekondylárnej lokalite, ventrálne od madiálnej hlavy m.gastrocnemius sa zobrazuje ohraničená tekutina charakteru cysty veľkosti 14x7x9mm. Patella,retinakula,lig.patellae proprium b.z.
lukino  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Chcel by som sa Vás spýtať, či podľa Vášho názoru by som mal navštíviť odborného lekára a v čom by mohol byť problém?
Asi tak pred rokom a pol ma hráč kopol do kolena a potom sme sa zrazili s druhým hráčom s kolenami pri futbale.Okrem toho som padal na koleno hlavne pri bicyklovani, korčulovaní a turistike.
Po týchto príhodách som si na koleno dával fastum gel a mal ho obviazané. Asi po 2 týždnoch som si ho prestal obväzovať a mastit.
Potom som nejaké extra bolesti nepocitoval/nekedy slabé pobolievanie/. Po učení lyžovania- učil som sa stáť na lyžiach, držať rovnováhu,- ma na druhý deň začalo bolieť, ale po 2 dnoch oddychu zmyzlo a ďalej som učil lyžovať bez problémov.
Teraz ma občas bolieva, hlavne pri bicyklovaní po prejdení asi 40 kilometrov, čo je dosť málo, hlavne ak uvážime, že predtým som bez problémov zvládal 120 kilometrov vrátane extrémne náročných prudkých a dlhých stúpaniach v teréne i po ceste. Občas ráno musím ho trochu rozchodiť aby som mohol normalne chodiť, kvôli pocitu oslabeného kolena. Pri futbale, turistike a iných športov zväčša nepociťujem nejakú extra výraznú bolesť. Občas ma začne boliet aj cez deň ked nešportujem.
Ďalej by som sa chcel spýtať, aké vyšetrenia by bolo potrebné absolvovať?
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
pro začátek stačí standardní RTG vyšetření a ortopedické vyšetření s ultrazvukem. Další dle zjištěného nálezu.
prim. Moster, Revmacentrum
Milanko  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Dobrý deň, moja diagnóza znie nasledovne:
ACL je hyperintenzné zhrubnuté, v oblasti proxim. úponu s porušenou kontinuitou- subtotálna až možná totálna ruptúra. PCL, LCL, MCL hladko kontúrované, nezhrubnuté, bez zmeny signálovej intenzity, bez porušenia kontinuity. Oba menisky majú normálny tvar, výšku aj signálovú intenzitu. Chrupavky majú hladký povrch, primeranú hrúbku a signálovú intenzitu. V lat. kondyloch femuru a tibie je nepravidelná area zvýšenej signálovej intenzity zodpovedajúca edému kostnej drene- postkontúzne v.s. V supraptelárnej burze prítomná tekutina. ZÁVER: Subtotálna až totálna ruptúra proxim. úponu ACL. Edém kostnej drene v lat.kondyle femuru a tibie - postukontúzne v.s. Tekutina suprapatelárne - hemartroz v.s. Vyšetrenie robené MR.

Viem, že ma artroskopia pravdepodobne neminie. No nerozumiem pojmu edém kostnej drene a ešte by som sa chcel spýtať na pooperačnú rehabilitáciu. Ako dlho bude prebiehať zotavovanie a kedy budem môcť aktívne športovať. Venujem sa totiž aktívne futbalu (3. liga). Budem môcť aj naďalej pokračovať vo futbale? Rovnako študujem na športovej škole. Tak by som rád vedel, či je možné naďalej športovo fungovať, keď sa všetko zregeneruje. Ďakujem za odpoveď.
Host.  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Prosim vas mozete my prelozit co toto znamema? Intraartikularne bez pritomnosti tekutinovej kolekcie. Hrúbka chrupavčitej časti je zachovalá bez ložiskovych zmien intenzity signálu. Predny aj zadny skríženy väz sú homogénnej intenzity signálu, zvyšená angulácia LCP, kolaterálne ligamentá, lig. Patellae a retinákulá sú bez pathomorfologickych zmien. Laterál. meniskus primeranej velkosti homogénnej intenzity signálu, v zadnom rohu mediál. menisku šikmá lineárna hyperintenzívna lézia, ktorá dosahuje povrch menisku- grade III. Hoffovo teleso je zachované bez ložiskovych zmien. V meraniach s potlačením tuku edém laterál. kondylu tibie. Záver: Lézia zadného rohu mediál. menisku- grade III, edém laterál. kondylu tibie
sue
sue  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Dobrý deň.
Dneska som dostala výsledky MR s nasledovným záverom:

Subtotálna ruptúra LCA - lézia gr. II/III.
Edematózno-kontúzne zmeny celej dorzálnej proximálnej tíbie s výraznejším vyjadrením v oblasti laterálneho kompartmentu.
Bez traumatických zmien na meniskoch.
Lézia v oblasti posterolaterálneho komplexu kolena s edémom mäkkých tkanív v danej lokalite.
Ľahko zmnožená intraartikulárna tekutina, najmä suprapatelárne.

Prosím Vás, mohli by ste mi to preložiť do "normálneho" jazyka a čo by ste odporučili ako liečbu? Moj ortopéd mi odporučil nič s tým nerobiť, šetriť sa, že sa to za 3-4 mesiace spraví.

Vopred ďakujem
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
jde o poměrně těžké poškození v důsledku přetržení předního zkříženého vazu v důsledku úrazu. Samo se to asi nespraví, pokud je nestabilita, artroskopická revize je vhodná, ať se zachrání, co se dá. Ortéza je naložena?
prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

Aťťo  |  Visitor
  • 2 odpovedí
Chcel by som ešte vedieť ako dlho by trvala rekonvalescencia po operacii. Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď.

Odpoveď na Aťťo

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
na otázku nelze dát přesnou odpověď. Záleží na tom, co bude v kolenním kloubu nalezeno. Pokud se bude jednat jen o úpravu př. poškozeného vazu, koleno bude plnohodnotné cca do 6 týdnů. Pokud se bude provádět výkon na menisku či chrupavkách, může být doba léčení delší.
prim. Moster, Revmacentrum
Aťťo  |  Visitor
  • 2 odpovedí
Dobrý deň.
Dnes som dostal výsledky MR s nasledovným záverom.
Artróza F-P kĺbu z med.strany v komb.s chondropatiou gr.II med.facety
patelly,mukoid.degenerácia a lézia gr.II-III zad.rohu med.menisku,menšia
Bakerova cysta.
Prosím Vás mohli by ste mi to preložiť aby som tomu porozumel a čo by ste
odporučili ako liečbu.Môj ortopéd je v zahraničí a neviem čo dalej.Dakujem.
ivo 70  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 1 odpovedí
Dobrý deň.
Dnes som dostal výsledky MR s nasledovným záverom : Chondropatia FP zhybu gr. I-II, diskrétna degenerat. lézia zadného rohu med. menisku a femorálneho úponu LCL, menšia intraartikulárna tekutinová kolekcia.
prosím Vás čo to znamená a akú liečbu by ste odporučili, som vojak a nemôžem koleno zaťažiť.
mon170  |  Visitor  |  Nitra
  • 2 odpovedí
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, ako je najlepšie pokračovať pri daných výsledkoch z MRI: ACL má výrazne rozvláknenú štruktúru, proximálne je signál v T2 VO akcentovaný, obdobne i v STRI - obraz subtotálnej ruptúry. Je najlepšou variantou operácia al. len kľud? Chcela by som byť čo najskôr fit a opäť bez problémov športovať! Ďakujem za skorú odpoveď!
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
podle MRI máte poškozený zkřížený vaz.Koleno je nestabilní.
Sport můžete provozovat, ale s ortézou.
prim. Moster, Revmacentrum
IvetaK  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 1 odpovedí
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať.
Bola som na MR pravého kolena, záver je:
Parciálna ruptúra LCA
Lézia mediálneho menisku grade IIIc
Drobná meniskálna cysta laterálneho menisku
Hemarthros
Popísané bonebruise
Bakerova cysta
Môžte mi prosím preložiť, čo je to? Ďakujem.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
jde zejména o částečné přetržení předního zkříženého vazu, poškození zadního rohu vnitřního menisku s nitrokloubním krevním výronem.
Viděl bych to nejlépe na artroskopickou revizi.
prim. Moster, Revmacentrum
edkoo  |  Visitor
  • 1 odpovedí
dobry vecer vedely by ste my poradit ortoped spravyl zever :laesio- rupt .menisci later- instabilitas genus 1.dx.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
jde o přetržení zevního menisku s kloubní nestabilitou kolena vpravo (nespecifikováno jakou).
prim. Moster, Revmacentrum
mon170  |  Visitor  |  Nitra
  • 2 odpovedí
Dobrý deň, 19.03. ste mi odpovedali na moju a otázku a usúdili ste, že mám poškozený zkřížený vaz.Koleno je nestabilní. Môj ortoped mi už stanovil aj termín plastiky na 15.4.No nie som si istá, či by som nemohla fungovať aj bez operácie.Aj ked je pravda, že ako prof. vojačka budem kolena este dosť zaťazovať či už pri pochodoch so záťažou al. pri telesnej príprave. Liečba po operácií asi bude dlha, vsak? a pri natrhnutom prednom krížnom väze sa zavedie do kolena nový, alebo sa dá zošiť ten čo tam je? Mám 24 rokov, myslíte že je lepsie si dať plstiku kolena čim skôr, alebo to risknúť a skúsiť to bez nej?
Ďakujem pekne vopred za váš názor!
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Ve vašem věku je plastika zkříženého vazu jistě vhodná. Plná zátěž je možná cca po 3 měsících po operaci. Bez operace je zátěž kolena rovněž možná, ale nutno stabilizovat kloub ortézou s konstrukcí (4 bodová ortéza).
prim. Moster, Revmacentrum
fuganka  |  Visitor  |  Zilina
  • 2 odpovedí
Dobrý deň.
Zhruba pred mesiacom mi prasklo v kolene následkom ktorého bol aj pád. Mesiac som nosila ortézu, na poslednej kontrole mi doktor povedal že mám koleno zaťažovať.Po štvrtej kontrole je tam obj. mierny dif. opuch mediálne,tlak.citl.med. štrukt.vrátane med.kl.štrbiny, EXT plnáterm. citlivá, bez instability. Následne ma ortopéd objednal na magnetickú rezonanciu. Koleno ma stále bolí z vnútornej strany, vo večerných hodinách je tam výrazný opuch a následne je miesto citlivé na dotyk a velmi teplé. Chcem sa spýtať či je to niečo vážne a ako dlho to bude vyžadovať liečenie. Zatial ďakujem...
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
může jít o poškození vnitřního menisku. Vyčkejte vyšetření MRI, proto toto vyšetření bylo děláno.
prim. Moster, Revmacentrum
ERIKA  |  Visitor  |  Trencin
  • 3 odpovedí
dobrý deň, čítam a čítam a mám obavy, vyletelo mi koleno na lyžovačke prvý krát , šla som na pohotovosť, kde mi spravili rengen-kosi bez porušenia,ale chceli mi hned robiť reviziu kolena bez MR, čo som odmietla.Nasledujúci deň som si dala spraviť MR-ko, a tu je jeho záver:
kompletná lézia LCA, Lézie I,CM gr.II-III,Kontúzia laterálneho kondylu s tibie, Hemartroz// ak som zle opísala, prepáčte.Pekne Vás prosím o Váš názor ďakujem ERIKA
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
revize kolena operací je žádoucí, alespoň zachránit, co se dá.
prim. Moster, Revmacentrum
Ingrid  |  Visitor  |  Bratislava
  • 2 odpovedí
Dobrý deň pán doktor, prosím o radu. Pred štyrmi týždňami som utrpela úraz Ľ kolena na bežkách. Po 3týž.som sa konečne dostala na MR a tu je výsledok:
LCM-ruptura subtotalis partis proximalis(na úrovni hlbokej vrstvy)
ACL-norm.tvar i priebeh,signál ľahko akcentovaný-distenzia ľahkého stupňa
Med.meniskus-primerane formovaný, ruptura grade II,v zad.rohu menisku
Poraďte čo s tým, nakoľko som aktívna bežkyňa behov do vrchu a na bežkách behám dlhé laufy. Som z toho dosť frustrovaná. Vopred ďakujem.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
přetržený vnitřní postranní vaz. Léčba ortézou s postranními klouby.
Doma léčení 5-7 týdnů. Máte štěstí. Můžete se po té vrátit ke sportu.
prim. Moster, Revmacentrum

Odpoveď na Revmacentrum®

Ingrid  |  Visitor  |  Bratislava
  • 2 odpovedí
A prosím, čo ešte s tým meniskom? Ináč Vám veľmi pekne ďakujem. :-)

Odpoveď na Ingrid

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovedí
  • 9 Páči sa mi to
Zdravím,
meniskus bych řešil, až by dělal případné potíže - tj. otoky, bloky.
MRI je metoda skvělá, ale je jen doplňujícím vyšetřením.
prim. Moster, Revmacentrum
kvetinka
kvetinka  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dobrý deň,
dnes som si priniesla výsledky z MR:
Záver: Lézia zad.rohu med.menisku gr.III
Chondromalácia III.st.patelly
Synovitída stred.st.

Koleno ma veľmi bolí pri chôdzi, ale aj v noci v kľude.Takisto na dotyk je boľavé.Prosím aká je vhodná liečba? Treba aj operatívne?
Ďakujem.
Mediklinik Levice  |  Basic member  |  Levice, Bratislava
  • 10 odpovedí
Dobry den prajem,
jedna sa o nalez, ktory je vhodne riesit operacne.
Ak mate zaujem,
prosim kontaktujte nas na cisle XXXXXXXXXXXX.
prajem pkeny den.
S pozdravom Csendesova
Mediklinik
sss1  |  Visitor  |  Trencin
  • 2 odpovedí
Poprosím o vysvetlenie MRI. V oblasti mediálnej časti kolenného komparmentu-mediálneho femorálneho kondylu aj mediálnej časti s drobnými nerovnosťami s jemnou subchondrálnou sklerozou,bez známok voľnej klbnej štruktúry- Chondromalácia grad.I.II. Laterálny kompartment vykazuje len menej výrazné degener.zmeny.Mediálny meniskus v oblasti zadného rohu nehomogénnej intenzity signálu lézia grad.III. linia zasahuje k dolnému intraartikulárnemu okraju menisku . Latárny meniskus s primeranou intenzitou signálu.Meniskofemorálne,meniskotibialne ligmentum zachované.Stav po parciálnej lézii LCM so zhrubnutím v proximálnej časti.Predný,zadný skrížený vaz normálneho priebehu. Na axiálne vedených sekvenciách naznačená laterálizácia patelly bez redukcie chrupovčitej časti femoropatellárneho sklbenia.Retinaculum patellae intaktné.Zmožený kolenný výpotok.Mediálna plica. Bakerova cysta veľkosti asi 20-30-45 mm Ligamentum patellae,Hoffovo teleso bez patolog.zmien. Kostné štruk.bez patolog.zmien signálu. ďakujem.
mesiar  |  Visitor  |  Kosice
  • 1 odpovedí
Poprosim o vysvetlenie MR,a co by ste odporučali.Edem kostnej drene dorzalnej later.kondylu so znamkami osteonekrozy-3.st.lézie.MR znamky meniskopatie mediálneho menisku charakteru fisúry/3,st,lezie/.Trochleárna femorálna dysplazia.Bakerova cysta.
fuganka  |  Visitor  |  Zilina
  • 2 odpovedí
Dobrý deň
Prosím o vysvetlenie MR, patella bez patolog. zmien, LCM so známkami ľahkej distenzie, bez ruptúry, LCL bez známok ruptúry, LCA a LCP nie je porušené. Mad. meniskus s deg. zmenami a výraznou léziou v dorzolat. oblasti typ 3. Lat. meniskus je v norme, art. štrbina je zachovaná, art.chrupavka bez evid. ložiskových defektov, avšak v oblasti lat. fem. kondylu sú prítomné pokontúzne zmeny s oseálnym edémom v rozsahu asi 3cm. Artrot. zmeny nie sú prítomné. V art. štrbine je t.č. prítomný malý výpotok, poplit. oblasť bez patolog. zmien.
Za skorú odpoveď Vám vopred veľmi pekne ďakujem
LACO  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dobry den, poprosim vas o radu:
uraz kolena cca 10 tyzdnov do zadu pri futbale, vysledok MR: Disktretná jemná fisura zadnom rohu laterálneho menisku. V zadnom rohu mediálneho difúzne jemné zmeny 1.St. VSETKO OSTATNE JE OK co sa tyka vazov chrupavky atd.. Moj ortpoved povedal ze mam ist na rehabilitaciu a ak sa citim mozem dalej rekreacne hrat s bandazou(2 roky hravam uz iba rekreacne)Momentalne nemam cas na rehabilitaciu a futbal som hral pred 2 dnami bez problemov no setril som sa a daval pozor. Koleno boli len niekedy a to len mierne, jediny problem je ze ak chcem narovnat nohu v sede tak mi tam nieco praska, ako keby podskocilo jabcko ale neboli to, pri behu a chodzi to nepocitujem, co to moze byt? je to tym ze som koleno 10 tyzdnov setril? DAKUJEM ZA ODPOVED
Danica  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 1 odpovedí
Dobrý deň, chcem Vás veľmi pekne poprosiť o vysvetlenie výsledku z magnetickej rezonancie...
Záver :Lézia zadného roku mediál. menisku - grade III, edém luterál. kondylu femuru.
A čo teraz bude nasledovať?
Veľmi pekne ďakujem!!
emily  |  Visitor  |  Presov
  • 1 odpovedí
Dobrý deň,
chcela by som Vás požiadať o vysvetlenie k výsledku magnetickej rezonancie kolena:

Metodika: T1 sag, T2 sag, WTF2* cor, T2 ax:
Vzájomné postavenie kosti kĺbu je primerané. Okraje kĺbnych plôch pately, tibie, femuru a eminencia intercondylaris sú primerané.
Zobrazené kosti vykazujú v T2 FSobraze primeranú SI.
LCL, LCM? LCA, a LCP normálnej konfigurácie, štruktúry, hrúbky a SI.
Kĺbové plochy sú primerane konfigurované, s rovnomernými povlakmi chrupky, ktorá má primeranú SI. V sagitálnej rovine pozorovať hladký prechod metafýzy femuru do interkondylárnej trochley. Patella typu Wiberg 2, patelárne retinakulá sú primeranej SI, mediálna plika nezhrubnutá.
Kĺbová štrbina je primeranej šírky, s miernym zmnožením intraartikulárnej tekutiny. Menisky vykazujú normálne uloženie, konfiguráciu a veľkosť, bez zmeny SI, zvýšená SI zadnáho rohu laterálneho menisku.

Záver:
Tuková degenerácia zadného rohu laterálneho menisku

Som športovo aktívna, tak by som sa chcela spýtať či môžem bicyklovať, kedže pri bicyklovaní ma koleno nebolí. Najväčšie bolesti mám pri behu a 2-3 dni po ňom.
Ďakujem za odpoveď
Dominika92  |  Visitor  |  Rotherham
  • 1 odpovedí
Dobry den.Prosim Vas potrebovala by som vysvetlenie zaveru z MR.
Incipiantne znamky chondropatie medialneho femoralneho kondylu.Chondropatia femoropatelarneho sklbenia I./II...Znamky meniskalnej lezie,osteochondritis dissecans nediferencujeme.

Tato MR.je z 2009 a pred styrmi rokmi som sa prestahovala do Britanie a zacala pracovat 12h styri dni v tyzdni a celich 12h sa muselo stat pri linke.Pracovala som tam 1 a pol roka.Vystriedala som mnozstvo zamestnani kedze mi ziadne nevihovovalo na koleno a na vyber som velmi nemala.Bohuzial prisla dalsia namahava praca na moje koleno v ktorej som pracovala v sklade a tam som denne nabehala 9 mil z vozickom.Nakoniec som dala znova vypoved a teraz uz pol roka nemam pracu pretoze uz nemozem ani chodit.Snazim sa riesit doktorov ale tu v Britanii je to velmi tazke kedze su velmy arogantny.Nakoniec sa mi podarilo presvecit mojho obvodneho lekara aby ma poslal k odbornikovy.Najprv ma poslal na kliniku specializovanu na taketo problemy a tam mi pani doktorka (anglicanka)povedala ze si mysli ze je to uz aj na operaciu.Ta doktorka ma poslala na Ortopediu kde som dostala takedo doktora ze as.Arogantny doktor samozrejme ze bol z Pakistanu ci odkial(podotykam ze s tymito lekarmi nemam velmi dobre skusenosti,spravaju sa velmi povisencky k pacientom a nevedia ani poriadne po Anglicky jednoducho sa nas snazia odbyt a odradit)Bohuzial som si nemohla zmenit doktora tak som musela chodit ku nemu.Ten ''ortoped''ma poslal na MR a o mesiac na to vcera 27.6.2013 mi povedal ze mam koleno a chrupavku v poriadku ze tam nic nenasiel a zbavil sa ma tak ze ma poslal na REUMATOLOGIU...Chcela som sa opitat ci je to mozne ze tie problemi z kolenom co mam od 15-tich rokov mozu zahadne zmiznut este aj pri takej zatazi????Mam trvale strasne bolesti mam problemy z chodzou a uz ma boli aj lavy bedrovy klb pretoze na to lave koleno mozem chodit len tak ze krivam.Nosim si od doktorky zo Slovenska predpisany Aulin ale uz mi ani nepomaha.Nastudovala som si nieco o chondropatii na internete takze si myslim ze doktor urobyl fatalnu chybu kedze ma poslal k reumatologovy...Prosim Poradte mi co mam robyt.Dakujem vopred za odpoved.
ozlomkrky  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Poprosím Vás o názor na MR - mám 44 rokov,aktívne sa venujem motokrosu,po malom páde na koleno mi niečo akoby puklo v oblasi LCM/ podobná vec sa mi stala pred 10 rokmi a po dvoch mesiacoch to prestalo bolieť.Na vyšetrení som nebol,bol som práve v cudzine a vtedy som to rozchodil/Bude tam treba niečo operovať ? mám to aktuálne natrhnuté alebo sú tam len staré stopy ? Meniskus je na tom ako ?

Kostná štruktúra zobrazeného skeletu je zachovaná ,bez lož.a traumat.zmien.
Laterálny kolaterálny väz,patell. ligamentum,LCA a LCP sú prim.šírky a signálu.bez zn.lézie.
LCM je postarumaticky zhrubnutej štruktúry- st.p.parc.lézii.
Laterálny meniskus je prim.velkosti a signálu,bez zn.lézie.
V zadnom rohu med.menisku prítomná diskrétna intrameniskálna lézia gr.I.
Bez chondromalácie.
Bez množenia tekutiny intraartikulárne a v suprapatell.burse.

Záver : St.p.parc.lézii LCM
Diskrétna lézia zad. rohu med.menisku gr.I.
ERIKA  |  Visitor  |  Trencin
  • 3 odpovedí
Dobrý deň, vedeli by ste mi preložiť výsledok MŔ kolena?
Parcialna lezia LCM gr.II
Chondromalacia mediálnej facety pately
Tenosynovitida m.popliteus
Fibulopolitealna burzitida
Diskretna reaktivna synovitida
Ďakujem pekne Erika
martin  |  Visitor  |  Bratislava
  • 1 odpovedí
Dobry den,vedelibystemi podat k tomuto neake vyjadrenie a cobystemi poradili?? MR vyš. ľavého kolena: 22.7.2013


Kostná štruktúra zobrazeného skeletu je zachovaná, bez lož. a traumat. zmien.
Dysplázia patelly Wiberg III-IV.
Mediálny, laterálny kolaterálny väz, patell. ligamentum a LCP sú prim. šírky a signálu, bez zn. lézie.
LCA je výrazne zmazanej, zle diferencovateľnej štruktúry charakteru subtotálnej až totálnej lézie.
Laterálny meniskus prim. veľkosti a signálu, bez zn. lézie.
Prítomná je handle bucket lézia med. menisku.
Bez zrejmých zn. chondromalácie.
Značne zmnožená tekutina v suprapatell. burse a intraartikulárne.


Záver:Subtotálna až totálna lézia LCA
Handle bucket lézia med. menisku
Dysplázia patelly Wiberg III-IV
Synovitída
debenhams  |  Visitor
  • 1 odpovedí
dobry den. vedeli by ste mi prelozit vysledok mr? lezia zadneho rohu LM s parameniskealnou cystou. chondropatia patelly I st., diskretna effuzia v suprapatellarnom recesse. dakujem
Ivka  |  Visitor
  • 1 odpovedí
Dobrý deň chcel by som sa opytat co znamena tento zaver MR:
Mierna meniskopatia mediálneho menisku s degeneratívnymi zmenami v oblasti zadného rohu (1. stupeň poškodenia).
Ľahko zmnožená intraartikul. tekutina.

Je nutná operačná liečba? Mám sa obrátiť na ortopéda, alebo na chirurga, ktorý ma odoslal na MR? Vopred ďakujem za odpoveď
JOKO92  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 1 odpovedí
Dobry den,

Mam otazku ohladom vysledkov MR laveho koleneho klbu.

MR vysetrenie laveho kolena s primeranou kostnou strukturou,bez zmeny signaku v kostej struktuere.Chrupavka vlater.casti prim.hrubky a integrity.Medialna cast kol.strbiny je uzsia so stencenim krycej chrupavky na kondyloch.s miernou inkogruenciou stycnych ploch a zmenami signalu subchondralnej kosti najme na nosnej tretine FK-2st.chondropathie.
Menisky-LM-tvar,ulozenie a signal vcelku primerane.MM-lahko oplosteny,s deg.zmenami intramensikalne.dla nehomogenity najme v zadnom rohu.
Vezy-skrizene,kolateralne,I.patellae bez zmeny priebehu vlaken,resp.signalu.
Patella s margin.ostefyzmi,signal v norme.
Lahko zmnozena syn.napln v recesoch patelly.

Aka je moznost liecby a ci by nebolo lepsie operacne riesenie.
Petra  |  Visitor  |  South Moravia
  • 1 odpovedí
dobrý den, prosím o lajcké vysvětlení MR, jde o 14 letou dceru, cca 13mm defekt chrupavky laterálního kondylu femoru s přidruženým lokálním edémem subchondr. kostní dřeně, distense v proxim. úponové oblasti mediálního kolat vazu s možnou drobnou parc. rupturou. Myxoidní degener. změny zadního rohu mediálního menisku. , díky P.
Iveta  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 5 odpovedí
Dobrý deň som nepočujuca a neviem že mám v poriadku
Iveta  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 5 odpovedí
ruptúra ventralneho aspektu LCM-femorialny úsek-Neer2.Presiaknutie v okolí.medialny meniskus bez meniskalnej lezie.parcialna až subkompletná ruptúra ALC-strednej tretine.dakujem

Súvisiace skúsenosti

saska_94 21.01.2017
Stojí to za to

Od malicka mam problemi s klbami... navstivila som xy lekarov no ani jeden nevedel co mi je. Po odporucani som sa rozhodla navstivit Avelane clinic a pana doktora Galbaveho a nelutujem! Najlepsia klinika! Maximalna spoko... Viac 

Stojí to za to

Pan doktor operovali ste mi koleno 5.4.2013, nevedela som kto ste. Dnes som bola na kontrolu, okrem ineho, ze ste fesak, ale vas pristup klobuk dole. Zelam vam vela, vela uspechov.Aj sestricka zlata. U nas v regione nebu... Viac 

Odborníci vo vašom okolí